"Огласи" за работа

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Кај да најдам работа како презентерка во супермаркети???Нема ништо низ огласиве...хелпп :(
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
1.Дали некаде има отворен оглас,каде би можел да се вработи социјален работник?
2.Дали има понуда за маркетинг-менаџери?
Ви благодарам!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Имплементација на HACCP заинтересирани?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Дитејлз? Втф из Насср?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дитејлз? Втф из Насср?
Лилт експленејшн Тука

Со законска обрска имплементацијата на HACCP (хасап) во Репубила Македонија e задолжителна до јануари 2009 година за сите производители трговци и места каде што се работи со храна а истите работат и за извоз во ЕУ.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Ова важи за струмичани...на местото на Куба се отваре ново компјутер студио,па се бара работник за во интернет кафето.Тие што се заинтересирани нека ми пишат ПП ќе ги препратам кај личноста.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Член сум на вработување ком мк веќе неколку месеци и искрено кажано скептичен сум во поглед на тоа дека ќе најдам работа преку нив. А за тоа дека луѓето од таа организација земаат пари на грбот на оние кои се во мака се уверив кога го видов името на еден малд господин кој работи во една од шпијунските организации во Македонија.

Инаку во врска со она што го кажа Световид, јас еднаш запознав едно момче што работи во истата орг која не ја поменав, и ми кажа мошне интересни работи. енивеј итс д Ју Ес говермент уи спик абоут, но шит ригардинг дет институшн.
Пред година ипол се зачленив во Вработување.ком и ми најдоа работа за 1 недела. Уствари се зависи од тоа кој профил на работник си и кои профили пазарот ги бара па ако имаш среќа можеш и да се вработиш. Ми се свиѓа што за таа услуга за вработувањето не платив јас туку си наплаќаат они ( вработување.ком) од фирмите кои бараат нивни услуги, пошто всушност агенгијата е база на податоци на невработени лица од различни профили и компаниите обраќајќи им се ним помалку време трошат во изнаоѓање на кадар од одредена област а и самите фирми не се замараат со интервјуа и објасниванја на секого. Вработување.ком е агенција која посредува при баранје работа а не дека ти наоѓа. Од нивни интерес е да пратат што повеќе апликации на нивни членови во некоја фирма што се појавила да побара услуга од нив затоа што секое вработување на нивни член за нив значи приход. Јас ги поддржувам во намерата и ви посакувам на сите вас што побрзо да си најдете работа. Иначе од пред 1 месец и јас сум невработен па ме потсетивте да ги посетам нив.

Поздрав и со среќа
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
1.Дали некаде има отворен оглас,каде би можел да се вработи социјален работник?
2.Дали има понуда за маркетинг-менаџери?
Ви благодарам!
Има безброј огласи за маркетинг менаџер, потруди се и најди по интернет.:helou:
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Луѓе не гледајте огласи, се е лаж и превара, од искуство си кажувам. Веќе подолго време барам работа преку оглас и ништо до сега, башка и нема мн.избор, али тоа е. Прашање е дали ке те викнат на интервју, а и ако те викнат, прашање е дали ке ти се јават после тоа.
Така да барајте врски или треба да имате ептен голема среќа(која ја очигледно ја немам). А ако веќе имате работа која не ја сакате и планирате да барате нешто друго, прво најдете па потоа напуштете ја старата. Во спротивно може ќе се зафркнете(како мене)!
Ви поскаувам среќа на сите во наоѓањето работа.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Луѓето од мака си бараат по огласи работа не за друго. И јас сакам да најдам ама нема каде да се бара, убаво викаат се девојчиња бараат.
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Марионка фала многу за среќата што ја посакуваш на ваквите како мена што наскоро ќе дипломираат и ќе треба работа да бараат а се без врски. А што немам врски кое друго решение ми останува, огласите наместени ке умрам од досада дома и без обврски, без сопствени пари, без работно искуство.
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Луѓе не гледајте огласи, се е лаж и превара, од искуство си кажувам. Веќе подолго време барам работа преку оглас и ништо до сега, башка и нема мн.избор, али тоа е. Прашање е дали ке те викнат на интервју, а и ако те викнат, прашање е дали ке ти се јават после тоа.
Така да барајте врски или треба да имате ептен голема среќа(која ја очигледно ја немам). А ако веќе имате работа која не ја сакате и планирате да барате нешто друго, прво најдете па потоа напуштете ја старата. Во спротивно може ќе се зафркнете(како мене)!
Ви поскаувам среќа на сите во наоѓањето работа.
Точно до некаде. Но работата е зошто има толку огласи а не се вработува народот???

Затоа што ти ќе отидеш да работиш во некоја фирма и работодавецот тебе нема да те пријави ни бутур а парите ќе ти ги дава на рака, и со цел да се заштити од инспекција да открие дека не си пријавен пуштаат секој месец огласи за вработување така што доколку има оглас има право 1 месец да не те пријави. Така огласот ќе биде активен година, две, три а ти ќе земаш плата на рака и нема да бидеш пријавен.
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
38
Поени од реакции
1
Помош некаква , околу наоѓање на “тури“ , или да речам вршам превоз на стока од македонија низ балканов и пошироко , со сопствен камион,фирма..

Моментално се камионот вози Македонија / Италија , но доколку има други потреби ќе се договориме..

Пишете ми ПП , доколку има заинтересирани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom