"Огласи" за работа

Дискусија во форумот 'Вработувањa и работа' започната од Caligula, 15 март 2005.

1. Dzverka

Dzverka

Член од:
    23 март 2005
    Мислења:
    11
    Допаѓања:
    1
    Ne ideata e stvarno super , a mozebi ima tolku malku oglasi zatoa shto seto ova e novo , znam deka e vkluchen i vesnikot Vreme , i toa shto ima emisija e super , samo ushte ne pochnalo emituvanjeto !
    Da vidime so kje se sluchuva koga kje pochne !
  2. Tonchie

Tonchie BATTERY +

Член од:
    15 јуни 2005
    Мислења:
    11.014
    Допаѓања:
    2.689
    Член сум на вработување ком мк веќе неколку месеци и искрено кажано скептичен сум во поглед на тоа дека ќе најдам работа преку нив. А за тоа дека луѓето од таа организација земаат пари на грбот на оние кои се во мака се уверив кога го видов името на еден малд господин кој работи во една од шпијунските организации во Македонија.

Инаку во врска со она што го кажа Световид, јас еднаш запознав едно момче што работи во истата орг која не ја поменав, и ми кажа мошне интересни работи. енивеј итс д Ју Ес говермент уи спик абоут, но шит ригардинг дет институшн.
  3. Мистичен

Мистичен Администратор

Член од:
    23 јануари 2005
    Мислења:
    13.871
    Допаѓања:
    514
    www.contact.com.mk

Барем членството е бесплатно, провизијата е исклучиво по најдена работа. Према тоа, во нивен интерес е да ви најдат работа.
    На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
  4. CrAzY^IvAn

CrAzY^IvAn

Член од:
    14 април 2006
    Мислења:
    116
    Допаѓања:
    44
    ja nemam takov problem

tatkomi mi vika prvo doj da rabotis kaj mene za 12 000 ja mu vikam superrrrrrr i se mesa odma majkami nema da rabotis ti ke ucis uste malce da zavrsis fakultet :nesvest: ja si imam pogolema maka
  5. Bale82

Bale82 Bwagojce

Член од:
    22 април 2005
    Мислења:
    253
    Допаѓања:
    2

Хаххахах не му кажвај на мајкати дека ќе работиш кај таткоти Хахахахаххахах лудници е муабетот стварно и мене ми се дешаваше така ама ги дослушав предаванјата од втора година (инаку сум виша) и почнав да работам за едни мочани 6000 денари ама бериќатвер некој ни толку не зема ...
    Инаку сеуште сум апсолвент веќе 4 години :))))))))))))
  6. KaiTekk

KaiTekk R&B boy

Член од:
    17 март 2006
    Мислења:
    1.046
    Допаѓања:
    22
    Мислам дека најдобро во денешно време е да работиш нешто во IT технологијата... како програмер на пример и да си зимаш пари од кодирање програми што некои корисници ти ги бараат. www.rentacoder.com е одлично место за сите видови програмери кои сакаат да си направат некој профит.
  7. ThA-BiTcH

ThA-BiTcH ~*~Blonde Bitch With a Brain~*~

Член од:
    23 септември 2005
    Мислења:
    4.347
    Допаѓања:
    45
    ima nekoj sto saka da raboti kako kelner?
  8. Johnny Stulic

Johnny Stulic Гостин

Еве една интересна информација од Мандрак и апел до него да пиши кога че биди презентацијата на оваа мрежа.
    Од мене химселф можам да средам за интервју за работа на брод.
    имам френд кој има агенција за посредување на работа на интернационални бродови.
    Потребно е само познавање на англиски (само орално е доволно),и околу 800 еура за услугата,визата,интервјуто шансите да заминеш се 100% ако добро го познаваш англискиот,а платата мислам дека се движи од 800-900 ју ес долар за месец,а договорот е на 9 месеци
  9. Bale82

Bale82 Bwagojce

Член од:
    22 април 2005
    Мислења:
    253
    Допаѓања:
    2
    Хммм може може само каде тоа.
  10. *princess*

*princess* ..SiMpLy GorGeOuS..

Член од:
    17 февруари 2008
    Мислења:
    750
    Допаѓања:
    18
    www.najdirabota.com.mk
    еве ви сајт па на кој му се работи ќе си најде, на кој не нема да си најде:pos2: овде има најдобри и најмногу огласи
  11. Terebellum Sagittarii

Terebellum Sagittarii Несопирлива

Член од:
    25 јули 2007
    Мислења:
    1.198
    Допаѓања:
    568
    Кога ќе видам дека се бараат ислучиво правнички, секретарки, администраторки, професорки, директорки, или други било какви ,,девојчиња,, не ни размилсувам да аплицирам.Кога веќе сакаме рамноправност, тогаш нема потреба да конкурираме за место каде полот е веќе одреден, поради икс причини. Ај да бара келнерка, ама правничка???!!!Која е разликата помеѓу правник и правничка, или професор и професорка?(во способноста мислам).Уште на почеток прави да се чувствувам неубаво, и затоа.....не ме интересира.
  12. Crni Bombarder

Crni Bombarder Shipwrecked

Член од:
    4 февруари 2008
    Мислења:
    152
    Допаѓања:
    3
    Ne.Najbednoto e sto gi ima dali deset oglasi koj sto se povtoruvaat na sekoja vtora stranica:pos2:
  13. simeon

simeon

Член од:
    5 јануари 2008
    Мислења:
    976
    Допаѓања:
    396
    ima li nesto za rabota smo na teritorijata
    Radovis Strumica!
  14. zoki_com

zoki_com

Член од:
    16 септември 2007
    Мислења:
    1.094
    Допаѓања:
    122

naisplatliva profesija em rabotis em mozes da zemes i baksis oglasite se polni koj saka da raboti kako kelner
  15. draganask

draganask те сакам СОНЦЕ

Член од:
    4 декември 2007
    Мислења:
    401
    Допаѓања:
    21
    Пред завршување на студиите сум ( се надевам нема да се одлговлечи ептен :) ) па во потрага сум за некоја работа за почеток сезонски летово а здравје ако најдам нешто убаво и по мојата струка (на Електротехнички студирам, отсек Информатика и Компјутерско инж.) би останала за подолго зошто да не.. Инаку член сум на vrabotuvanje.com.mk и да ви кажам искрено па и не се така лоши.. мене веќе ми понудија вработување на неколку места но во незгоден период, а дечкоми еве денес почна да работи во Duna компјутери благодарение на нив. Пробајте на овој сајт, се надевам ќе ви се насмевне среќата, еве линк http://www.vrabotuvanje.com.mk/ :smir:

Сподели преку: