Огласи за цимер/ка

Член од
3 февруари 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Барам цимери/ки за од септември во Скопје. Немам стан, па ако се договориме со некого ќе бараме стан заедно. Мене ми треба стан во близина на Правен/Економски/Филолошки/Филозофски факултет, не ми треба некој луксуз, доволни ми се елементарни услови за живот и мир нормално.
Ако е некој заинтересиран - 076-685-515 (Луѓе од Jугозападна Македонија имаат предност, не дека ми сметаат луѓе од други краеви, ама сепак би било пофункционално да имам некои од Битола-Охрид-Прилеп за враќање дома ова она...)
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
87
Поени од реакции
52
Ние сме 2 девојчиња, бараме цимерка за од септември за во Карпош 1 / Карпош 2, за во најден стан или заедно да бараме
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Значи вака, муж и жена, не бараат цимери, туку прашуваат дали може да се најде у Црниче/Пржино/Кисела Вода, гарсоњера у куќа/барака/гарсоњера (поентата е, ни треба кујниче врзано со соба за спиење, плус веце нели, докај пример 120 евра кирија и приоритет е да биде со греење на струја.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Барам две цимерки за стан во Кисела вода. 60 евра. За повеќе информации пишете порака.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Значи вака, муж и жена, не бараат цимери, туку прашуваат дали може да се најде у Црниче/Пржино/Кисела Вода, гарсоњера у куќа/барака/гарсоњера (поентата е, ни треба кујниче врзано со соба за спиење, плус веце нели, докај пример 120 евра кирија и приоритет е да биде со греење на струја.
Океј, ова не важи повеќе. :)

Муж и жена, бараат цимери/цимерки два на број.
Е сега, условите шо ги бараме се:
- да бидат две одделни спални соби, една за нас, другата за двајцата цимери/цимерки.
- од 200 до 220 евра да биде киријата за целиот стан.
- перална за алишта.
- да биде у безбедна населба, пожелно Пржино/Црниче/Кисела Вода.

Фала многу.
--- надополнето: 1 август 2013 во 18:24 ---
Значи вака, муж и жена, не бараат цимери, туку прашуваат дали може да се најде у Црниче/Пржино/Кисела Вода, гарсоњера у куќа/барака/гарсоњера (поентата е, ни треба кујниче врзано со соба за спиење, плус веце нели, докај пример 120 евра кирија и приоритет е да биде со греење на струја.
Океј, ова не важи повеќе. :)

Муж и жена, бараат цимери/цимерки два на број.
Е сега, условите шо ги бараме се:
- да бидат две одделни спални соби, една за нас, другата за двајцата цимери/цимерки.
- од 200 до 220 евра да биде киријата за целиот стан.
- перална за алишта.
- да биде у безбедна населба, пожелно Пржино/Црниче/Кисела Вода.

Фала многу.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
Барам цимерка, или цимерки за стан во Скопје, стан немам најдено, јас ќе се запишувам на фармација па да биде некаде во близина на комплексот на државна болница (таму е и фармација ако не се лажам?). Ако има кандидати нека пишат
 
Член од
9 март 2013
Мислења
756
Поени од реакции
379
Барам цимер за Скопје ,заинтересирани пишете порака.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Има некој потреба од цимер али за кратко...имам потреба да останам у скопје септември/октомври и евентуално ноември,ако има некој да издава соба или да му фали цимер може да ме контактира по ПП
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Барам цимерка за стан во Кисела Вода.
Кирија 60 евра.
Контакт 078 936 594
 
Член од
13 август 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Барам цимер во населба Мичурин,Аеродром , веднаш спроти автобуската/железничка станица.заинтересирани inbox!!
 
Член од
7 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
Здраво :)
Барам цимери/ки за во Битола.Имам најдено сместување,ефтино а и доста блиску до центарот.
Еве мој е-маил кој е заинтересира нека ми пиши.
klimca.94@gmail.com
Поздрав
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Поздрав
Барам еден или двајца цимери за Карпош 1 или 2, доколку некој ќе студира на финки, феит и сл контактирајте да оформиме една екипа :)
Ако седиме само двајца трошоците ќе бидат околу 100еур,а тројца 70-80еур
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
23
Поени од реакции
2
Барам Цимери или Цимерки а може и машки и девојчина нормално ако сакаат за во стан или спрат од куќа во Охрид.Заинтересираните нека ми пишат во порака.
Ви благодарам
--- надополнето: 15 август 2013 во 18:26 ---
Барам Цимери или Цимерки а може и машки и девојчина нормално ако сакаат за во стан или спрат од куќа во Охрид.Заинтересираните нека ми пишат во порака.
Ви благодарам
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
87
Поени од реакции
52
Бараме цимерка за во Карпош 1 / Карпош 2. Контактирајте ме во порака
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Некој да има потреба од кул цимерче?

Позитивни страни: многу.
Негативни: мислам дека хрчам и заглавувам по пола саат кога одам во вц.
Пожелни локации: Центар, Аеродром, Карпош 1 и 2 или Тафталиџе.

Пиши ми. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom