Ножеви

Член од
24 февруари 2016
Мислења
58
Поени од реакции
3

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
4500 денари со футрола.
Челикот е О1 карбон.
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Здраво може некој да ми каже повеќе за оваа сојка . Иначе потписот е на Bertrand Piccard. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Breitling_OrbiterПрегледај го приврзокот 163066
Тоа што има потпис незнам колку му ја зголемува колекционерската вредност (зависи дали лично тој го потпишувал секој примерок или е само сериски штампано), а инаку тоа е не многу старо Викторинокс ноже, треба да го сликаш со сите отворени алатки за да ти кажам кој модел е точно (претпоставувам дека е Climber или Huntsman), можеш и сам да провериш. Ако те интересира колку е старо, сликај го жигот на сечивото. Како и да е, многу корисна работа.
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Тоа што има потпис незнам колку му ја зголемува колекционерската вредност (зависи дали лично тој го потпишувал секој примерок или е само сериски штампано), а инаку тоа е не многу старо Викторинокс ноже, треба да го сликаш со сите отворени алатки за да ти кажам кој модел е точно (претпоставувам дека е Climber или Huntsman), можеш и сам да провериш. Ако те интересира колку е старо, сликај го жигот на сечивото. Како и да е, многу корисна работа.
20170108_133759.jpg 20170108_133417.jpg 20170108_133319_001.jpg
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Ова е модел Climber, произведен 2004г. Како што гледам одлично е зачуван. Ова е супер ноже за секој ден во џеб, многу лесно и практично со добра комбинација на алатки. Јас го имам истиот и го носам скоро секој ден во комбинација со мултитул.
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
58
Поени од реакции
3
Zdravo decki da ve prasam tie sto ste pravele nozevi ili samo ste probale pri zakacuvanje na rackite za drvoto pokraj pins kakov lepak koristite jas kolku sto citav vikaat deka najdobro e da se koristi epoxy ama neznam kade ima da se kupi
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Zdravo decki da ve prasam tie sto ste pravele nozevi ili samo ste probale pri zakacuvanje na rackite za drvoto pokraj pins kakov lepak koristite jas kolku sto citav vikaat deka najdobro e da se koristi epoxy ama neznam kade ima da se kupi
Поксипол пробај да најдиш по железарии. Транспарентен (Проѕирен) и терај го во однос 1:1, го имам користено и е доста јак и едноставно е за шмирглање.
Мојш ак ти се чекат да нарачаш Gorilla Epoxy исто многу јако лепило. Кај нас го немам сретнато.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Zdravo decki da ve prasam tie sto ste pravele nozevi ili samo ste probale pri zakacuvanje na rackite za drvoto pokraj pins (НИТНИ!!) kakov lepak koristite jas kolku sto citav vikaat deka najdobro e da se koristi epoxy ama neznam kade ima da se kupi
Види во железари и некои такви продавници, јас имам користено (за многу работи) на една англиска фирма BISON што прв пат ја гледам во животот и многу сум задоволен од него. Околу 250-300д беше, но вреди. Имаш повеќе типови, стандарден, брз (за 5мин.), за метал (тој беше најскап 400д. мислам) и уште еден да не имаше, но не паметам.
 
Последно уредено:

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
denes planirav da odam do hubo da kupam nekoja mora ako imaat pa da proveram dali tamu imaat
Оди види, но како што миланистот кажа (или некој му кажа, незнам како беше) немало Мора на лагер. Може имаат донесено.
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
58
Поени од реакции
3
najdov vo hubo epoxy od istoto toa bison imase 5min i neznam sto bese drugoto a za mora ne najdov i bev mnogu razocaran ja prasav kasierkata dali ke dobijat mi kaza ne vo skoro vreme, a da ve prasam moze ova ke zvuci amaterski ama sto vi znaci koga ke kazete na lager
 

Kajgana Shop

На врв Bottom