Најдобра слаткарница во Македонија?

Член од
14 август 2009
Мислења
27
Поени од реакции
13
Класични еклери најубави сум јадела во Ескимо и во Специјал. И другите колачи ми се убави во Ескимо, како и сладоледот, кој мене ми е најубав во Скопје. Во Ригара има најубави падобранци, како и ореви со локум. Нивниот локум чини 500-600 ден за 1кг., додека за споредба обичниот локум со ореви е околу 100-120 ден за 1кг!!!
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
3
Поени од реакции
1
Хаха Апче, јас живеам на 100м до апче и тука сум долго време повеќе од 20години, порано немаше избор на слаткарници т.е. Палма е далеку дури во Карпош4 а сега има и други и подобри. Во Апче не се слатките и сладоледот како порано, сите слатки се со мизерен и ист вкус т.е. дали јадеш еклер,индијанка,каубојка и останати колачи се е со ист фил неквалитетни со ист вкус. Хигиената е катанга, вработените ги малтретираат ко кучиња и ги менуваат на 3 месеци за да тие гниди од газди да не плаќаат придонеси. Многу лоша услуга и производи имаат а за тоа сум 100% сигурен.
Кој ме подржува нека пише !
--- надополнето: 28 септември 2012 во 20:31 ---
Малага има сладолед со екстра салмонела во него !
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Мина меракот за апче ... да ве упатам , кого му фаќа пат накај населбата лисиче , поточно во трговскиот од страна има една мнооооогу јака слаткарница " Ла Петит " може и некој има слушнато незнам , али благите им се БОМБА !!! :) ( особено еклерите ) :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Не сум многу запознаен со слаткарите во цела Македонија бидејки сум од Валандово и овде дефинитивно далеку пред сите е слаткарница „Плеча„..
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
Апче еклери за 15 денари, често знам да земам. Е сеа ми се има 2-3 пати десено у 2 од 4те (што обично ги буфтам) да има разлика у филот.

РАзликата е у тоа што у 2 од 4те филот е “киселкаст“ пошо е од пред ден-2...

Ваљда копитата праат некој микс, 2 денешни, 2 вчерашни ставаат.

Све си викам не им влагам веќе, али пуста стрвност (после лесковачка у Вили карши градежен...)
Увек муабетот ми завршува со мислата, “за 15 денари што сакаш па и ти...“ = сам сум си крив.

Иначе, не знам дали сте ги пробале еклерите у една продавница/слаткарница кај Хемпро. Од кај Хемпро накај бензинската коа се трга, на 10 метра од Хемпро е.
Само од сабајле се начекуваат еклери, ама таков фил немате пробано... Доживљај!

Искрено препорачувам
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Мина меракот за апче ... да ве упатам , кого му фаќа пат накај населбата лисиче , поточно во трговскиот од страна има една мнооооогу јака слаткарница " Ла Петит " може и некој има слушнато незнам , али благите им се БОМБА !!! :) ( особено еклерите ) :)
Кико т.е КомпресоР те служи коа идеш у Ла Петит? :D
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Кико т.е КомпресоР те служи коа идеш у Ла Петит? :D
Па не ги знам баш многу многу вработените , со газдата така така се знам :) Инаку и тие што работеле сеа се сменети , оти е поголем и ресторанот и шо ми кажуеле оти многу луѓе отпуштил :) Има сеа 3 - 4 девојчиња стално служат ... :)
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Pastel, mada ne e striktno slatkarnica, poveke e pekara i Kanela.

Apce - najutepana od site, osven nekoi vo Carsija mozat da se pofalat deka se uste poutepani.
Mada bozata im e super. Ostanatite kolaci ne gi jadam, ne se po moj vkus, ni tulumbi, ni indijanki, ni ekleri, pogotovo ne onie so sam filuvani ..
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Палма е во се најдобра али многу е скапа не вреди еден еклер или тулумба да ја платис 50ден кога на др места се по 20-30ден. Иначе бозата и боровница каде и да пијам скоро секаде ми е исто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom