Нови Дечки

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
B

black angel

Гостин
Sigurna sum deka vi teknuva na ovie momci nekade vo 90-tite bea popularni i imaa dobri pesnicki....so mislite vie za niv?:pipi:
Сите знаеме дека вокалните квалитети на Дечките се на едно многу скромно ниво и тие, воопшто, и не го кријат тоа. Е сега, популарноста што ја стекнаа со Забава до бесвест пред с¢ се должи на можноста на Дарко Димитров да го направи невозможното - од едни целосни анонимуси да создаде мегаѕвезди на локално ниво. И тоа е за почитување. Навистина беше симпатично кога пред година и пол ги забележавме четворица млади момчиња како се обидуваат да го потпевнуваат заразниот рефрен: Преку ден, еооо, цела ноќ, еооо, луѓе, џган, џез, џез, забава до бесвест ...
(izvor:makedonska muzicka mreza)

 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Само една песна имам слушнато од нив :kesa:

Забава До Бесвест.. ми се свиѓа, добра е.. :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Забава до бесвест... Алиби... Пепелашка од наше маало... това беа времиња... :kesa:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.886
Ех Нови Дечки. Пилиштарец бев кој почнаа да пејат и интересни ми беа момците, песните им беа кул башка и интересни спотчиња имаа :tv:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ааааа се потсетив на времето кога во Македонија имаше хитчиња. Баш ми беа забавни и интересни, не беше којзнае каков квалитет, ама за забава и расположение беа закон!
 
П

Паган-др

Гостин
Кога биле овие популарни ја осмици со гзот у пепел сум праел :)
Ги имам слушано вака по телевизии што ги давале, забава до бесвест и пепелашка од наше маало онака ми оставиле впечаток.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Ааа.. Ај римемб’р д тајмс.
Во времето кога сите масовно снимаа песни затоа што беше у мода, и се трудеа да направат нешто, а-у.

За разлика од сите останати Нови Дечки седејќи у Паола (на времето кај грчка амабасада) им текнало и на нив да снимат нешто. Многу чесно од нив што си признаваа дека не ги бива за пеење и дека пеат од заебанција. Такви им беа и песните, и ми се сфиѓаат :)

А за почетната слава, па не им беше тешко, со парите на Коки Костовски платија песни кај Дарко Димитров, спотови кај К-15 продукција. А и самите тие беа тогаш менаџери на најпопуларните скопски места.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Џез џез забава до бесвест :tapp: па кој се журка на џез??? Или само напиши нешто па нека има рима :toe: незнам мене ми беа некако тапа,собрани сите тогашни фуфи сегашни шмизли и спонзоруши покрај базен кај некој од овие четворица и оп песничка,ама парите го вртат светот,го вртат светот...:pos:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Еее Земзела, не биди фејЌер. Ти текнува дека во тоа време Цацко од К-15 ја воведе во масовна употреба фразата „Добро јутро џезери“.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Еее Земзела, не биди фејЌер. Ти текнува дека во тоа време Цацко од К-15 ја воведе во масовна употреба фразата „Добро јутро џезери“.
:pos: да ама зборев за текстот...еве нека се јави уште еден кој се журка на џез и слободно бриши ми го постот :pos2:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Баш сега ги слушам, ме потсеќаат на убави времиња.:pipi: И закон ми се, баш ми се допаѓа тоа што пеат на заебанција, и закон текстови имаат. А не сега, се некои љубовни, се трудат да направат некој убав текст и на крај испаѓа смешен. Али добро, баш се погодени за пубертетлиски девојчиња:pipi:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Ааа.. Ај римемб’р д тајмс.
Во времето кога сите масовно снимаа песни затоа што беше у мода, и се трудеа да направат нешто, а-у.

За разлика од сите останати Нови Дечки седејќи у Паола (на времето кај грчка амабасада) им текнало и на нив да снимат нешто. Многу чесно од нив што си признаваа дека не ги бива за пеење и дека пеат од заебанција. Такви им беа и песните, и ми се сфиѓаат :)

А за почетната слава, па не им беше тешко, со парите на Коки Костовски платија песни кај Дарко Димитров, спотови кај К-15 продукција. А и самите тие беа тогаш менаџери на најпопуларните скопски места.
Е да, Скопски мангупи, пари многу, што да правиме, што да правиме ај со песни ќе се зафркаваме. Ние јебовци, ние жените ви ги земавме, ние фраери, пенис се тресе... Е уште да не признаваа дека не ги бива де... Ко за зафрканција повеќе ми се допаѓаа Сотир Лалевски, Брајан, Никола Конзулов, Славиша, Рашо, Сашо (Пијан и млад) итн. Они поасални ми беа за сеир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom