Од каде да купам торта?

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Нормално, слаткарница Canella
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ako vise mora da e Canella neka bide taa od Aerodrom, so crvena ambalaza.

Bidejki otkako se oddelija gazdite postojat dve Canelli, od koi drugava e vo Kapistec t.e. na raskrsnica Ruzveltova i ambalazite im se plavi.
Pravat daleku polosi torti.

Znaci sto naucivme ovoj cas???

Crvena Canella dobra, plava Canella losha.

:pos:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Канела и Шарлота во Маџари...ова вторава ми е добро проверена..нема утка а и не се скапи ...
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Фала ви многу за советите.сеуште немам нарачано ама ке биде во блиска иднина:pipi:.Ке ви кажам од каде сум купила и како сум задоволна.Поззз и не заборавајте ви должам по едно парче.....во некоја прилика
 

M*O*N*A

~*Kitekatus*~
Член од
20 јуни 2007
Мислења
99
Поени од реакции
31
Јас би ти ја препорачала слаткарницата " Кувертира". Знам дека има малку чудно име,а и не е извикана како Канела и Палма,ама прават проклето добри торти,богати со филови и многу вкусни.А и декорациите на тортите им се топ.Имаат мнооооогу работа па ако се решиш за торта од кај нив подобро да си порачаш минимум една недела порано. Поздрав
 
Член од
11 април 2008
Мислења
73
Поени од реакции
6
Kanella onaa na kirilica napisana, prodavaat parcinja od tortite sto gi nudat pa mozes da probas nekolku pred da se resis koja da ja zemes. Dekoraciite im se super, a i kvalitetot na tortite. Ja preporacuvam markiza, iako i ostanatite se top. Stela ne gi biva, kako industriski se, romantika sredno, mocart si gi upropastija tortite, a grijaz- neznam.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.894
Поени од реакции
714
оди во Апче кај универзална прават феноменални торти по нарачка дури и по нацрт ако така сакате:vozbud:.....серизно една другарка зема цоколадна за роденден и мммммммм........3 парчињаааа хахахахах и не се толку скапи...бар колку сто јас знам
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
А книгата за рецепти и засукување ракавите у кујна...не е така најбоље? :)
 
Член од
6 април 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
можеш во Canella, навистина прават преубави торти,и вкусни и убави на изглед
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Нарачав од Канела , некоја канела врста на торта па сега ке ви кажам како ке биде.

П.С Фала ви на сите за советите сепак за канела гласаа повеке а во Гријаж се прескапи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom