Нудизам. Се чувствувате ли пријатно кога сте голи?

Член од
19 ноември 2013
Мислења
28
Поени од реакции
16
Зависи од моментот, местото и друштвото. Неколку пати сум бил со друштво на такви плажи и добро е, ако не друго бар нема да имаш линија од купаќите од сончање :)

Знае некој дали има низ Македонија места за нудизам? Не мора да се само плажи...
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Што е е тоа непријатно во психата кога некој ќе ве види по долна облека а да ве види во костим за капење не ви е проблем?

Или да го покажите било кој друг дел од телото гол освен гениталиите ?

Сета таја непријатност е настаната од општеството, инаку е нормално, го имаме сите и не е скриено од природата ама ете то си е некој наш менталитет дека ако видиме нечии гениталии ко кизне шо да сме виделе и треба да го скриеме..

Да не ме сватите погрешно дека ако ви напишав вака, да не мислите дека седам овде гола и ви пишувам на форум, уствари не знам вие како се облекувате ама јас долната облека на голо ја облекувам и чорапите на босо ги клавам.
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Не си го бендисуам ич телото, дебелка сум и затоа. :$
Но и онака срам ми е голотијата да ја покажувам пред други луѓе, па колку и да имам убаво тело.Пред другарки не ми е срам ич, и пред мајка ми али пред друг никој не иди во обзир, барем не засега. :Р
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Не си го бендисуам ич телото, дебелка сум и затоа. :$
Но и онака срам ми е голотијата да ја покажувам пред други луѓе, па колку и да имам убаво тело.Пред другарки не ми е срам ич, и пред мајка ми али пред друг никој не иди во обзир, барем не засега. :Р
дебелко... мх мх мх
ПС
мене сметај ме за најдобра другарка.....
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.658
Поени од реакции
11.668
Сериозно сметај го за најдобра другарка Лет3, да го ебиш дома не кажува :icon_mrgr:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Воопшто не ми смета. Сум бил гол и на нудистичка и на ненудистичка плажа. Се е до тоа како размислуваш и колку ти е гајле за другите. Нашево поднебје изобилува со ограничени коњи и кобили што не е сосема ок и кон другите сфери од животот и размислувањето по истите.
Но тука има уште еден феномен, посебно кај денешниве девојки кои
попрво ќе се сликаат ко некои курветини за на фб, мф, шб итн...него ли да шетаат ко нормални људски бича на нудистичка плажа.

Да не ме сватите погрешно дека ако ви напишав вака, да не мислите дека седам овде гола и ви пишувам на форум
Јас па тргнав да се соблакам :(
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Воопшто не ми смета. Сум бил гол и на нудистичка и на ненудистичка плажа. Се е до тоа како размислуваш и колку ти е гајле за другите. Нашево поднебје изобилува со ограничени коњи и кобили што не е сосема ок и кон другите сфери од животот и размислувањето по истите.
Но тука има уште еден феномен, посебно кај денешниве девојки кои
попрво ќе се сликаат ко некои курветини за на фб, мф, шб итн...него ли да шетаат ко нормални људски бича на нудистичка плажа.


Јас па тргнав да се соблакам :(
И ти чорапите на босо ги облакаш ?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Воопшто не ми смета. Сум бил гол и на нудистичка и на ненудистичка плажа. Се е до тоа како размислуваш и колку ти е гајле за другите. Нашево поднебје изобилува со ограничени коњи и кобили што не е сосема ок и кон другите сфери од животот и размислувањето по истите.
Но тука има уште еден феномен, посебно кај денешниве девојки кои
попрво ќе се сликаат ко некои курветини за на фб, мф, шб итн...него ли да шетаат ко нормални људски бича на нудистичка плажа.


Јас па тргнав да се соблакам :(
Doma setas gol?tvoite setaat goli?ke ti bide seedno da gi sretnesh tvoite(citaj majka,sestra itn) na nudisticka plaza?ili i oni se ograniceni konji i kobili? ;) da bil nudizmot normalen sekade ke odevme goli.
a za zenskite sho ne shetaat goli po plazi,ne e nivni problem sho ti sakash goli zeni da gleash na plaza :D

mene mi e bash neprijatno da setam gol bilo kade.bez maica po doma letno vreme mi e okej.a gol samo pred partnerkata.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Doma setas gol?tvoite setaat goli?ke ti bide seedno da gi sretnesh tvoite(citaj majka,sestra itn) na nudisticka plaza?ili i oni se ograniceni konji i kobili? ;) da bil nudizmot normalen sekade ke odevme goli.
a za zenskite sho ne shetaat goli po plazi,ne e nivni problem sho ti sakash goli zeni da gleash na plaza :D
mene mi e bash neprijatno da setam gol bilo kade.bez maica po doma letno vreme mi e okej.a gol samo pred partnerkata.
Нема ништо лошо да ги сретнам. А и ништо ненормално што сме оделе на нудистичка плажа. Муабетот не си ми го сфатил ни 1%, така да не ти замерувам.
Од друга страна ако нудизмот не е нормален тогаш ни ти не си штом лупаш вакви зелени. Извинете што се препознавате во моите постови и констатации но тоа е чекор поблиску до прифаќање на тоа какви личности сте и дали воопшто сакате да го смените тој коњовски поглед настроен само во една насока.

И ти чорапите на босо ги облакаш ?
Не секогаш, кога ми е многу ладно ги лупам врз термо директно.
 
Член од
19 ноември 2013
Мислења
28
Поени од реакции
16
Воопшто не ми смета. Сум бил гол и на нудистичка и на ненудистичка плажа. Се е до тоа како размислуваш и колку ти е гајле за другите. Нашево поднебје изобилува со ограничени коњи и кобили што не е сосема ок и кон другите сфери од животот и размислувањето по истите.
Но тука има уште еден феномен, посебно кај денешниве девојки кои
попрво ќе се сликаат ко некои курветини за на фб, мф, шб итн...него ли да шетаат ко нормални људски бича на нудистичка плажа.
Каде тоа си бил на нудистичка плажа? Бугарија? :) И како на ненудистичка а гол? Сигурно имало деца?
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Слабо темава некако. Летово што пројде кој каде беше нудиста?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Јас на повеќе места нудист Лефкада ; Милос и Катизма со италијанци колку сакаш и гајле немаш , Тасос Парадисе милина не ми се збори :) Крф Барбати фино беше нема што следно Крит :) Незнам што кревате фама баби дедовци да знаете какви момци и девојки има и колку им е гајле за тоа дека се голи плус човекот затоа се раѓа гол.
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
36
Летоска со девојка ми се дупнавме од барање на некоја добра нудистичка плажа на втор крак. Желба ни беше да си најдеме некој млад пар или цуца за видик... Нажалост освен геријатријата лоцирана на Портокали, не се најде ништо интересно... Доколку најдовме ќе се прошуњавме голи, мечка страв.... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom