Оглас за вработување во МВР

Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
добро ако така мислиш :) јас ти прогнозирам бројка до 3500 максимум да се пријават.

веројатно нешто поврзано со право,ако било нагласено со таков факултет.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Ако ти кажам што ти треба за да влезеш многу ќе се разочараш
Знам што треба врски . Но од некаде треба да се почне па затоа и прашував во темава што е точно статус и функција на извршител .
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
околу бројките...значи вкупно огласот е за 652 службеници,од кои 52 со високо образование,600 со средно,мада ќе има и многу и со факултет што ќе се пријават ама нема везе.

До сега пријавени 1300.
 
Член од
1 ноември 2012
Мислења
100
Поени од реакции
103
Чекај он не знае за што поднел и што го чека,а не па што му треба за да влезе...ќе го шокираш на топлово :D
хахах тоа што викаш... иначе баш вчера седнав на муабет со чоек за ова којшто пред мене праша на телефон таму кај што требаше да праша, и ..... одговорот е катастрофа
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
добро ако така мислиш :) јас ти прогнозирам бројка до 3500 максимум да се пријават.

веројатно нешто поврзано со право,ако било нагласено со таков факултет.
А виде ли дека под број 11 пишува дека може преку пошта документи да се поднесат? Само ми е проблем што пишува диплома и уверенија за завршено високо образование а јас како што пишав погоре не сум виновен што факултетот после 2-3 години ќе дава дипломи.
Епа гледаш сега има 1350 а тоа со твојата прогноза од 3500 повеќе од двојно повеќе од досега пријавените. Ќе има многу пријавени многу последни рокови за пријавувања.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
А виде ли дека под број 11 пишува дека може преку пошта документи да се поднесат? Само ми е проблем што пишува диплома и уверенија за завршено високо образование а јас како што пишав погоре не сум виновен што факултетот после 2-3 години ќе дава дипломи.
Епа гледаш сега има 1350 а тоа со твојата прогноза од 3500 повеќе од двојно повеќе од досега пријавените. Ќе има многу пријавени многу последни рокови за пријавувања.
26ти е недела,не знам колку ќе работат тие оддели за поднесување документи тогаш.

А јас ти кажувам дека претходните 3-4 конкурси,беа за по 300 души,и еден од 400 души,а имаше пријавено над 6-7 илјади души на секој од нив.

сфаќаш што ми е муабетот ?
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
хахах тоа што викаш... иначе баш вчера седнав на муабет со чоек за ова којшто пред мене праша на телефон таму кај што требаше да праша, и ..... одговорот е катастрофа
И што е одговорот толку катастрофа? Има многу кандидати за тоа место за кое пробал твојот човек да "праша"?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
хахах тоа што викаш... иначе баш вчера седнав на муабет со чоек за ова којшто пред мене праша на телефон таму кај што требаше да праша, и ..... одговорот е катастрофа
Ќути не ми се праи муабет за тоа,и јас утре давам документи...
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
26ти е недела,не знам колку ќе работат тие оддели за поднесување документи тогаш.

А јас ти кажувам дека претходните 3-4 конкурси,беа за по 300 души,и еден од 400 души,а имаше пријавено над 6-7 илјади души на секој од нив.

сфаќаш што ми е муабетот ?
Ти го сфаќам муабетот дека претходно имало многу кандидати пријавени, но знај дека и сега ќе има многу кандидати ќе пробаат луѓето иако се шансите осудени на пропаст.
Ти за што утре ќе поднесуваш документи ако не е тајна за која позиција јас ти кажав дека поднесов за Кабинет на Министерот со 300 ЕКТС Правен факултет.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Ти го сфаќам муабетот дека претходно имало многу кандидати пријавени, но знај дека и сега ќе има многу кандидати ќе пробаат луѓето иако се шансите осудени на пропаст.
Ти за што утре ќе поднесуваш документи ако не е тајна за која позиција јас ти кажав дека поднесов за Кабинет на Министерот со 300 ЕКТС Правен факултет.
Работно место полицаец.

да,ама и бројката за примање е дупла,ме разбираш ли ?
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Работно место полицаец.

да,ама и бројката за примање е дупла,ме разбираш ли ?
Добро е еден помалку за пријавување за позицијата на која јас се пријавив.
Ти си уште добар кај тебе за полицајци 2 пријавени за една позиција само дупло повеќе, а што јас да кажам за 52 извршители 203 се пријавиле. Плус каква сум среќа за извршители со Информатика и телекомуникации факултети ќе се пријават пример за една позиција 5 кандидати, а за моево за Правен факултет за една позиција ќе се пријават 30 кандидати минимум каква сум лоша среќа.
Во старт за мојата позиција премногу кандидати ќе има, плус кај ќе треба врски.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Работно место полицаец.

да,ама и бројката за примање е дупла,ме разбираш ли ?
па сега потребата од плакато лепачи како полицијаци е дупло поголема. Од наше дете е глава не можиме да крениме 25 години...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
па сега потребата од плакато лепачи како полицијаци е дупло поголема. Од наше дете е глава не можиме да крениме 25 години...
па да веројатно тоа ќе биде обуката да лепиме плакати.

од што не можите да дигните глава ?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
па да веројатно тоа ќе биде обуката да лепиме плакати.

од што не можите да дигните глава ?
Од тоа што ми го рече една теткица кога прашав зошто не ми се јавија да појдам на едно интервју на едно место. „Не ни се јавиле да ти се јавиме“... За полицајци. деца со пракрасни резултати на физички и другите тестови останаа со прстот вуста а други со стомаци како 7 месец бремени поминале првична селекција и сега се најверојатно со стаж веќе... Или еден друг муабет што прашаа под кој штаб потпаѓам спрема улицата каде живеам „да прашаат замене“...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Од тоа што ми го рече една теткица кога прашав зошто не ми се јавија да појдам на едно интервју на едно место. „Не ни се јавиле да ти се јавиме“... За полицајци. деца со пракрасни резултати на физички и другите тестови останаа со прстот вуста а други со стомаци како 7 месец бремени поминале првична селекција и сега се најверојатно со стаж веќе... Или еден друг муабет што прашаа под кој штаб потпаѓам спрема улицата каде живеам „да прашаат замене“...
јбг така е,ама има и исклучоци,лично знам за неколку кои влегоа,и заслужено влегоа.

Но тие ги земаа по единици,деца спремни физички,но спремни и со боречки вештини,а и психички.

тие таквите,90% ќе работат сообраќајна или обична полиција,евентуално ако фатат врски да ги пикнат во пеп,да земат 15-20% поголема плата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom