Обложување на нет

Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Што се однесува за уплатата и исплата на нашава страна еве официјално како е кај нив објавено . Пример:
VISA и MasterCard платежни картички: Играчот сака да уплати 1000 денари депозит од неговата VISA кредитна картичка на неговата ДВЛМ сметка за игри на среќа. На веб страната за уплата на депозит го избира износот од 1000 ден, притоа се прикажува стапката на провизијата од 1.95% и износот на провизијата од 19,5 ден. Вкупниот износ кој играчот го плаќа од неговата картичка е 1.020 ден. (1.019,5 се заокружува на цел број). 1) Платежни картички: Играчот сака да повлече 6.000 ден од неговата ДВЛМ сметка на неговата платежна картичка. Банката пресметува 5% провизија на износот од 6.000 ден. и наплаќа 300 ден. Нето износот од 5.700 денари се префрла на салдото на платежната картичка.
2) Трансакциска сметка: Играчот сака да повлече 10.000 денари од неговата ДВЛМ сметка на неговата трансакциска сметка. ДВЛМ пресметува банкарски трошоци од 12 ден. и на играчот му исплаќа нето сума од 9.988 ден.
Според ова за улата некаде е 2% а за исплата не е ни 1% на транскакциона сметка.Што се однесува за коефициентите се скоро исти со нашиве кладилници ,но ке видиме како ке се движат кога официјално ке проработи .
-----------------------------------------------------------
Забравил си да додадеш нешто еве јас за по лесно да се разбере
При уплата 1.95 % провизија
При добивка 10 % провизија
При исплата на картичка 5% провизија
А за коефицентите гледам ги одлични се,дури има некој и поголеми од светските гладилници и наште локални, но што правиме со овој даноков ( провизијата) ШТО Е МНОГУ МНОГУ Е !
 
Член од
3 март 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Оваа година 2015 имам подигнато поголема сума на пари преко бет365 на картичката од тутунска
дали ќе треба да платам данок или некакви казни,
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.043
На 250 евра повлечени од бет, ми зима пари од картичка?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
На 250 евра повлечени од бет, ми зима пари од картичка?
Па ке ти земе за трансакцијата ама тоа е минимално2-3 еуро, а рачунај кај нас во новата 250 еуро ( 15 000 ден. ) на 5 % тоа ти е 12.5 еуро или ( 750 ден.) смешно но вистинито ...
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
353
Поени од реакции
279
Што бидна со нашава интернет кладилница како што гледам уште не почнуваат на пораки не одговараат први март требаше да почнат уште не се почнати а и неверувам дека за брзо време ќе ја биде мизерии :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
108
Поени од реакции
14
Што бидна со нашава интернет кладилница како што гледам уште не почнуваат на пораки не одговараат први март требаше да почнат уште не се почнати а и неверувам дека за брзо време ќе ја биде мизерии :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Неколку луѓе се јавуваме по неколку пати и ни викаат само што не почнале да работат.Мене ми рече госпоѓата дека ќе имало прво реклами па ќе ја пуштеле страната.Не се нормални !
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ставро ко ќе ве прочита ќе речи дека вие не сте нормални :D
 
Последно уредено:
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Неколку луѓе се јавуваме по неколку пати и ни викаат само што не почнале да работат.Мене ми рече госпоѓата дека ќе имало прво реклами па ќе ја пуштеле страната.Не се нормални !
Блaгoвременo известувaј aкo имa нoвoсти.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Нашава тешко дека ке проработи во догледно време пошто им гори на братучедите па немаат време за тоа. Затоа терај таму каде што е проверено.

1. Прво отворeте акаунт во минимум 2 кладилници - мој предлог

BET365

WilliamHill

Овие две мора да ги имате

2.Втора работа – подобро да не подигате директно пари на онлине кладилница од картица. Затоа можете да отворите e-wallet каде што парите од картица (од наша банка) ке ги префрлите на e-wallet а после од таму во онлине кладилница. Исто така после парите можете да ги повлечете од кладилница на e-wallet па после од е-wallet можете да побарате да ви издадат картица на ваше име и да повлекувате од банкомат кај нас во Македонија.Тоа ви го овозможува Neteller
 
Член од
25 март 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Знае некој кога ќе може да се направи депозит на 2win странава?
Срамота досега што не е ни тоа средено :mad:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195

Kajgana Shop

На врв Bottom