Неготино- градот со вино и ракија, а без вода

Член од
2 октомври 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Не знам колку ви е познато дека градот кој буквално "спие" вино и ракија со години наназад има проблем со вода. Во мојот живот јас не памтам кога сме имале вода после 21:30 часот преку цела година, а на лето од кај 6 сабајле до кај 11 и после од 17:00 до кај 21:00. Сега не викам дека нема исклучоци еднаш до двапати годишно и за време на панаѓурот, ама луѓе до сега немам видено на вести репортажа за недостатокот на вода у Неготино. Сега не дека сакам да го омаловажам проблемот со вода на другите градови, народски кажано секоа планина со своа тежина, ама кога некој друг град ќе снема вода одма е топ вест, додека нас никој не не шиша. :toe:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Во цела таа појава.. најмалку ми е јасен базенот .... :toe:
 
Член од
2 октомври 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Во цела таа појава.. најмалку ми е јасен базенот .... :toe:
точно внуче, базенот е еден од најубавите во Македонија, ама се полне со бунарска вода, непогодна за пиење.Водата за пиење на Неготино иде од Кожув планина.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Bravo Montes!
Vaa bace 'ne-go-tinka' ili 'negotinka'?(da go kazam po vashe!) Kaj treba da stoi akcentot? hehehe
Odamna sakav da otvoram tema za toa tikveshkite gradovi, nema ni za Gradsko ni za D.Kapija, ama mukaetot e najskapa rabota velat! hehehe.
Odamna ne sum bil u Negotino, ehhh, mozda edna godina ne me naveal patot na taka.
Da, ja imate najubavata rakija u Makedonija, mislam vo prosek, i vino estestveno.
Kolku se sega privatni registrirani vinarski vizbi tamo? Imashe mnogu.
Raboti toj golemiot noken klub shto beshe na izlez od gradot, ete vidish i toj sum go zaboravil kako se vika! Ahhh treba da dojdam vo poseta shto poskoro. Imashe eden dobar kafich u gradot niz toa centarot od gorna strana e moderno ureden i fantastichna usluga.
Btw, avtobuskata stanica ustvari glavnata tursitichka agencija vo gradot se vika 'PAMELA'! hehe!
Nema kako da ne si projdesh ubavo tamu!
Inaku devojkite vi se fantastichni, imam samo pozitivni iskustva i nikakva zabeleshka, btw mnogu rakija pijat ej-se naogame vo muabet sekad! hehehe! Doagam najbrzo shto mozam. Veke idnata nedela, a do togash mozno e da pometnam od misla!:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Doagam najbrzo shto mozam. Veke idnata nedela, a do togash mozno e da pometnam od misla!:vozbud::vozbud::vozbud:
Eve! Recheno storeno! Ako ne se presmeam od rano utro tamu ne biva denot ej:
Nogotinchanec: Eve dechko zena mi e doma neze turi i go!
Jas: Sho zborish be?
Negotinchanec: Pa jas imam rabota, treba da odam do Kavadarci!
Jas: E aj vikni ja togash!
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
A taa mlada, a jas ubav,
a taa mlada, a jas polupijan,
a taa mlada, a jas raspolozen.....
ohh ke otidam pak!
Samo da mi kazete zashto za se i seshto go upotrebuvate toj glagolot 'turi'??? Moze?
:vozbud:
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
убав град..ама со тоа водата стварно.... жално! ама и грди женски имате баце... шо е тоа е! каква дискотека ви е онаа Хавана а сите ко полумртви..незнаете интересно да си го напраите. Стеквакнале на маса и дремете...не ве рабирам?!:uvo:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
точно внуче, базенот е еден од најубавите во Македонија, ама се полне со бунарска вода, непогодна за пиење.Водата за пиење на Неготино иде од Кожув планина.
Oд Кавадарци се појте вода бе од Лукар :pos2: селандури едни:pos2::pos2: ногу јасно село каа село нема вода па мора од градот да ви пуштат малце да се позаплакните да се избањате и ќе ви а соприме каа ќе ни текне:pos2::pos2: ее Неготинци Неготиници:tapp:
 
Член од
4 април 2009
Мислења
3
Поени од реакции
2
Oд Кавадарци се појте вода бе од Лукар :pos2: селандури едни:pos2::pos2: ногу јасно село каа село нема вода па мора од градот да ви пуштат малце да се позаплакните да се избањате и ќе ви а соприме каа ќе ни текне:pos2::pos2: ее Неготинци Неготиници:tapp:
море баце оти видов воа што го кажа само заради тоа се зачленив на кајгана да ти кажам нешто ,вака не идат за габе кавадарчанките неготино сигурно немате со што да ги задоволите ,и гледам дека си коњ на ве викат за габе кавадаречки коњови ,прекарот е јако погоден 100%,оти со секој циган и африканец ке се разбериш ама со кавадаречки коњ ни на ист јазик,оти имате затапени мозоци ,а за водата ако си толку јак по воа форумиве дојди у неготино ке го решиме проблемот на брза рака та ни мајка ти родена да не те препознае , а за водата слободно можеш да ја сопреш ако си толку јак ,добро на коњите му требе повеке вода коњу штаерски
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Лафе Радио Кавадарци....Неготинци слушате ли?:vozbud::vozbud::vozbud:
Арно базен ви направија, немаше кај да се избањате...:pos2:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
море баце оти видов воа што го кажа само заради тоа се зачленив на кајгана да ти кажам нешто ,вака не идат за габе кавадарчанките неготино сигурно немате со што да ги задоволите ,и гледам дека си коњ на ве викат за габе кавадаречки коњови ,прекарот е јако погоден 100%,оти со секој циган и африканец ке се разбериш ама со кавадаречки коњ ни на ист јазик,оти имате затапени мозоци ,а за водата ако си толку јак по воа форумиве дојди у неготино ке го решиме проблемот на брза рака та ни мајка ти родена да не те препознае , а за водата слободно можеш да ја сопреш ако си толку јак ,добро на коњите му требе повеке вода коњу штаерски

E неготинчее беее, и до интернет допрете дааа :vozbud: главни сте сеа, уште предаватели за телевизија да ви стават и ќе ве поврзат со светот :vozbud: :pos2:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Покрај вино и ракија...на кој му треба вода?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Да се мењаме, давам 5 кила вода за едно ракија ? :pos2:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Абре Неготинци ни да не сме Кавадарчаните ви нема од кај вода да пиите бре...Заради вас и ни немаме редовно...ама ај и на селата да помогниме ни :)
Земите таму од Вардар пиите :)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
море баце оти видов воа што го кажа само заради тоа се зачленив на кајгана да ти кажам нешто ,вака не идат за габе кавадарчанките неготино сигурно немате со што да ги задоволите ,и гледам дека си коњ на ве викат за габе кавадаречки коњови ,прекарот е јако погоден 100%,оти со секој циган и африканец ке се разбериш ама со кавадаречки коњ ни на ист јазик,оти имате затапени мозоци ,а за водата ако си толку јак по воа форумиве дојди у неготино ке го решиме проблемот на брза рака та ни мајка ти родена да не те препознае , а за водата слободно можеш да ја сопреш ако си толку јак ,добро на коњите му требе повеке вода коњу штаерски
Да те ебе Пано Минов :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom