Обложување на нет

Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Го укинаа.Според законот на МК несмее да има онлајн кладење ниедна кладилница освен државна лотарија на Македонија во извесен период
Имаат интернет кладење во Македонија и во Бет сити.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Кој има Интернет кладење?
http://betcity.mk/

Овде на страната на БетСити кладилница има можност за обложување преку интернет.
Ама јас не се кладам таму, бидејќи не успеав преку Скрил да префрлам пари од Виза картицата, и потоа не можев пари да ставам на сметката во БетСити за да се кладам.

Види ти, може ти ќе успееш да префрлиш пари во оваа кладилница.
Имаат и понуда за НБА поени на играчи.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
Имам едно прашање :
По кој основ, има рестрикции на онлајн кладилниците за користење, по земјата од која приложуваш документ за идентификација, по земјата од која се конектираш на интернет, или моќе и по двата критериуми ?

Пробав да отворам 888спорт, моментално сум во Полска, и добивам порака дека е забрането учество на корисници од Полска. Полските кладилници бетер од кај нас, 12% данок, и помали квоти.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Имам едно прашање :
По кој основ, има рестрикции на онлајн кладилниците за користење, по земјата од која приложуваш документ за идентификација, по земјата од која се конектираш на интернет, или моќе и по двата критериуми ?

Пробав да отворам 888спорт, моментално сум во Полска, и добивам порака дека е забрането учество на корисници од Полска. Полските кладилници бетер од кај нас, 12% данок, и помали квоти.
По основ на закон би требало да е уредено што значи дека логично е да е според земјата од каде што се конектираш на интернет. Оти таму треба да ти стигаат пари, од таму треба да уплаќаш. Не би требало да има врска од каде си ти.

Полска општо е земја со доста рестрикции за кладењето, се сеќавам Јуве кога гостуваше во Познањ 2010 не смееја да ги носат дресовите со bet click спонзорот бидејќи е обложувалница.
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
4
Ај вака некој по искусен да ми помогни и да ме посоветува.
Имам дебитна мастер кард од Комерцијална.
Уплатив директно 5 евра на бет365.
Остварив добивка 40 евра.
Одам за вадење, ми дава опција само за банкарски трансфер.
Незнаев досега, сега читав дека според некој закон од 2010 или тука негде, воопшто е забрането интернет кладење за Македонски државјани.
Како би ги извадил парите, пример преку скрил, кога опција ми дава само преку банкарски трансфер?
И ако е океј вадењето преку банкарска сметка (нели, законот...) дали треба девизна сметка или може со денарска?


Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Последно уредено:

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Ај вака некој по искусен да ми помогни и да ме посоветува.
Имам дебитна мастер кард од Комерцијална.
Уплатив директно 5 евра на бет365.
Остварив добивка 40 евра.
Одам за вадење, ми дава опција само за банкарски трансфер.
Незнаев досега, сега читав дека според некој закон од 2010 или тука негде, воопшто е забрането интернет кладење за Македонски државјани.
Како би ги извадил парите?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
upload_2016-6-17_0-28-49.png

Во десниот агол (ако си на компјутерска верзија) прво влегуваш на Deposit; а потоа на новиот прозорец одбираш најдесно Withdraw и имаш можност да ги префрлиш парите на начинот на кој што си депозитирал последно. Во мојот случај е VISA Debit од NLB Tutunska Banka и нема никаков проблем, парите стигнуваат од 2 до 3 работни дена по курс 61.85 денари за 1 евро.
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
4
Прегледај го приврзокот 150446

Во десниот агол (ако си на компјутерска верзија) прво влегуваш на Deposit; а потоа на новиот прозорец одбираш најдесно Withdraw и имаш можност да ги префрлиш парите на начинот на кој што си депозитирал последно. Во мојот случај е VISA Debit од NLB Tutunska Banka и нема никаков проблем, парите стигнуваат од 2 до 3 работни дена по курс 61.85 денари за 1 евро.
Кај мене дава опција само за банкарски трансфер со СВИФТ и Ибан код.... дали треба девизна или може и денарска сметка за оваа намена? И дали да ги пријавувам во ујп?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Хмм, не знам што да ти препорачам. Нешто веројатно проблем ти е со комерцијална банка. Мој предлог што не е проверен, а мислам дека би функционирало.. треба да си прашаш подобро, ако не сакаш со банкарска сметка, тогаш отвори neteller, префрли пари од комерцијална na Neteller, од Neteller на bet365 и после веројатно ќе имаш опција да го направиш истото обратно.
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
4
Хмм, не знам што да ти препорачам. Нешто веројатно проблем ти е со комерцијална банка. Мој предлог што не е проверен, а мислам дека би функционирало.. треба да си прашаш подобро, ако не сакаш со банкарска сметка, тогаш отвори neteller, префрли пари од комерцијална na Neteller, од Neteller на bet365 и после веројатно ќе имаш опција да го направиш истото обратно.
А нема проблем да биди директно на банкарска? И дали ми треба девизна или може со денарска сметка, ако знаеш?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Зошто би било проблем? Нема веза каква ти е сметката, ќе ти се конвертираат во денари автоматски... нема шо да пријавуваш не се секирај.... Само чудно е како не ти дава да влечеш на кредитна, да не случајно уште не си верифицирал се комплет на акаунтот со KYC и слично....
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
А нема проблем да биди директно на банкарска? И дали ми треба девизна или може со денарска сметка, ако знаеш?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
Девизна сметка ти треба, а проблем нема никаков да имаш :)
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
4
Зошто би било проблем? Нема веза каква ти е сметката, ќе ти се конвертираат во денари автоматски... нема шо да пријавуваш не се секирај.... Само чудно е како не ти дава да влечеш на кредитна, да не случајно уште не си верифицирал се комплет на акаунтот со KYC и слично....
Сум се верифицирал ама незнам зошто....

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Член од
7 април 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Kako mozam da igram online kladenje ako moze nekoj da mi kaze, vo koja kladilnica i kako odi se... (account, isplata i sl.) ?
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
4
Зошто би било проблем? Нема веза каква ти е сметката, ќе ти се конвертираат во денари автоматски... нема шо да пријавуваш не се секирај.... Само чудно е како не ти дава да влечеш на кредитна, да не случајно уште не си верифицирал се комплет на акаунтот со KYC и слично....
Треба девизна... отворив и пуштија,па ми стигна од банка писмо да однесам некој податоци... и пополнав нешто дека треба да имам прилив, и по кој основ.. прво напишав повраток на пари, ама вработениот знаеше и ме праша дали се од спортска (ме знај чоекот) ... и ми рече игра на среќа да напишам кај основ..

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom