Најдобра слаткарница во Македонија?

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Тука во Скопје, Палма има најдобар сладолед според мене и многу пријатна атмосфера има за седење таму...А за цената - 35 денари е топче сладолед во чаша и 30 ден во корнет....
30 денари топче сладолед во чаша и 20 денари во корнет, Палма во Капош 4. Не знам во која си била ти .. и се уште ми е незамелив лешникот од таму иако ретко јадам.
Мус од три чоколади и чизкејк во Пастел ( местото е ептен пријатно, услугата е солидна).
Баклава со вишни од Јајата во Штип. Не знам за хигиената и услугата зошто секогаш во домашни услови ја имам јадено.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.954
Поени од реакции
4.012
Дефинитивно Палма најдобра слаткарница. Иако е скапо вредат тие пари да се дадат. Ако сакате да јадете убав еклер одете во Шарлота (на излез од Скопје послем мостот за Ченто и Маџари). Ако идете надвор од Скопје застанете и пробајте :). Претежно странци идат тука :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Малага , сладоледот им е одличен. Друго не ни jадам во слаткарници.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
30 денари топче сладолед во чаша и 20 денари во корнет, Палма во Капош 4. Не знам во која си била ти .. и се уште ми е незамелив лешникот од таму иако ретко јадам.
Мус од три чоколади и чизкејк во Пастел ( местото е ептен пријатно, услугата е солидна).
Баклава со вишни од Јајата во Штип. Не знам за хигиената и услугата зошто секогаш во домашни услови ја имам јадено.
Во таа во Аеродром ја идам...Не ми е логично ова што имаат различни цени..По некоја глупа логика значи таа Палма во Рамстор шо е треба да е најскапа...
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
99
Поени од реакции
58
Торти и ситни колачи од Романса, сладолед и колачи во Џино, а убави и понесекојдневни колачи има и во О ла ла во ГТЦ, многу убави колачи има и во Амика
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
егзотик колачи (заеби тортата) 35 ден, канела
мини оргазми
не праам повеќе муабет
поз
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Шехерезада во Кисела Вода, не таа во гтц. Закон се жими се
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Санчо(Аеродром).
И за мене е Санчо најдобра слаткарница. Јас живеам кај Зелен Пазар и Санчо не ми е блиску. Но кога одам на таа страна обавезно свраќам кај Санчо. И ако Мајсторот замина во пензија, колачите се со ист квалитет.
Мој избор кај Санчо се боза, шампити и тулумби. Пробајте од тие тулумби. Јас на друго место не сум јадел толку вкусни тулумби.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
И за мене е Санчо најдобра слаткарница. Јас живеам кај Зелен Пазар и Санчо не ми е блиску. Но кога одам на таа страна обавезно свраќам кај Санчо. И ако Мајсторот замина во пензија, колачите се со ист квалитет.
Мој избор кај Санчо се боза, шампити и тулумби. Пробајте од тие тулумби. Јас на друго место не сум јадел толку вкусни тулумби.
^^^ Санчо!!! Феноменален мајстор. Порано како мал некаде мај секој ден идев да прашам кога ке почне сладоледот. 10 денари топка. И се` му е по 10 денари, освен шампитите 20
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Искрено не одам по овие познативе слаткарници низ Скопјево,си иам моја омилена во Т.Ц Бисер и таму сум редовен со друштвото.

Преодлична лимоната/боза/боровница зачинета уз фантастични слатки,уште од втора година средно одевме таму пред/после часови и сме презадоволни.

Башка и пијалоците се во кригли и слатките не се минијатурни што ми прави особено кејф.
Посетете ја некогаш :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Искрено не одам по овие познативе слаткарници низ Скопјево,си иам моја омилена во Т.Ц Бисер и таму сум редовен со друштвото.

Преодлична лимоната/боза/боровница зачинета уз фантастични слатки,уште од втора година средно одевме таму пред/после часови и сме презадоволни.

Башка и пијалоците се во кригли и слатките не се минијатурни што ми прави особено кејф.
Посетете ја некогаш :D
А да кажеше како се вика? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
А да кажеше како се вика? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Искрено никогаш не и го дознав името а и не ни сум обрнал внимание но знам да објаснам каде се наоѓа.

Позади Бисер кај Пазарчето ќе ја приметите нема шанси да ја утнете,има столици надвор и гулабите се збираат тука :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom