Најдобри приватни мобилари?

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ке ја освежам малку темава и се надевам дека ке имам повратен фидбек односно дека некој ке одговори...

имате ли искуство со мобеликс во кисела вода? сакам да земам од кај нив телефонче - бев ги видов телефоните на лик изгледаат навистина нови со оригинални кутии и опреми во нив.. единствена замерка што приметив е она што на самата кутија ја нема налепницата што служи како гаранција дека кутијата не е воопшто отварана....


п.с како да приметам дали телефонот е оригинал односно дека не е некоја добро направена копија?
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
ке ја освежам малку темава и се надевам дека ке имам повратен фидбек односно дека некој ке одговори...

имате ли искуство со мобеликс во кисела вода? сакам да земам од кај нив телефонче - бев ги видов телефоните на лик изгледаат навистина нови со оригинални кутии и опреми во нив.. единствена замерка што приметив е она што на самата кутија ја нема налепницата што служи како гаранција дека кутијата не е воопшто отварана....


п.с како да приметам дали телефонот е оригинал односно дека не е некоја добро направена копија?
Друже или има копија или има оригинал.
Неможе да биде добронаправена копија и некој да те лаже за тоа.

Дајте малку помислете пред да пишете нешто.Нема некој лажни нокии да прави само за нас македонците.

Ако е оригинал тогаш е сигурно оригинал и нема да те излажат дечките.

Инаку јас имам влезено двапати и го прашував за некој мобилен.Тогаш имав нокиа ми се чини 7610 и прашував дали од едни 2-3 телефони што ги имаше во излог се подобри од мојот или не,за да знам дали да го менувам.И тој дрско одговори.Не бе твојот е најдобар.Од твојот подобар нема.Се поздравив и си реков на овие глупави веќе не им влегувам.

Така да јас би ги заобиколил.Односот на тоа босанчето или албанче што и да е,ми е ептен лош.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
ке ја освежам малку темава и се надевам дека ке имам повратен фидбек односно дека некој ке одговори...

имате ли искуство со мобеликс во кисела вода? сакам да земам од кај нив телефонче - бев ги видов телефоните на лик изгледаат навистина нови со оригинални кутии и опреми во нив.. единствена замерка што приметив е она што на самата кутија ја нема налепницата што служи како гаранција дека кутијата не е воопшто отварана....


п.с како да приметам дали телефонот е оригинал односно дека не е некоја добро направена копија?
Само позитивни коментари, ако планираш нов телефон земај од мобеликс, на сите им ги препорачувам
телефоните се нови и се оргинал, во мобиларите секаде ги отвараат, да проверат дали е кодиран, дали е се ок внатре, друго е оператор друго е мобилара
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
ке ја освежам малку темава и се надевам дека ке имам повратен фидбек односно дека некој ке одговори...

имате ли искуство со мобеликс во кисела вода? сакам да земам од кај нив телефонче - бев ги видов телефоните на лик изгледаат навистина нови со оригинални кутии и опреми во нив.. единствена замерка што приметив е она што на самата кутија ја нема налепницата што служи како гаранција дека кутијата не е воопшто отварана....


п.с како да приметам дали телефонот е оригинал односно дека не е некоја добро направена копија?
и јас имам позитивно искуство, посебно со Тоше, дечкото благодарение на @Torte Mobile со кој се познава, ми прати телефон преку брза пошта, се беше како шо кажа, телефонот гланцка, супер си работеше, и коа сум за земање на телефон, најпрвин таму проверувам шо имаат.
 
A

Avenger99

Гостин
Друже или има копија или има оригинал.
Неможе да биде добронаправена копија и некој да те лаже за тоа.

Дајте малку помислете пред да пишете нешто.Нема некој лажни нокии да прави само за нас македонците.

Ако е оригинал тогаш е сигурно оригинал и нема да те излажат дечките.

Инаку јас имам влезено двапати и го прашував за некој мобилен.Тогаш имав нокиа ми се чини 7610 и прашував дали од едни 2-3 телефони што ги имаше во излог се подобри од мојот или не,за да знам дали да го менувам.И тој дрско одговори.Не бе твојот е најдобар.Од твојот подобар нема.Се поздравив и си реков на овие глупави веќе не им влегувам.

Така да јас би ги заобиколил.Односот на тоа босанчето или албанче што и да е,ми е ептен лош.
Супер се, иам земено Нокиа лумиа 625 од таму пред скоро година дена, оригинал е.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Мене ме интересира мислење за ледиком, доколку некој има купувано од кај нив.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Мене ме интересира мислење за ледиком, доколку некој има купувано од кај нив.
Јас имам купувано од ледиком и супер се телефоните. Кутиите за телефони се отпакувани но се е оригинал во нив и нечепнато (слушалки, пунач итн. телефоните се со налепници, буквално нечепнати). Ми се допаѓа ледиком бидејќи можеш да го смениш телефонот старо за ново на лице место, без да те замара да му носиш кутија, слушалки итн.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
немам среќа денеска ама ич... у сите мобилари у скопјево се јавив никаде неможам да го најдам телефонот што го барам... ако некој има информација дека имаат на лагер G3 32Gb Нека кажува одма!!!
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
31
Поени од реакции
3
Мобилех број 1. Купен нов ноте 3 од кај нив, со гаранција итн... Имаше проблем звучникот грчеше малку, без ни еден збор ми дадоа нов неотпакован.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Мобилех број 1. Купен нов ноте 3 од кај нив, со гаранција итн... Имаше проблем звучникот грчеше малку, без ни еден збор ми дадоа нов неотпакован.
Па и треба да ти дадат и дури да се оправдаат зашто ти дале неисправен,а си платил нов.Ама добро.Битни дечките ти завршиле работа
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Ледиком и Мобеликс убедливо најдобри за мене.
Имам искуство и со двете мобилари и сега за сега сум немал ама апсолутно никаков проблем.
Имам дури купено и половен телефон од Ледиком и функционирал без никаков проблем (како нов да е). :)
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
ledikom e najdobra mobilara a ve sovetuvam da ne kupuvate od mobil shop najsranje se tie gledav samsung note 4 mi vika deka e note 4 C a go otvoram gledam deka tell e c ama ja vadam maskata kaj baterijata gledam na maskata nalepnica pisuva note 4 F sverc kaj niv se
 

Kajgana Shop

На врв Bottom