Нови возачки дозволи

Ф

Флеш

Гостин
Ќе одиме на 3 или после на 3 ... Да видиме ... за потврдата е сигурно НЕ ,не може да возиш . До рамно 75 граница можеш само да возиш. Со постар напред секако :D
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Ќе одиме на 3 или после на 3 ... Да видиме ... за потврдата е сигурно НЕ ,не може да возиш . До рамно 75 граница можеш само да возиш. Со постар напред секако :D
Значи сепак мора напред да седи, а ако е пијан и напред и за тоа има казна, налетт.. :/
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
дали може сликиве 2 што треба да им се остават таму да бидат слики од матура ( со тоа што сум малце настрана сликан) или треба нови да правам?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
дали може сликиве 2 што треба да им се остават таму да бидат слики од матура ( со тоа што сум малце настрана сликан) или треба нови да правам?
Од кога почнаја да се носат 2 слики за возачка ?
Или за книшката за поени прашваш ?
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Од кога почнаја да се носат 2 слики за возачка ?
Или за книшката за поени прашваш ?
не знам точно за што се на тоа бројот коа се јавив и кажа таа и две слики да носам.. ваљда за книшката се
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
не знам точно за што се на тоа бројот коа се јавив и кажа таа и две слики да носам.. ваљда за книшката се
Ако се за книшката не можи од матура, ќе ти ги вратат. Јас ко ја вадев ми рекоја да сум се сликал право и со бела позадина.
Инаку јас со слика од на свадба му ојдов :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
не знам точно за што се на тоа бројот коа се јавив и кажа таа и две слики да носам.. ваљда за книшката се
било какви однеси, јас од осмо одделение однесов
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
дали може сликиве 2 што треба да им се остават таму да бидат слики од матура ( со тоа што сум малце настрана сликан) или треба нови да правам?
може, јас такви однесов не ми правеа проблем
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
Како да закажам на 080019292 кога стискам 1 продолжува да си збори автоматот...
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
ако ме застанат со потврдата додека сум шо може да ме закачат? колку јурци?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Од 2017 година нови возачки дозволи со чип

Возачите повторно ќе мораат да вадат нови возачки дозволи, кои овој пат ќе имаат и вграден чип. Оваа новина ќе стартува од април 2017 година, но засега најавите се дека нема да биде обврзувачка за сите возачи. Нови дозволи ќе добијат оние кои првпат ќе аплицираат за ваков документ или доколку ги изгубат исправите. Сите други возачи ќе можат да ги заменат возачките дозволи по истекот на нивната важност. Колкава ќе биде цената за замена на старите со нов возачки дозволи - дополнително ќе се утврдува.

Повеќе

Наскоро и новите лични карти ке бидат со чип па така МВР повторно ќе се огласи дека и тие ќе треба да се менуваат. :tapp:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Од 2017 година нови возачки дозволи со чип

Возачите повторно ќе мораат да вадат нови возачки дозволи, кои овој пат ќе имаат и вграден чип. Оваа новина ќе стартува од април 2017 година, но засега најавите се дека нема да биде обврзувачка за сите возачи. Нови дозволи ќе добијат оние кои првпат ќе аплицираат за ваков документ или доколку ги изгубат исправите. Сите други возачи ќе можат да ги заменат возачките дозволи по истекот на нивната важност. Колкава ќе биде цената за замена на старите со нов возачки дозволи - дополнително ќе се утврдува.

Повеќе

Наскоро и новите лични карти ке бидат со чип па така МВР повторно ќе се огласи дека и тие ќе треба да се менуваат. :tapp:
Креативни се што сакаш речи.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
383
Поени од реакции
210
Со тоа потврдата смеам ли да возам или морам да чекам возачка?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Со тоа потврдата смеам ли да возам или морам да чекам возачка?
Смееш низ градот..А за подалеку почекај си возачка,и ќе си бидеш раат..Се накотија милицајците,стојат на секој 3 километра..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom