Од каде да купам торта?

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
ДА КАНЕЛА СЕ НАЈДОБРИ!

И ВО ВЕРО ТИРАМИСУ Е СУПЕР!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.243
Поени од реакции
8.313
Да да канела има најдобри торти во СК!
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
HELLP

zdravo, ja pisem iz Srbije iz Nisa imam problem, zaljubila sam se u Skopju ali zbog daljine nismo ostali zajedno, i mom dragom je rodjendan i ja zelim da ga iznenadim tako sto cu mu poslati tortu na kucnu adresu....
pa hocu da zamolim nekoga da mi da mail i preporuci neku slatkarnicu gde mogu da narucim tortu a koja radi isporuku na kucu,,,,,

nadam se da ste me razumeli sta sam pisala, mnogo bi mi znacilo kada bi ste mi pomogli
HVALA
POZDRAV IZ SRBIJE
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Јас не сум некој мераклија на торти, повеќе сум по пареното како баклави, кадаиф, раванија, татлии, тулумби ама некни пробав од Кам маркетот Сагар Торта пакована по цена од 199 ден за 400 грама и навистина беше вкусна.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
69
Поени од реакции
8
Samo nemoj vo Apche i Sheherezada. Ednas imam zemeno na brzinka mi iskrsna nekoj povod, gosti, i aj da zemam edna u prolaz mi bese....margarin na kilo...orasi samo za ukras.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас ја препорачувам Канела. За роденден и именден ја земам Романса и уште една друга имаше овошна торта. Не се тешки торти.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
од Романса ;)
И јас ја препорачувам Романса. Прекрасни декорации имаат, а и на вкус се преубави :)
Се наоѓаат во Дебар Маало (барем јас знам само за овој дуќан).

Патем, некој да не знае, Лап Лап (новата слаткарница во ГТЦ) да не прават торти по нарачка?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
269
Поени од реакции
69
Мене лично ми се допаѓаат торти со повеќе фил ,токму такви се од канела ,веќе две години ги испорачувам од таму и навистина сум задоволна од нивниот вкус што е најбитно а и прекрасниот изглед ..па мој совет е канела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom