Оглас за вработување во ЈП "Македонски Шуми"

Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
ова само кај нас може да го има,цел реален сектор ќе издржава 1600 души од курташак вработени..Па ќе глеаме ујп како казнува све и сешто и 500 давачки има за да може неписмена стока да број печурки.Социјални вработувања:cuc:свака част за тоа администрацијата ни е лудница.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Каде доби одговор? :/
Овде се проверува.

http://vrabotuvanje1600.mkdsumi.com.mk/

Најлесно е со презиме да се бараш.Некад заебава Searchot али нема везе.Нешто грешка - најмалку 5 знаци или шознам.
У тој случај идеш после презимето стави уште 2-3 букви/бројки - иди пребарај,па избриши ги па пак пребарај па ќе се опраи.

Со среќа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Причини:
  • одбиен поради неуредна апликација / некомплетна документација (3г)

Немој да ме јебеш :pos:
Го гледав извлекувањето и онака немаше шанси да влезам пошто од мојата категорија се бираа одај 50-тина луѓе, али ни на крај памет не ми беше дека за неуредна документација ме одбиле :pos:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Причини:
  • одбиен поради неуредна апликација / некомплетна документација (3г)

Немој да ме јебеш :pos:
Го гледав извлекувањето и онака немаше шанси да влезам пошто од мојата категорија се бираа одај 50-тина луѓе, али ни на крај памет не ми беше дека за неуредна документација ме одбиле :pos:
државјанство копирано пушти и дипломите ? :)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Iskreno mene mi se dopaga ova so lotarijava. Ako ne e namestaljka normalno. Sekoj ima sansa da dobie. Ovakov metod treba da se vovede pri sekoe zaposluvanje vo javnata uprava ili kaj drzavnite monopolisti. Kako vikaat mokri sonista se ova.....
:D

Сериозен си? Ти се допаѓа?

Е па, ако е така...ајде народе, повелеле на лотарија за нови полицајци, нови доктори, нови инспектори, нови вработени на аеродром (во навигација), нови министри...ај може и лотарија за нов премиер, што да не...

Услови? Нема услови! :tapp:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
државјанство копирано пушти и дипломите ? :)
Фоткопија од диплома имав поднесено, копија од државјанство не. Па ваљда не се килави да проверат дали сум државјанин или не. Воглавно таму пишуваше дека наведените работи сами ќе ги испитаат. Нели вршеле инстуционални проверки и што ти ја знам :icon_mrgr:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Фоткопија од диплома имав поднесено, копија од државјанство не. Па ваљда не се килави да проверат дали сум државјанин или не. Воглавно таму пишуваше дека наведените работи сами ќе ги испитаат. Нели вршеле инстуционални проверки и што ти ја знам :icon_mrgr:
ок тоа да ама јбг тоа што бараат требало да пуштиш башка не требаше заверени од нотар , обични копии 2 ден лист :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Автоматско случајно извлекување, лотарија било. :pos:
Сега гледам еден што е избран го знам и неодамна купи голф 5 и сега државата го вработи за да може да си купува бензин. Исто и една жена таа е во партијата. (y)

Да е жив и здрав тој што им ја направил програмата која од базата во која има внесено 25.000 податоци автоматски ќе ти најде само 1600
Пример на тие 1600 им додале опција дека имале комплетна документација или партиска книшка :icon_lol: а на другите дека немаат.
Сите тие ќе ги најде и објави со име, презиме и град, а останатите при бирањето ќе ги прескокнува. И кога ќе провериш зошто те нема на избраната листа ќе ти пишува дека документацијата ти е некомплетна. :icon_lol:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Jas mislam deka vo ova posekako fer izvlekuvanje se izvleceni okolu 400 albanci, bidejki kompjuterot e pametna naprava koja znae sto e 25% i moze da gi raspoznava kandidatite po nacionalnost

Sto znam, moze i gresam ... :confused:
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Абе кај ќе дојдете до работа.Вие улави ли сте.Па знаете ли колку чекаат во штабчињата луѓе работа.Секој ден висат таму,да им се даде нешто и да лапнат нешто муфте.Или некој плац,или работа некоја,иили некој тендер,или пак на крај абе детенцево не го бива слабо учи.Да го запишеме на Воена академија.Не е до власта луѓе!До народот е.Со ваков неписмен и глупав народ нема да стигнеме далеку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom