Обложување на нет

Член од
19 февруари 2013
Мислења
68
Поени од реакции
115
Дали некој се има кладено во pinnaclesports и да ми каже како можам да пишам тикет од две различни лиги ?
Неможеш никако,затоа што во оваа кладилница само сингл е дозволено да се игра
 
Член од
4 октомври 2011
Мислења
40
Поени од реакции
6
според вас која е најдобрата варијанта за кладење на нет? кој сајт? со каква картица? зошто?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
според вас која е најдобрата варијанта за кладење на нет? кој сајт? со каква картица? зошто?
202 старни се испишани. Замисли на секој што ќе го праша ова истото да му се кажува.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
12
Поени од реакции
0
jas nesfativ nesto..vikate za bet365 mozi direkno da se povlekuvat pari bez problem..epa togas zosto mi se naprimer neteller i skrill? ili tie se koristat za epten golemi sumi?
 
C

Creating.

Гостин
jas nesfativ nesto..vikate za bet365 mozi direkno da se povlekuvat pari bez problem..epa togas zosto mi se naprimer neteller i skrill? ili tie se koristat za epten golemi sumi?
Немора наеднаш повлекување големи суми.
Можеш одделно да ги повлекуваш никој ништо нема да ти рече.
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Kartickata ti e povrzana so neteler akauntot, taka da stom gi imas na neteler akauntot vednas gi povlekuvas. Inace provizijata ne e golema. Primer povlekuvas 200 evra a provizija 4 evra + nesto sitno sto ne e ni 2,5%. Povleci pari na devizna smetka pa da vidis sto e provizija :)
Денес ми стигна Нет+ картичкава :) Сеа парите што ми се на нетелер акаунтот можам да ги користам од картичкава така ? И дали ќе можам да пазарувам пример со нејзе (бидејќи на акаунтот парите ми се во евра)
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Денес ми стигна Нет+ картичкава :) Сеа парите што ми се на нетелер акаунтот можам да ги користам од картичкава така ? И дали ќе можам да пазарувам пример со нејзе (бидејќи на акаунтот парите ми се во евра)
Untitled2.png
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Дали има некој искуство со Paddy Power и ако може да сподели...?
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Decki , izvinete nov sum na forumov , idev nanazad 10tina strani i nemozev da go najdam odgovorot na moeto prasanje , a ako idam uste nazad veke mislam deka ne e ni up to date na ona sto sakam da go prasam . Napraviv akaunt na bet 365 i sega sum vo procesot na verifikacija . Muabetot mi e , imam visa electron (sparkasse i NLB) , dali nekoj znae dokolku da receme eve povlecam 400 evra od bet 365 , treba da i platam danok na drzavata . ? Zboruvav so eden drugar i toj mi kaza deka se prijavuva danokot vo ujp od mart za mart ( na godisno nivo ) , vo sekoj slucaj procitav deka ima i nacin da odi se toa preku netteller . Da napomenam , nemam pojma kako odat ovie raboti na online kladenje koga se zbori za deposit , withdrawal i slicno , pa sakam eve nekoj dokolku znae i ne mu e tesko , da mi objasni kako i sto da napravam dokolku eve da receme stavam 100 evra napravam 10000 evra , kako bi idel procesot na vadenje , danoci i slicni cuda. Izvinete za dolgiot tekst i odzemenoto vreme, i vi blagodaram .
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.833
Decki , izvinete nov sum na forumov , idev nanazad 10tina strani i nemozev da go najdam odgovorot na moeto prasanje , a ako idam uste nazad veke mislam deka ne e ni up to date na ona sto sakam da go prasam . Napraviv akaunt na bet 365 i sega sum vo procesot na verifikacija . Muabetot mi e , imam visa electron (sparkasse i NLB) , dali nekoj znae dokolku da receme eve povlecam 400 evra od bet 365 , treba da i platam danok na drzavata . ? Zboruvav so eden drugar i toj mi kaza deka se prijavuva danokot vo ujp od mart za mart ( na godisno nivo ) , vo sekoj slucaj procitav deka ima i nacin da odi se toa preku netteller . Da napomenam , nemam pojma kako odat ovie raboti na online kladenje koga se zbori za deposit , withdrawal i slicno , pa sakam eve nekoj dokolku znae i ne mu e tesko , da mi objasni kako i sto da napravam dokolku eve da receme stavam 100 evra napravam 10000 evra , kako bi idel procesot na vadenje , danoci i slicni cuda. Izvinete za dolgiot tekst i odzemenoto vreme, i vi blagodaram .
јас прво би се задржал на болдираното,, не треба да им плакаш, кој ги ебе, друго пред да продолжиме, мене ме интересира дали некој платил данок или некој знае некого што платил данок ?јас таков не знам, вие другите ?
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Нема закони уште за тоа и нема на која основа да се пријавува данок .
Од година на година се истото го прават ке најават закон пред крајот на годината ,и никогаш не се го исполниле ,така да кога ке има закон за оваа излезено како во Грија , Хрватска ,тогаш ке праиме муабет што како....
Инаку имате и на Покерстарс за обложување од кое сите клиенти се презадоволни со начинот на кој функционира , нема ни полна година мислам откако го воведоа ама ги исполнува сите критеруими...најдобра , најбогата и најсигурна покер страна е, така да истото важи и за кладењето, за тие што планират кај да се кладат онлајн....позз
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Нема закони уште за тоа и нема на која основа да се пријавува данок .
Од година на година се истото го прават ке најават закон пред крајот на годината ,и никогаш не се го исполниле ,така да кога ке има закон за оваа излезено како во Грија , Хрватска ,тогаш ке праиме муабет што како....
Инаку имате и на Покерстарс за обложување од кое сите клиенти се презадоволни со начинот на кој функционира , нема ни полна година мислам откако го воведоа ама ги исполнува сите критеруими...најдобра , најбогата и најсигурна покер страна е, така да истото важи и за кладењето, за тие што планират кај да се кладат онлајн....позз
И да надополнам на покерстарс имате бонус на првиот бет што ќе го уплатите над 5 долари евра или фунти небитно дали сингл или врзани добивате 20 евра /долари/фунти бонус на 4 пати , после 72 часа од првиот бет , после недела дена од првиот бет , после 2 недели и после 3 недели . Бонусот мора да го искорисите во рок од 7 дена само на сингл утакмица и доколку погодите ви ја исплаќаат само разликата без бонусот .. т.е уплаќаш на 2 коефициент и ако бетот е добитен добивате 5 евра/долари/фунти што може да ги користите за све.
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
26
Поени од реакции
7
Decki , izvinete nov sum na forumov , idev nanazad 10tina strani i nemozev da go najdam odgovorot na moeto prasanje , a ako idam uste nazad veke mislam deka ne e ni up to date na ona sto sakam da go prasam . Napraviv akaunt na bet 365 i sega sum vo procesot na verifikacija . Muabetot mi e , imam visa electron (sparkasse i NLB) , dali nekoj znae dokolku da receme eve povlecam 400 evra od bet 365 , treba da i platam danok na drzavata . ? Zboruvav so eden drugar i toj mi kaza deka se prijavuva danokot vo ujp od mart za mart ( na godisno nivo ) , vo sekoj slucaj procitav deka ima i nacin da odi se toa preku netteller . Da napomenam , nemam pojma kako odat ovie raboti na online kladenje koga se zbori za deposit , withdrawal i slicno , pa sakam eve nekoj dokolku znae i ne mu e tesko , da mi objasni kako i sto da napravam dokolku eve da receme stavam 100 evra napravam 10000 evra , kako bi idel procesot na vadenje , danoci i slicni cuda. Izvinete za dolgiot tekst i odzemenoto vreme, i vi blagodaram .
Ти прво направи 10000 евра па јас ќе ти ги извадам :)
Шала на страна направи си скрил акаунт и повлечи си ги парите и нема да подлежиш на данок.
Директно обложување со картица е ризично бидејќи има закон дека не смееш да се обложуваш на интернет. Ама до сега не сум слушнал дека на некој му тропнале на врата за данок. Ако има таков нека пише.[DOUBLEPOST=1448679486][/DOUBLEPOST]
Дали има некој искуство со Paddy Power и ако може да сподели...?
Јас имам искуство. И не се лоши.[DOUBLEPOST=1448679630][/DOUBLEPOST]
според вас која е најдобрата варијанта за кладење на нет? кој сајт? со каква картица? зошто?
Најдобра според мене е варијатна кладење преку скрил со поврзана картица од нлб на bet365.
најниска провизија и најдобра обложувалница на интернет. за поголеми суми добри се pinnacle sports i betfair.[DOUBLEPOST=1448679752][/DOUBLEPOST]
Деко ме праша за споредна на 10бет со Бет365. Инаку, Маратон лимитира експресно. Не можеш таму сериозно да се кладиш. Џабе им се и коефицинти, и се.
Јас сум лимитиран и на бет365 и на маратон. Дефинитивно маратон имаат најголеми коефицинти а бет365 е најдобра обложувалница. :)[DOUBLEPOST=1448680119][/DOUBLEPOST]
dali znae nekoj na pinnacle so dokumenti baraat za verifikacija i pri podiganje na pari?
Мислам исто како и секаде. Копија од лична карта од двете страни би било доволно.
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ти прво направи 10000 евра па јас ќе ти ги извадам :)
Шала на страна направи си скрил акаунт и повлечи си ги парите и нема да подлежиш на данок.

Epa toa me interesirase , posto na drugar mu stigna doma pismo za neplaten danok , da odi da go plati , i otide u ujp i plati nekoj si 200 denari a imase zemeno okolu 200 evra suma , i tamu danokot se prijavuva od godina za godina (potocno mesec mart so mesec mart ) , ama mislam deka dokolku odam preku skrill varijanta ne bi bilo nikakov problem, inace ako ne ti e problem moze da me upatis malku kako ide skrill i site tie zaebanciii ? fala
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom