Обложување на нет

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
265
Поени од реакции
100
Ima li nekoj iskustvo so 2win baraat li verifikacija licna karta takvi gluposti ili samo smetkata vneses I tolku neka spodeli nekoj iskustvo
 
Член од
14 април 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Imam account na Tonybet i stavav pari direktno od karticka i ednas pred nova godina povlekov pari i sega povtorno sakam da gi povlecam no preku skrill i ne mi dozvoluvaat. Dali nekako mozam da go napravam toa i ako nemozam dali e pametno povtorno da si gi povlecam preku kartica? I isto taka na skrill acountot imam staveno NON GAMBLING a go iskoristiv za kladenje dali ke mi pravat problemi pri povlekuvanje na parite??
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Барам 5 страни на назад, не можам да најдам, па да си прашам.
Постој можност во Македонија да се кладиш онлајн? Мислам, со картичкава што ми е од Комерцијална пример, да си се логирам некаде, да си играм, и да немам проблеми со закони и такви ствари...
Македонскиве кладилници даваат таква можност?
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
samo edna kladilnica www.2win.mk ako e usrvari pustena ama procitav tuka nekade na forumot deka bila veke vo funkcija i deka e sranje,
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
samo edna kladilnica www.2win.mk ako e usrvari pustena ama procitav tuka nekade na forumot deka bila veke vo funkcija i deka e sranje,
Изгледа работи, ама имам чуство како на Моцарт страната да ја гледам, еден куп игри со големи маргини. Шо би рекол Ставро, за народни тикети. За сериозно кладење само на Интернет.
 
Член од
14 април 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дечки ке ве молам за одговор. Малку е голем постов али ќе ве замолам ако некој е повеќе информиран нека ми пише :)

Можеби е веќе одговарано на прашањава али искрено да ви кажам неможев никаде да најдам по форумов, па еве ајде да прашам:
Имам акаунт на tonybet.com и ставав пари директно од картичка. Еднаш пред нова година поблеков пари директно(без скрил или нетелер). Гледам се дискутира многу за тоа дали е дозволено онлајн кладење во Македонија и слично, па би сакал да ве прашам што е сега конечниот одговор? Некои викаат дека може да се кладиш, некои дека не смееш. Ко што гледам многу од вас веќе озбилно играат и имам прашање дали на некој му се случило да јаде казна заради ова законов. Како иде тоа? Доколку стварно не смее да се прави ова, дали треба нешто да се пријавува во УЈП за плаќање на некој данок (пошто веќе се изгорев со тоа што повлеков пари)? Објаснете ми ве молам пошто стварно не сум запознаен.

Исто така сакам да ве прашам дали и како можат чичковците од УЈП да дознаат дека јас се обложувам на интернет. Не е некоја пара голема али за некои бизарни 30-40 евра дали може да ми стегнат некоја казна?

Ве молам за одговори, и однапред фала :)
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
Дечки ке ве молам за одговор. Малку е голем постов али ќе ве замолам ако некој е повеќе информиран нека ми пише :)

Можеби е веќе одговарано на прашањава али искрено да ви кажам неможев никаде да најдам по форумов, па еве ајде да прашам:
Имам акаунт на tonybet.com и ставав пари директно од картичка. Еднаш пред нова година поблеков пари директно(без скрил или нетелер). Гледам се дискутира многу за тоа дали е дозволено онлајн кладење во Македонија и слично, па би сакал да ве прашам што е сега конечниот одговор? Некои викаат дека може да се кладиш, некои дека не смееш. Ко што гледам многу од вас веќе озбилно играат и имам прашање дали на некој му се случило да јаде казна заради ова законов. Како иде тоа? Доколку стварно не смее да се прави ова, дали треба нешто да се пријавува во УЈП за плаќање на некој данок (пошто веќе се изгорев со тоа што повлеков пари)? Објаснете ми ве молам пошто стварно не сум запознаен.

Исто така сакам да ве прашам дали и како можат чичковците од УЈП да дознаат дека јас се обложувам на интернет. Не е некоја пара голема али за некои бизарни 30-40 евра дали може да ми стегнат некоја казна?

Ве молам за одговори, и однапред фала :)
Druze ne smees da se kladis online na stranski sajtovi ama sepak nie se kladime direktno ne sum prefrluval pari ali preku netteler da i do sega nemam nikakva kazna stignato od ujp moze na kraj na godinata ke ima ili na 6 meseca neznam kako i e toa kao danok da plates za izvadenite pari. Se dodeka ne gi blokirat sajtovite ke si igram na stranskite 100% se podobri otkolku ovaj makedonskiot iako ne e nekoe golemo razocaruvanje za combo tiketi
 
Член од
14 април 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Druze ne smees da se kladis online na stranski sajtovi ama sepak nie se kladime direktno ne sum prefrluval pari ali preku netteler da i do sega nemam nikakva kazna stignato od ujp moze na kraj na godinata ke ima ili na 6 meseca neznam kako i e toa kao danok da plates za izvadenite pari. Se dodeka ne gi blokirat sajtovite ke si igram na stranskite 100% se podobri otkolku ovaj makedonskiot iako ne e nekoe golemo razocaruvanje za combo tiketi
Во ред пријателе. Мене ми треба некој што повеќе е навлезен во ова. Ако има некој нека биде добар да ме извести за прашањава погоре што ги пишав. Инаку да, имам чуено дека дупката е во тоа што можеш преку Нетелер и Скрил да префрпаш, али мене прашањето ми е дали има некои фрки ако тоа сум го направил директно од картица.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Во ред пријателе. Мене ми треба некој што повеќе е навлезен во ова. Ако има некој нека биде добар да ме извести за прашањава погоре што ги пишав. Инаку да, имам чуено дека дупката е во тоа што можеш преку Нетелер и Скрил да префрпаш, али мене прашањето ми е дали има некои фрки ако тоа сум го направил директно од картица.
јас иам префрлано повеке пати , највеке до сума од 100 евра на картица и неам никакви проблеми
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
17
Поени од реакции
1
има некоја минимална сума на пари која е потребна за да може да се повлече од bet365 страницата на Skrill или не е ограничена сумата? и која е процедурата за withdraw, бараат ли некакви посебни услови или?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
има некоја минимална сума на пари која е потребна за да може да се повлече од bet365 страницата на Skrill или не е ограничена сумата? и која е процедурата за withdraw, бараат ли некакви посебни услови или?
Посебна процедура нема, парите можеш да ги повлечеш на оној начин на кој си ги депонирал. Ако имаш ставено пари преку Skrill тогаш можеш да повлечеш на Skrill. Ако имаш ставено преку Neteller тогаш можеш да ги повлечеш на Neteller ( минимум е 15 евра и искрено го предлагам затоа што можеш да си нарачаш картица од Neteller со што можеш парите да ги повлекуваш директно преку наш банкомат)
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Dali igra nekoj kaj 2win.mk, ako igra nekoj, kako odi da ni kazhe neshto :D
 
Член од
22 септември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
Нашава тешко дека ке проработи во догледно време пошто им гори на братучедите па немаат време за тоа. Затоа терај таму каде што е проверено.

1. Прво отворeте акаунт во минимум 2 кладилници - мој предлог

BET365

WilliamHill

Овие две мора да ги имате

2.Втора работа – подобро да не подигате директно пари на онлине кладилница од картица. Затоа можете да отворите e-wallet каде што парите од картица (од наша банка) ке ги префрлите на e-wallet а после од таму во онлине кладилница. Исто така после парите можете да ги повлечете од кладилница на e-wallet па после од е-wallet можете да побарате да ви издадат картица на ваше име и да повлекувате од банкомат кај нас во Македонија.Тоа ви го овозможува Neteller
zdravo
Mene me interesira slednoto.
Jas imam master card od stopanska banka.
Sakam da otvoram account za online oblozuvanje. Probav na nekolku sajtovi, no ne mozam da prefrlam so makedonska valuta.
Go procitav tekstot pogore gore dole mallu mi e porazjasneto, no lje te zamolam za uste povekje i inormacii akp moze na pp.
Pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom