Нови возачки дозволи

Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Јас за веспа да прашам. Нели на 14 год. може а шо и како? Може некој да објасне?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Прво возење на паркинг ми беше некаде основно на стокец.
Инаку од прва положив на сите тестирања, се возев на Голф 1...неповторливо искуство :)
Мислам дека имав 21-22, така нешто.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Иди до АМСМ, за 600 или 800 ден ќе ти извадат меѓународна возачка дозвола, која ти трае 3 год.
upotreba na makedonska vozacka dozvola nadvor od makedonija? ( prasuvam za skandinavskite zemji)
nekoj da ne znae poveke za toa?
Како што ти кажа Ивица, извади си меѓународна. Ама има еден мал проблем, доколку планираш да седиш подолго време (подолго од 3 месеци) во Шведска (за Шведска сум сигурен, за Норвешка и Данска не знам), ќе треба да извадиш тамошна возачка дозвола.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Како што ти кажа Ивица, извади си меѓународна. Ама има еден мал проблем, доколку планираш да седиш подолго време (подолго од 3 месеци) во Шведска (за Шведска сум сигурен, за Норвешка и Данска не знам), ќе треба да извадиш тамошна возачка дозвола.
Јас живеам во странска држава веќе 2 години и имам извадено меѓународна која никогаш не ми ни ја бараат. Овие новиве возачки што ги издаваат всушност се многу слични како во сите други држави во Европа, но за секој случај можеш да извадиш и меѓународна
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.191
Поени од реакции
4.018
Ајде нека ти е со среќа!И вози паметно.
Како успеа да догураш до 4ти пат??? :icon_eek:
Fala druze,a inace ke vidis kako se gura do 4 pat koa ke polagas ti(gledam imas 18 valda nemas polagano) ! Nemoj da me sfatis pogresno ali 2 pati sigurno ke padnes,retko koj polozuva od 1 ili 2 pat! Treba ko Shumaher da si za da polozis od prva,zaebani se te mestat na greski ke vidis kako e!
 
B

BooBojan

Гостин
Fala druze,a inace ke vidis kako se gura do 4 pat koa ke polagas ti(gledam imas 18 valda nemas polagano) ! Nemoj da me sfatis pogresno ali 2 pati sigurno ke padnes,retko koj polozuva od 1 ili 2 pat! Treba ko Shumaher da si za da polozis od prva,zaebani se te mestat na greski ke vidis kako e!
Јас веке положив и имам 6месеци искуство.Не бев и јас перфектен градска положив од 2обид.
Ама 4пати.Мање битно битна е возачката и курчењето што следува потоа.
 
П

Пепси_

Гостин
Poloziv deneska od 4 pat gradskaaa,konecno vozackaa:vozbud:
честито нека ти е пријателе да се изнавозиш туку како издржа 4 пати да ги гледаш тиа посерковци и да не бидеш нервозен дај некое упатство :)))
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.191
Поени од реакции
4.018
честито нека ти е пријателе да се изнавозиш туку како издржа 4 пати да ги гледаш тиа посерковци и да не бидеш нервозен дај некое упатство :)))
Kuti brat izdrzav nekako sega sum raat do kraj na zivotov,a inace ja koa pagav stalno si vikav aj be sleden pat ke polozam i taka dojdov do 4 pat ,koga togas ke polozis samo pari da se ima hehe!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Kuti brat izdrzav nekako sega sum raat do kraj na zivotov,a inace ja koa pagav stalno si vikav aj be sleden pat ke polozam i taka dojdov do 4 pat ,koga togas ke polozis samo pari da se ima hehe!
Тоооооо бе брат, конечно и ти да положиш...вечер правење тикви а???:D:D:D
 
B

BooBojan

Гостин
Kuti brat izdrzav nekako sega sum raat do kraj na zivotov,a inace ja koa pagav stalno si vikav aj be sleden pat ke polozam i taka dojdov do 4 pat ,koga togas ke polozis samo pari da se ima hehe!
Брат не биди толку сигурен!Немој да правиш глупости кога возиш!Па повторно да се гледаш со комисијата!
:pos2:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.191
Поени од реакции
4.018
Брат не биди толку сигурен!Немој да правиш глупости кога возиш!Па повторно да се гледаш со комисијата!
:pos2:
Abe sega e polesno koa se ima vozacka,cim ke mi ja dadat nema veke zimane ! Sala na strana,znam deka treba da vozam vnimatelno bidejki vo ova vreme ne e za sekoj vozacka!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom