Нон Стоп

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Со оглед на тоа дека немаме тема за ова скопско рок дуо, еве една.
Иван Беќковиќ напиша:
Скопскиот двоец Нон-Стоп го сочинуваат Арбен - Бени Шаќири и Дарко Тасев. Овие млади луѓе практично ја започнаа својата соработка во лето 2000 година во студиото Ентерпрајз на Валентино Скендеровски, реализирајќи ја темата Без мудрости, со која, на 12 октомври дебитираа на Макфест 2000. Претходно и двајцата имаа респектирачко музичко искуство. Бени, како соло-интерпретатор имаше реализирано повеќе снимки, додека Дарко како гитарист членуваше во составот Октавијан, кој смени неколку постави, но за Продукција на МРТВ успеа да реализира еден носач на звук (аудио касета)


Кога сме тука, кој најде видеа од Нон Стоп, има зелено од мене. Кој направи клип на јутјуб за “Ај ма пиши ми“ има пиво и зелени колку сака од мене... Ајде... че ве молиме :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.737
Лелеле сите по зелените се попалија, хаха

Бени е инетересно чоече, и арни песничиња имаат, али како пееа со Гиш у Маракана „Мотори“, тој момент никад нема да го забораам, лудило беше, пазете ситуција, Бени онаков нормлаен, а Гиш у зелен фустан, и кломпа и Мотори прштиииии, али многу добро беше уф! :vozbud:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Лелеле сите по зелените се попалија, хаха

Бени е инетересно чоече, и арни песничиња имаат, али како пееа со Гиш у Маракана „Мотори“, тој момент никад нема да го забораам, лудило беше, пазете ситуција, Бени онаков нормлаен, а Гиш у зелен фустан, и кломпа и Мотори прштиииии, али многу добро беше уф! :vozbud:
Неее бе, кое зелено.

Се надевам дека Виктор ќе се смилува, па наместо зелено, ќе дае едно (или две) Лашко црно :pipi:
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Da dobar bend bea gi slusav i duri im go kupiv originalen albbumot a posle i bratucedka mi mi dade eden so avtogram od Dare i Beni taka da sea iam dva :pos2: Steta sto poveke na praat pesni.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Овие се единствени што ги поштуем од Македонија што излегле на телевизија.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Баш се добри Нон Стоп.Имам и дури едно цеде од нив :vozbud:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Легенди. Ги обожавам свирките на Бени :)
Во последно време песна од нив што најмногу ја слушам е "Скриена во сонот"
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Стварно ми се допаѓаат овие.Омилени песни ми се Биди ми брат, биди ми френд и По навика.Таа втората посебно ми се допаѓа.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Легенди на македонската музика се нема што да кажам за нив сите песни им се добри особено како што кажа екзотик биди ми френд им е најдобра:).
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Одлични се и двајцата.Само ми е криво што во задно време не се многу активни на естрадава.Немаат нови песни некако.Инаку се одлични.Бени е многу интересен како особа.Секогаш кажува што мисли.Ми се допагаат песните особено текстовите, полни со содржина и некоја порака, е тоа е веќе некоја уметност.Само нека се активираат многу повеке дека заслужуваат подобро место.

П.С Ја има некој таа песната Бени што ја пееше со едно девојче на Супер Ѕвезда поврзано со школскиот одмор и училиштето?
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Штета што Даре више не е во Нон Стоп...
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
190
Поени од реакции
1
Понекогаш сум бил и груб,еве не викам нееее,никој не е светец цело време-ПО НАВИКА,најубава песна од НОН СТОП.Супер е групава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom