Новинарството во Македонија

Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Како увод еве едно видео во кое главни улоги играат Јанко и ПолитикоПониско од ова дали има господ знае.
Би сакал да ја прошириме темата на останатите познати новинари .
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Што се не прават овие виножитава. Се легализираа истополовите бракови во Америка, и по ден-два и нашиве излегоа од плакар.


виа Странски служби.

Ако ова се новинари, јас сум космонаут.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Што се не прават овие виножитава. Се легализираа истополовите бракови во Америка, и по ден-два и нашиве излегоа од плакар.

Ако ова се новинари, јас сум космонаут.
Привјет тавариш Јуриј. :D

Џабе е секаква дискусија за новинаството, бидејќи реално етичкиот кодекс на повеќето новинари кај нас особено е адаптиран на тоа што сака публиката да гледа. Затоа имаме продукти како Јанко, Латас, Политико па и Ефтов (кој не знаеш чив став завзема). Едноставно нивната основна агенда е да занимаваат народ, а фактите кој ги ебе.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
Сега дојдовме до фаза во која на овие што досега беа игнорирани, треба да добијат поинаков третман. Мора да бидат многу поприсутни во медиумите, за да покажат на сите до која фаза им напреднала шизофренијата.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Сега темава е за бирекот и политико или за реалното новинарство. Ако е за нив имаш тема во ЧДА од вчера, спои оваа таму или канта па отвори реална за да се коментира за новинарството како професија со нејзините морални и професионални вредности.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Овој дебелиов поради кој ми се одмили вистинскиот бурек во Влахов мислам има завршено а овој другиов не знам каде бидејќи не е од Скопје а ти двајцава ги сметаш за новинари.
Епа чорба
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
дно дна бе, па и снимал уште како се брука.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Овој дебелиов поради кој ми се одмили вистинскиот бурек во Влахов мислам има завршено а овој другиов не знам каде бидејќи не е од Скопје а ти двајцава ги сметаш за новинари.
Епа чорба
Ќе појдеш во Силбо или кај Тохе во Автокоманда и ќе ти се врати апетитот за бурекот. ;)

Бог да го прости Тохе, починал пред некој месец, лесна му земја, нека почива во мир, но жените кои работат во бурекџилницата и понатаму прават добар бурек.

Можеш да појдеш и во 10-ка во Ченто, ама веќе предалеку е, јас понекогаш поминувам кај Тохе, бидејќи работата понекогаш ме носи до бензиските пумпи, вклучувајќи ги и бензиските пумпи на Лукоил во Автокоманда и во Ченто.
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Новинарството во Македонија е на некое средно ниво. Му треба уште многу унапредување и вложување за да биде добро.

А што се однесува до Политико и Јанко, незнам како воопшто можете да ги сметате за новинари. За да си новинар треба да си образуван, културен и снаодлив на телевизија, а за да си водител можеш да бидеш најобична неписмена и некултурна будала која се појавува на телевизија поради имањето пари, врски или слични работи.

:)
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Сега темава е за бирекот и политико или за реалното новинарство. Ако е за нив имаш тема во ЧДА од вчера, спои оваа таму или канта па отвори реална за да се коментира за новинарството како професија со нејзините морални и професионални вредности.
Temata e za Novinarstvoto vo Makedonija...videoto behe kako uvod. Barav niz temite i ne najdov kade da go smestam postot i videoto.
Neka pravi moderatorot kako miluva...kanta, vrekja, torba, sanduk...ili delete.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Во Македонија изумре поимот новинарство, нема потреба од повеќе зборови за жал.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Многу е интересно што у земјава пуна со гној шо мисли дека за све има право на мислење секогаш повеќе се поштувала формата одколку содржината.
За нас се "новинари" сите оние напудрени педерчиња и брклии, тендери и кондоми, квази-интелектуални елоквентни пичиња у штикличиња шо се кријат у дупка и читаат издиктирани прашања на интервју, или ако веќе не се издиктирани немаат Муда да ги прашаат прашњата кои навистина не интересираат.
Али затоа се фини, културни, елоквентни, дотерани. Да мачкаат очи. Скопје 2014та.
А овој полуписмењаков, глуп ко љумфер, испадна најголемо Новинариште у земјава. Поише муда од цела земја на куп. Пред година дена кога ќе го видев ми идеше нагон да му ја запалам косата со упаљач и дезодоранс, а сеа, коа згусти, сфаќам дека он испадна једини човек. Једини "новинар" шо ги прашува оние прашања кои сакам да ги чујам. Просто ти иде да се убиеш. И пази, ние, на него му се смееме еј. НИЕ. Лол.
Демек мангупи, цепки сме сите на форум јадеме гомна, фаќаме сеир. За тоа време дур пробуеме кој од кој да биде посмешен некој ни ја крои иднината на сите, нас курот не боли.
Само Сталин за овој народ, жими мајка.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Многу е интересно што у земјава пуна со гној шо мисли дека за све има право на мислење секогаш повеќе се поштувала формата одколку содржината.
За нас се "новинари" сите оние напудрени педерчиња и брклии, тендери и кондоми, квази-интелектуални елоквентни пичиња у штикличиња шо се кријат у дупка и читаат издиктирани прашања на интервју, или ако веќе не се издиктирани немаат Муда да ги прашаат прашњата кои навистина не интересираат.
Али затоа се фини, културни, елоквентни, дотерани. Да мачкаат очи. Скопје 2014та.
А овој полуписмењаков, глуп ко љумфер, испадна најголемо Новинариште у земјава. Поише муда од цела земја на куп. Пред година дена кога ќе го видев ми идеше нагон да му ја запалам косата со упаљач и дезодоранс, а сеа, коа згусти, сфаќам дека он испадна једини човек. Једини "новинар" шо ги прашува оние прашања кои сакам да ги чујам. Просто ти иде да се убиеш. И пази, ние, на него му се смееме еј. НИЕ. Лол.
Демек мангупи, цепки сме сите на форум јадеме гомна, фаќаме сеир. За тоа време дур пробуеме кој од кој да биде посмешен некој ни ја крои иднината на сите, нас курот не боли.
Само Сталин за овој народ, жими мајка.
Подобро Енвер Хоџа
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.692
Подобро Енвер Хоџа
Така е, плукај по соросоидов, сака албанизација и федерализиција, битуше кај си ????

Мислам дека Саше намерно се прави вака ‘смешен‘, како одбрана му е, во спротивно одамна ќе го отстранеа од животот, буквално...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom