Обложување на нет

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Па нема врска не ти бараат они, ти што ќе им пуштиш тоа.
Мене ми се јавија на телефон, ги прашав дали можи со податоците од личната карта да го верификувам и ми побараја еден број од пасошот шо е под податоците.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Момци, играв со кредитна од Тутнска и нормално за земање, одма ги земат парите, али за да ги врата, веројатно треба да помини период. Добив на два пати по некоја сума на пари и сакам да ги извадам од сметката, т.е од картичката која си ја користев. Е сега за верификаицја, веројатно е ова поле, но ми бара некој код, а јас го немам тој код. Вика вака:

As part of the KYC* process by entering your Postal Verification Code (Request New PVC), you confirm that you are over 18 years of age and the full details entered on your account are true and correct in every respect.

А ве читав дека бара и пасош или лична карта, но никаде не ми побара. :D Некое слично искуство ?
 

asml

Mugiwara 4 life
Член од
20 април 2010
Мислења
132
Поени од реакции
68
Побарај го ПВЦ-то, ќе ти стигне у пошта за 1-2 недели. У мојот случај го побарав, но после ден-два пробав онака пак да побарав без тоа и можеше. Иначе чим ги земеш од страницата да легнат на картица треба 2-5 работни дена, не е одма.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ајде жити 17 години што ги имаш, вклучи го малку мозокот, и не пишувај глупости.
вистина ќе е изгледа, штом на вестите на МТВ пред 1 недела имаше..поголем процент на фирмата ќе имала владата, помал па некоја Австриска фирма што ќе им ги прави квотите.
Доста зафркнато ќе е така они ќе си диктираат што како сакаат, да си качат данок или било што нема конкуренција и ќе си ринат доколку забранат онлајн ИП адреси.
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
вистина ќе е изгледа, штом на вестите на МТВ пред 1 недела имаше..поголем процент на фирмата ќе имала владата, помал па некоја Австриска фирма што ќе им ги прави квотите.
Доста зафркнато ќе е така они ќе си диктираат што како сакаат, да си качат данок или било што нема конкуренција и ќе си ринат доколку забранат онлајн ИП адреси.
Што имаше на вестите? Не видов. Кажаа кога ќе почнат?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Побарај го ПВЦ-то, ќе ти стигне у пошта за 1-2 недели. У мојот случај го побарав, но после ден-два пробав онака пак да побарав без тоа и можеше. Иначе чим ги земеш од страницата да легнат на картица треба 2-5 работни дена, не е одма.
Чекам да ми стигне на мејл, во побарав и јас, во мојот случај, али нема стигнато. Фала во секој случај. :D
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Чекам да ми стигне на мејл, во побарав и јас, во мојот случај, али нема стигнато. Фала во секој случај. :D
pisi im tamo na chat i ne mu se sekiraj , so ima potreba da povlekuvas , napraj 5,6 iljadi evra i togaj povleci :icon_lol:
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Не слушнав точно но кажуваа за тоа колку пари се губеле на игри на среќа и државата ќе сакала да го собира тоа :D
Со коефициентите кои ќе ги нудат, ќе ја соберат од она главата. Секој кој ќе уплати еден денар во таа кладилница слободно нека си залепи натпис РЕТАРД на чело, и нека се шета со него.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Со коефициентите кои ќе ги нудат, ќе ја соберат од она главата. Секој кој ќе уплати еден денар во таа кладилница слободно нека си залепи натпис РЕТАРД на чело, и нека се шета со него.
Тоа и јас мислев, без конкуренција ќе бидат доколку не им дозволат на другиве и ако ги блокираат ИП адресите.
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Тоа и јас мислев, без конкуренција ќе бидат доколку не им дозволат на другиве и ако ги блокираат ИП адресите.
Џабе им е се, не можат да бидат монопол покрај македонските земски кладилници. И вакви какви што се, Спорт Лајф, Копачка и другите се светлосни години понапред со коефициентите и изборот на настани од таа посраната кладилница на владата. Во Македонија нема голема традиција на он лајн кладење, кога ќе ги видат луѓето таму коефициентите и изборот на настани, никој нема еден денар да уплати. Ќе пропаднат како што пропадна на времето кладилницата на Лотарија на Македонија.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Џабе им е се, не можат да бидат монопол покрај македонските земски кладилници. И вакви какви што се, Спорт Лајф, Копачка и другите се светлосни години понапред со коефициентите и изборот на настани од таа посраната кладилница на владата. Во Македонија нема голема традиција на он лајн кладење, кога ќе ги видат луѓето таму коефициентите и изборот на настани, никој нема еден денар да уплати. Ќе пропаднат како што пропадна на времето кладилницата на Лотарија на Македонија.
Да но може да забранат локални да кладилници да има и да биде само нивното, како што веќе има на некој места затоа мислев ќе немаат конкуренција. Доколку останат тие нема ништо да имаат они покрај вакви локални :D
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Да но може да забранат локални да кладилници да има и да биде само нивното, како што веќе има на некој места затоа мислев ќе немаат конкуренција. Доколку останат тие нема ништо да имаат они покрај вакви локални :D
Не моажт да ги забранат локалните кладилници, тоа е огромен бизнис, сами ќе се сјебат. Само на име на лиценци земаат огромни пари, плус неколкумина од власта имаат кладилници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom