Најевтино до Белград?

Дискусија во форумот 'Останати дестинации' започната од zoki_com, 30 септември 2011.

  1. zoki_com

    zoki_com

    Член од:
    16 септември 2007
    Мислења:
    1.116
    Допаѓања:
    126
    Me interesira kako e naevtino da se stigne do Belgrad voz, avion ili avtobus kolku se kartive znae nekoj ??
  2. nickdf

    nickdf

    Член од:
    16 април 2011
    Мислења:
    609
    Допаѓања:
    153
    Секогаш возот е најефтин.
  3. c i t r o

    c i t r o

    Член од:
    20 септември 2008
    Мислења:
    11.079
    Допаѓања:
    7.288
    И со автобус горе-доле е исто,не е којзнае колквава разлика..Ниш експрес
  4. Рудници и

    Рудници и ...железарница

    Член од:
    9 декември 2009
    Мислења:
    9.248
    Допаѓања:
    12.010
    Воз
    Скопје - Белград 33 евра еден правец ,не сретнав информација за повратна понуда.Најбавна опција.Можно е да патуваш и над 10 сати со оглед на лошите пруги во Србија .
    Авион
    Охрид / Скопје - Белград од 105 евра нагоре.Најскапа ,ама и најбрза опција за сат време си таму.(Од Охрид во Вторник и Петок ,од Скопје секојдневно со Јат Ервејз).
    Автобус
    Скопје - Белград (6,5- 7,5 сати пат ,зависно од станици и гужва на граница).
    00:00 (Фудекс - Белград),02:00 (Руле Турс - Скопје) ,05:10/ 07:45/09:25 (Ниш Експрес) ,10:30 (Симекс - Кичево / Ласта - Белград ),13:10/16:45/20:30 (Ниш Експрес) ,21:15 (Југотранс - Струга) ,21:30 (Галеб - Охрид) ,23:30 (Македонија Сообраќај - Скопје / БС Турс - Белград) цени од 1300-1400 еден правец/ 1900-2100 повратна.
    Охрид - Белград (11 - 13 сати пат)
    15:30 ,17:45 (Галеб)
    Од Струга 17:30 (Југотранс) / Од Кичево 07:00 (Симекс/Ласта Бг) ,18:30 (Југотранс),18:45 (Галеб) / Од Гостивар 19:30 (Ј) ,19:45 (Г) / Од Тетово 19:45(Ј) ,20:15 (Г)/
    Од Ресен 16:15/Битола 17:15/Прилеп 18:00/Кавадарци 19:10/Велес 20:00 (Галеб - Ох)
    Од Куманово 02:40 (Руле Турс) ,05:50/8:30/10:05 (Ниш Експрес),11:15 (Симекс Кичево/Ласта Белград),13:50/17:25/21:10 (Ниш Експрес) ,22:10 (Галеб Охрид)
    На xime и D-Imperator им се допаѓа ова.
  5. Apple

    Apple It's good to be good

    Член од:
    11 октомври 2009
    Мислења:
    1.574
    Допаѓања:
    431
    Најдобра услуга автобуска до сеа што сум осетиле со Фудекс ги има од Скопје тргаат од автобуска.Сум се возел со Ниш експрес застанива на секоја бандера а другите се смотани.Фудекс и услуга и се е нај и се дирекно влагаш у Скопје и нема застанување на 5мин.
    На Mila Mina му/ѝ се допаѓа ова.
  6. RedStarFan

    RedStarFan СК|ЦЗ

    Член од:
    12 декември 2010
    Мислења:
    3.784
    Допаѓања:
    2.860
    Јас одам за Белград често, се возам со Фудекс, 30 евра повратна, 1200 денарри во еден рпавец е, најдобри се дефинитивно, услужни, чисти итн :)
    На D-Imperator, Mila Mina и zoki_com им се допаѓа ова.
  7. Antonio2344

    Antonio2344 ЧАО

    Член од:
    10 февруари 2011
    Мислења:
    838
    Допаѓања:
    388
    Со воз ти е најефтино !! :)
  8. zoki_com

    zoki_com

    Член од:
    16 септември 2007
    Мислења:
    1.116
    Допаѓања:
    126
    Zastanuva vo Kumanovo Fudeks ?? znaci so voz e najskapo 33 evra vo eden pravec a i se vozis mnogu vreme so avtobus e 30 eura povratna a kolku vazi povratna kolku meseci ima nekoj informacija kako e naevtino da najdes stan vo Belgrad mi treba za otprilika 8-9 meseci smestuvanje ajde pomagajte
  9. vmx

    vmx

    Член од:
    25 април 2005
    Мислења:
    5.748
    Допаѓања:
    195
    А може и не... повратна со воз е 2020 денари, а со автобусите на Фудекс е 1890 денари. Со воз се клинкаш 11 саати (пошо увек касни, тоа си е по default, никад не е точен ко шо пише демек за 9 часа стига), а со бус за 6 часа стигаш.

    А најефтино од се ова ти е аутостоп.
    На Antonio2344 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Рудници и

    Рудници и ...железарница

    Член од:
    9 декември 2009
    Мислења:
    9.248
    Допаѓања:
    12.010
    Fudeks d.o.o. Beograd
    +381 11 7620-255
    [​IMG]Početna O nama Red vožnje Cenovnik Najam Aranžmani Partneri Kontakt
    Red vožnje
    - PARIZ (kliknite za detaljnije)
    - TRST-VIĆENCA-FIRENCA (kliknite za detaljnije)
    - BUDIMPEŠTA I BEČ (kliknite za detaljnije)
    - Orange Ways (kliknite za detaljnije)
    - SKOPLJE (kliknite za detaljnije)

    SKOPLJE
    Beograd,
    Agencija FUDEKS
    Balkanska 47
    +381 11/7620-255,
    +381 11/7620-256
    Skoplje, SPECTRA TURS
    Nikola Karev 20,
    gradska autobuska stanica
    LOKAL 12 u prizemlju
    +389 2 2465950
    +389 76 611197

    POLAZAK
    svakog dana iz Beograda

    15:30
    Autobuska stanica (BAS) peron 8

    POVRATAK
    svakog dana iz Skoplja
    00:00
    Autobuska stanica
    00:30
    Benzinska pumpa Kumanovo
  11. Solid

    Solid Зона на самракот

    Член од:
    26 август 2007
    Мислења:
    6.649
    Допаѓања:
    1.998
    Со Фудекс.Препорака.Од лично искуство.
    На Mila Mina и RedStarFan им се допаѓа ова.
  12. RedStarFan

    RedStarFan СК|ЦЗ

    Член од:
    12 декември 2010
    Мислења:
    3.784
    Допаѓања:
    2.860
    Застанува кај бензиската. А и многу е добро пошо тргаат навечер во 12 од Скопје, ке го преспиеш патот и сабајле си у Белград
  13. Shorty

    Shorty Вансериски

    Член од:
    30 јануари 2007
    Мислења:
    7.151
    Допаѓања:
    1.343
    Автостоп xD
  14. zoki_com

    zoki_com

    Член од:
    16 септември 2007
    Мислења:
    1.116
    Допаѓања:
    126
    kako e naevtino da najdes stan vo Belgrad mi treba za otprilika 8-9 meseci smestuvanje ajde pomagajte
  15. Krshh

    Krshh Титула по желба

    Член од:
    25 септември 2011
    Мислења:
    34
    Допаѓања:
    5
    Оглас. 200 евра ти е некој просек за наместен стан 50 квадрати.

Сподели преку: