Обложување на нет

Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Користете Neteller за да подигате и симнувате пари во и од онлине кладилниците и не се зезајте поинаку.
Да не знаеш како функционира картичката од Neteller, што можеш да си ја извадиш од кај нив Net+card ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
@Ставрогин имаш нешо со 10bet искуство некое а у ? Посебно лајв бетинг ме интересира ако знаеш каков е во споредба со бет365 ect?

Thanks :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Да не знаеш како функционира картичката од Neteller, што можеш да си ја извадиш од кај нив Net+card ?
Топ работа ти е, за 10 евра ти ја изработуваат и ја добиваш на домашна адреса. Со неа можеш да повлекуваш пари од наши банкомати. Провизијата е 4 евра при повлекување и нешто ситно за конверзија во денарска валута. Ич не му се мисли дали да земеш картичка од Neteller
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
@Ставрогин имаш нешо со 10bet искуство некое а у ? Посебно лајв бетинг ме интересира ако знаеш каков е во споредба со бет365 ect?

Thanks :)
Бегаај и дувај од таму. Имаат 50% бонус, ама со многу тежок услов за вадење на бонусот. Коефициентите мизерни, а понудата во живо уште помизерна, неспоредлива со онаа на Бет365.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Бегаај и дувај од таму. Имаат 50% бонус, ама со многу тежок услов за вадење на бонусот. Коефициентите мизерни, а понудата во живо уште помизерна, неспоредлива со онаа на Бет365.
маратонбет е измислена за кладење во живо, има мечеви кои ги нема ни на бет365, плус голем број на игри, голем број на дополнителни хендикепи, и коефициентите се многу подобри, можеби само pinnacle има поголеми коеф од нив
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
маратонбет е измислена за кладење во живо, има мечеви кои ги нема ни на бет365, плус голем број на игри, голем број на дополнителни хендикепи, и коефициентите се многу подобри, можеби само pinnacle има поголеми коеф од нив
Деко ме праша за споредна на 10бет со Бет365. Инаку, Маратон лимитира експресно. Не можеш таму сериозно да се кладиш. Џабе им се и коефицинти, и се.
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Топ работа ти е, за 10 евра ти ја изработуваат и ја добиваш на домашна адреса. Со неа можеш да повлекуваш пари од наши банкомати. Провизијата е 4 евра при повлекување и нешто ситно за конверзија во денарска валута. Ич не му се мисли дали да земеш картичка од Neteller
голема провизијава ...
Значи од Neteller си ги префрлуваш парите на картичкава и си ги подигнуваш од кој било банкомат ? И веќе ќе немам контакт со нашиве банки ?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Kartickata ti e povrzana so neteler akauntot, taka da stom gi imas na neteler akauntot vednas gi povlekuvas. Inace provizijata ne e golema. Primer povlekuvas 200 evra a provizija 4 evra + nesto sitno sto ne e ni 2,5%. Povleci pari na devizna smetka pa da vidis sto e provizija :)
 
Член од
13 ноември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Нема врска тоа .. не се секирај ..сум вадел и по 50-60 е и по 200-300 е од на бвин и си ги вадам од банкомат парите и нема никакви проблеми..иначе еве вака е името на испраќачот во мојов случај бвин : GIBRALTAR/GIB BWIN.COM и сега во НЛБ при толку работа ке се фатат со мене од кај сум земал пари што сум земал .. а тој законот е најглупавото нешто пратениците земаат по 2000-3000 евра месечно јас 100-200 евра што ке земам од игри на среќа да им плаќам данок ..да се полнат они со пари тоа не го гледаат од мене :D[/quote
Здраво другар
гледам дека си правел поголеми трансакции од акаунт директно на трансакциска сметка. ме интересира дали во 2014 - 2015 година имаш исто така правено поголеми трансакции и доколку имаш дали си добил некаква опомена за казна или казна од УЈП. Прашувам зошто и јас имам исто така правено поголеми трансакции а слушам дека тоа било забрането со закон па да знам што да очекувам :) Поздрав.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Сега само преку скрил. И тоа преку 2 скрил акаунти , еден на мое име еден на мајками , од бет365 на тој од мајками префрлам пари и после од него на мојот и си ги префрлам на картица ..
 
Член од
17 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Dali znae nekoj od bet 365. Imam prefrleno od sport na cazino i mi ima dadeno bonus. I sega sakam da prefrlam na sport ili na smetka od cazino ne mi dozvoluva. Pozz
 
Член од
17 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Pa da vidov od tie 30 evra sto gi preftliv napraviv 120 i ne mi dozvoluvasr. No vekje kasno e gi izgubiv. Heheh. Povekje srekja sledbiot pat. Hahah. Pozz
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Дали некој се има кладено во pinnaclesports и да ми каже како можам да пишам тикет од две различни лиги ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom