Огласи за цимер/ка

Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Не барам сега, веројатно ќе ми треба за (од) септември, така нешто.

Меѓутоа, ми треба да знам некои работи, т.е. да прашам некој кој е во цимерскиве води подолго.

Значи, доколку мојот буџет изнесува само 100 еура, односно за стан и сметки би можел да издвојам максимум 100 евра месечно, што би се искомбинирало? Колку цимери, локација, ова она?

Значи, прашвам, оти не ми е јасно.

Клавам лајк(ој) за (dobar) одговор :D
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
Не барам сега, веројатно ќе ми треба за (од) септември, така нешто.

Меѓутоа, ми треба да знам некои работи, т.е. да прашам некој кој е во цимерскиве води подолго.

Значи, доколку мојот буџет изнесува само 100 еура, односно за стан и сметки би можел да издвојам максимум 100 евра месечно, што би се искомбинирало? Колку цимери, локација, ова она?

Значи, прашвам, оти не ми е јасно.

Клавам лајк(ој) за (dobar) одговор :D
зависи за кој град зборуваш ??
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
Јасно.
Шкуп.
тоа малку потешко.... луксус ќе нема, а зимно време некако потешко дека ќе поминес со 100 евра.... можеш да наеш некое станче ама да бидете повеќе цимери (барем 4ца) па да излезе некаде 60-70 евра и сметки па 100-110 евра ке излезе... да си ко мене во штип и помалку од 100 евра ти се доста, јас минам со 3300 месечно
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ај да си пробам среќата. Цимер, цимерка.. било што :) Вселив од 1 мај или 1 јуни: 100 евра за кирија + ~50 за сметки. Станот е во Карпош 2 и е супер опремен :) п.с. има посебни спални соби. :)
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.528
Поени од реакции
2.368
Не барам сега, веројатно ќе ми треба за (од) септември, така нешто.

Меѓутоа, ми треба да знам некои работи, т.е. да прашам некој кој е во цимерскиве води подолго.

Значи, доколку мојот буџет изнесува само 100 еура, односно за стан и сметки би можел да издвојам максимум 100 евра месечно, што би се искомбинирало? Колку цимери, локација, ова она?

Значи, прашвам, оти не ми е јасно.

Клавам лајк(ој) за (dobar) одговор :D
нема шанси во стан да поминеш со 100 евра. Викаш стан и сметки. Ами храната? неможеш да очекуваш се од дома да ти праќаат, или пак да јадиш за ручек леб и маргарин.
месечно за студирање во скопје со живеење во стан 200-250 евра се на се.
100 евра кирија + сметки
70 - 100 евра храна (башка од дома нешто да ти пратат)
30 евра излегување + кафенца понекогаш
1000 ден за градски ако ти е далеку факултетот
2 пати во годината скрипти + тетратки +џиџи миџи=100евра
значи се на се 200-250 евра

За 100 евра вкупно
студентски само за тие пари.
3500 месечно.. со бонови за храна за 20 дена добра исхрана. останатите денови ќе си прикупиш бонови

ако мислеше за 100 евра само за стан и сметки
тогаш барај негде во карпош3, тафталиџе,влае,аеродром кај бисер, зградите кај железничка.
цените се движат околку 250-280 евра месец + околу 100до150 евра за сметки (зависно од греењето е сеа ако ме прашуваш мене дали е поевтино на парно или на струја ќе ти речам дека е сеедно, парно плаќаш сите 9 месеци додека си таму, а ако се грееш на струја во зимо мамето ќе ви го расплачат за сметки)
така да месечните тошоци (кирија+сметки) за стан од 70 квадрати во населбите спомнати погоре се околу 400 евра вкупно.
70 квадрати ти се доволни за четворица.
ако сакаш да бидите тројца барај стан од 55-60 квадрати. Тоа би те коштало одприлика 200-250 евра и сметки докај 100 евра
55-60 квадрати ти се доволни за тројца
ако сте двајца барајте соби за издавање, обично се движат по 50 евра по човек без сметки
 
Член од
5 март 2012
Мислења
41
Поени од реакции
13
Момци и девојки, ко што има пишано еден член погоре да си ја пробам среќата :)
Некој дали бара цимер за од 1 јуни натака, во населба Аеродром или Лисиче, евентуално и Кисела Вода доаѓа во предвид - единствен предуслов така да го наречам е да имам посебна соба, останатото си е горе-доле стандард...
Или некој сајт освен реклама5 или пазар3 кадешто излегуваат огласи евентуално ако знаете би било одлично.
Поздрав
 
Член од
8 август 2012
Мислења
108
Поени од реакции
23
нема шанси во стан да поминеш со 100 евра. Викаш стан и сметки. Ами храната? неможеш да очекуваш се од дома да ти праќаат, или пак да јадиш за ручек леб и маргарин.
месечно за студирање во скопје со живеење во стан 200-250 евра се на се.
100 евра кирија + сметки
70 - 100 евра храна (башка од дома нешто да ти пратат)
30 евра излегување + кафенца понекогаш
1000 ден за градски ако ти е далеку факултетот
2 пати во годината скрипти + тетратки +џиџи миџи=100евра
значи се на се 200-250 евра

За 100 евра вкупно
студентски само за тие пари.
3500 месечно.. со бонови за храна за 20 дена добра исхрана. останатите денови ќе си прикупиш бонови

ако мислеше за 100 евра само за стан и сметки
тогаш барај негде во карпош3, тафталиџе,влае,аеродром кај бисер, зградите кај железничка.
цените се движат околку 250-280 евра месец + околу 100до150 евра за сметки (зависно од греењето е сеа ако ме прашуваш мене дали е поевтино на парно или на струја ќе ти речам дека е сеедно, парно плаќаш сите 9 месеци додека си таму, а ако се грееш на струја во зимо мамето ќе ви го расплачат за сметки)
така да месечните тошоци (кирија+сметки) за стан од 70 квадрати во населбите спомнати погоре се околу 400 евра вкупно.
70 квадрати ти се доволни за четворица.
ако сакаш да бидите тројца барај стан од 55-60 квадрати. Тоа би те коштало одприлика 200-250 евра и сметки докај 100 евра
55-60 квадрати ти се доволни за тројца
ако сте двајца барајте соби за издавање, обично се движат по 50 евра по човек без сметки

Koндоми не си ги рачунал изгледа во цената.Така да рачунај плус 5-10 евра на месец.Зависи од тоа колку пати ќе ја проба цимерката:)и дали он ќе ги купува или можеби ќе ги добие на подарок...:D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ај да си пробам среќата. Цимер, цимерка.. било што :) Вселив од 1 мај или 1 јуни: 100 евра за кирија + ~50 за сметки. Станот е во Карпош 2 и е супер опремен :) п.с. има посебни спални соби. :)
Ако ми вариш кафе насабајле :D
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Не барам сега, веројатно ќе ми треба за (од) септември, така нешто.

Меѓутоа, ми треба да знам некои работи, т.е. да прашам некој кој е во цимерскиве води подолго.

Значи, доколку мојот буџет изнесува само 100 еура, односно за стан и сметки би можел да издвојам максимум 100 евра месечно, што би се искомбинирало? Колку цимери, локација, ова она?

Значи, прашвам, оти не ми е јасно.

Клавам лајк(ој) за (dobar) одговор :D
Ти одговарам само за лајкој да ми клајш :D
Се наоѓа за до 100 евра сто проценти остај ти ова капиталистиве шо те лажат:)
Автокоманда се наоѓа сигурно со 1 цимер па нагоре зависи во колкав стан сакаш да седиш, башка сега го поевтинија парното во Автокоманда. И онде кај железничка се исто евтини само колку шо знам таму нема парно.
За понатаму кај шо живеј кремот нит сум видел нит сум чул како стојат работите.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Ќе треба да го чекам 5 саати за доручек :D
Се зезам, какво кафе вари колегата абе рацете да му се позлатат:D
Леј уште имате кафе куварици во фирма...дај те таму купите една машина...сега не е така секси ама е тек-секси... :cenzura::LOL:
 
Член од
24 март 2012
Мислења
137
Поени од реакции
119
Заинтересирана женска личност за цимерка од наредната академска година. Септември.Заинтересираните нека ми пишат порака.Се извинувам ако одма нема да ви одговорам, немам интернет во станот каде што живеам во Ск :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom