Оглас за вработување во ЈП "Македонски Шуми"

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А партиска книшка треба ли? :D
Не мора да има оглас еве им ја агенцијата за вработување нека испратат покани на сите невработени кои ги исполнуваат условите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има некој таков?
не пишал, ама најверојатно членот Лион, да.


п. с. 1600 извршители :pos: бог зна колку кафе се троши на дневна база во државниве фирми.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Абе самиот оглас ви говори многу, вели лица кои 10 години немаат работа. 10 години човече!
Срамота и мизерија!
Еве и НБРМ се приклучи кон акцијата да ги вработиме неписмените оти вееја знамиња доследно со години:

Оглас за вработување во Народна банка на Република Македонија


Врз основа на член 59 од Законот за Народната банка на Република Македонија, а согласно со член 14 став 1, член 22 став 1 точка 1 и член 23 став 1 од Законот за работните односи и член 9, 10 и 12 од Колективниот договор на ниво на Народната банка на Република Македонија, Народната банка на Република Македонија распишува
ОГЛAС
за вработување на 1 извршител на работното место „помлад организатор" во Отсекот за изработка и промет на вредносници во Дирекцијата
за трезорско работење во Народната банка на Република Македонија, на неопределено време


1. Покрај општите услови предвидени со Законот, кандидатите треба да ги исполнуваат и следниве посебни услови:
- завршено високо образование од областа на економските науки;
- со или без работно искуство;!
- познавање на англиски јазик и работа со компјутер.

2. Кандидатите потребно е да достават: пријава, кратка биографија, диплома или уверение за завршено високо образование од областа на економските науки, доказ за познавање на англиски јазик и работа со компјутер, доказ за работно искуство (доколку го имаат) од Фондот за пензиското и инвалидското осигурување на Македонија.

3. Работното време, во работната недела, започнува помеѓу 8,00 и 8,30 часот, а завршува помеѓу 16,00 и 16,30 часот.

4. Висината на основната (бруто) плата за работното место изнесува 56.338,00 денари.

5. Рокот за доставување на документите изнесува 5 работни дена, сметано од наредниот ден од денот на објавувањето на огласот.

6. Изборот на работниците кои ќе засноваат работен однос во Народната банка ќе се изврши во рок од 45 дена по истекот на рокот за пријавување.

7. Ненавремената и некомплетна документација нема да биде разгледувана.

8. Пријавите со потребната документација да се достават до Архивата на Народната банка на Република Македонија, Бул. „Кузман Јосифовски Питу“ бр.1Скопје.

Народна банка на Република Македонија
56000 денари бруто за без работно искуство во НБРМ абе алоооо!!!!
Па треба ли негде да се вработат децата на функционерите кои си ги купиле факултетските дипломи?
Тие сигурно нема да аплицираат за вработување у македонски шуми.
Ебате државата неспособна, само пуни администрација да си загарантираш доживотна власт :mad:
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
не пишал, ама најверојатно членот Лион, да.
Јадење :гомце: од тебе и слични на тебе на празно. Ако си ги читала моите постови објективно а не субјективно ќе најдеш многу работи по економски прашања каде не се согласувам со владата .

1. Мојот став за јавната адмиснирација е дека треба пола да се отпушти.
2. Сум против секое зголемување на пензии.
3. Сум против било какво зголемување на плати во јавна адмистрација.
4. Сметам дека треба минимум 30% од државните агенции, итн да се укинат.
5. Сум против било каков државен интервенциозниам од социјалистички тип за решавање економски проблеми.
(Ова се прашања со слична тематика како оваа на темава што не се сголасувам со владата ако пишувам за што не се согласувам со владата во економијата ќе треба до 100или 200 да бројам)

Тоа се мои ставови одамна и многу пати напишани на форумот. За разлика од тебе и сличните ''неутралци" на форумот кој ниедна работа не ви се свиѓа од владата секој ден мавате и плукате по неа а изигравате "неутралци'' на форумот. Инаку што однесува до тебе ти треба да се радуваш за вакви мерки ти си кажа на форумот дека имаш социјалистички Mind сет иди брани ја сега оваа одлука на владата што чекаш , тоа е согласно социјалитичката идеологија за економија дека државата треба да вработува , а на поиденцот Стојко да го боли. Јас како подржувач на неолибелралната економија ваква мерка како оваа ниту сум подржал ниту ќе подржам , и оваа мерка од владата е за најостра критика. Ама јас сум "Вмроовец'' ти и сличните како тебе се "неутрлаци".
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Drugovi i drugarice,živeo komunizam,živeo javni sektor !!! Neka puknat dušmanite !
:D
Da nadovrzeme na temava:
http://www.vecer.com.mk/?ItemID=50B5BA13821E0140B35FD5241558F350
Za rabota nema nikoj, site sme za leženje.
:D:tapp:

Незнае латас кј е шуплев да му ебам тоа ќерката!!!

Еве јас имам средно електро и ниукогаш не сум видел оглас дека се бара работник со електро струка. Немало Ѕидари? Па браќава у Тетово или се тезгаџии или се ѕидари...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Незнае латас кј е шуплев да му ебам тоа ќерката!!!

Еве јас имам средно електро и ниукогаш не сум видел оглас дека се бара работник со електро струка. Немало Ѕидари? Па браќава у Тетово или се тезгаџии или се ѕидари...
Ама ти нејќеш да работиш :pipi:
Полесно е да се јадат гомна дека има работа а нема работници од партиски гомнојадци отколку да и се погледне на вистината у очи.
Све тоа зависи кој колку гомна ќе изеде у корист на државата, толкава плата и ќе земе.
Еве *LION* со млатење празна слама по форум се надева дека од дреар ќе го унапредат у портпарол
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Ама ти нејќеш да работиш :pipi:
Полесно е да се јадат гомна дека има работа а нема работници од партиски гомнојадци отколку да и се погледне на вистината у очи.
Све тоа зависи кој колку гомна ќе изеде у корист на државата, толкава плата и ќе земе.
Еве *LION* со млатење празна слама по форум се надева дека од дреар ќе го унапредат у портпарол
Еве уште еден "неутралец'' кој се препозна во мојот текст. Уште еден што од ниедна работа не и се допаднала од владата , а плука по неа со години, а ниедно лошо зборче што нема кажано за ружите.:)
Инаку фала за понудата. Ама немам намера да работам во државен сектор.
Може тебе ќе те вработат PR кога ќе дојdат. Бараат вакви ''неутралци'' за кадри, ако не ти најдат таму место ќе те стават експерt по XX каде што ќе го пишуваш ова што и досега го пишуваш на форум. И ќе стенеш ''неутрален експеерт'' од невладин сектор. Финансиран од некоја амбасада, Сорос, Гем итн:)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Еве уште еден "неутралец'' кој се препозна во мојот текст. Уште еден што од ниедна работа не и се допаднала од владата , а плука по неа со години, а ниедно лошо зборче што нема кажано за ружите.:)
Инаку фала за понудата. Ама немам намера да работам во државен сектор.
Може тебе ќе те вработат PR кога ќе дојdат. Бараат вакви ''неутралци'' за кадри, ако не ти најдат таму место ќе те стават експерt по XX каде што ќе го пишуваш ова што и досега го пишуваш на форум. И ќе стенеш ''неутрален експеерт'' од невладин сектор. Финансиран од некоја амбасада, Сорос, Гем итн:)
Јас незнам кај налета ти на форумов, сето комуњари, иди барај таму дегенеретици низ Велес, што се замраш со ова комуњариве не ми е јасно.
Патем (Ова се прашања со слична тематика како оваа на темава што не се сголасувам со владата ако пишувам за што не се согласувам со владата во економијата ќе треба до 100или 200 да бројам) дај те молам барем до 5 изброј без социјалниов елемент? Ајде број до 5 да видиме, до 100 не мора да не се умориш.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
1.Јас незнам кај налета ти на форумов, сето комуњари, иди барај таму дегенеретици низ Велес, што се замраш со ова комуњариве не ми е јасно.
2.Патем (Ова се прашања со слична тематика како оваа на темава што не се сголасувам со владата ако пишувам за што не се согласувам со владата во економијата ќе треба до 100или 200 да бројам) дај те молам барем до 5 изброј без социјалниов елемент? Ајде број до 5 да видиме, до 100 не мора да не се умориш.
1. Јас не се замарам очигледно они се замараат со мене што ме спомнуваат. Они први ме спомнаа на темава не јас!
2.Во мој постови имам објаснето што треба да направи владата а не го прави. Немам намера да се повторувам и да губам време на тоа. Кој читал објективно го прочитал тие постови .Кој чита субјективно и реплицира само на постови што него му одоговараат,или не ги прочитал или поверојатна варијанта ги прочитал ама не реагирал зошто ќе се урне митот дека он е "неутралец'' a друг владин ''портпарол'' или "вмровец'' итн.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Како беше она во камионот 12 кубици, ама ќе пишеме 10 :icon_lol:.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Незнае латас кј е шуплев да му ебам тоа ќерката!!!

Еве јас имам средно електро и ниукогаш не сум видел оглас дека се бара работник со електро струка. Немало Ѕидари? Па браќава у Тетово или се тезгаџии или се ѕидари...
Абе има ќерка Латас!Дајте брзо фото ваму,по можност и години:icon_lol:.Да не испадне да е некое 5 годишно девојче па џабе да се палиме.Незнам зашто криете вакви работи

Инаку знае ли некој каде имаат овие мк шуми подружници,и дали може да се испечати апликацијата која ја имаат на сајтот и со неа да се аплицира????
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Абе има ќерка Латас!Дајте брзо фото ваму,по можност и години:icon_lol:.Да не испадне да е некое 5 годишно девојче па џабе да се палиме.Незнам зашто криете вакви работи

Инаку знае ли некој каде имаат овие мк шуми подружници,и дали може да се испечати апликацијата која ја имаат на сајтот и со неа да се аплицира????

Има и тоа дипломирана архитетка :)

Апликацијата можеш да ја испечатиш на било кој компјутер што има принтер, а можеш да ги испратиш по пошта.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Излезе денес огласот на Македонски Дрва по весниците, еве ги и платите што ги нудат

За помошни работници 14.700 денари
За референти 18.200 денари
За соработници-советници 23.190 денари

----------------

Овие не се нормални, 400 евра плата е инжинерска плата во приватен сектор, во јавна администрација е за некакви си соработници-советници за чешање мадиња од 8.30-16.30.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom