Најдобар бурек според вас прават во...

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
во Маче-Аеродром :sneaky:
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
Жики - аеродром. И оној со зденка и шунка во жито леб е превкусен.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Kade se naogaat mestava vo Aerodrom?
Maче e спроти Комерцијална банка (позади зградата на телекабел), а Жики е карши Скопјанка (во редот на заложна куќа) :pipi:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
182188_323265097758875_1514665876_n.jpg Oхриѓани веќе знаат, за другите, ако сте Охрид, од кај Охридска Банка нагоре по 7 Ноември едно 100 метри, најдобриот бурек во Охрид ! :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Јадев во Жито Скопје бурек најужасен бурек кој сум го јадел имаше внатре грутки брашно и тоа пченкарно :confused:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Денес го јадев најдоброто охридски ѓеврече во Скопје. :pos: Бурекот не им го бива, ама ѓевречево беше закон. Кај тобако 2 бурекџилницата што е.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
176
Бисер - на плоштадот во Струмица
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ај да активирам темава. Обожавам бурек и јадам бар еднаш неделно, али ме интересира низ центар-карпош кај има најдобар бурек со океј цена.

Специјал земав пица бурек летото, викам ај со месо на жештиниве ќе ми се слоши, али пица буреков им беше премрсен. Ќе ми го гледаат тилот од тогаш. :mad:
Житолеб или Жито лукс - гледам за 50че (четврт со јогурт) и земав денес и еве ме цел ден ми е тешко. Никад веќе и од овие.. :mad:

Од Силбо досега си каснувам убав бурек со месо, али 55 денари за четврт + јогурт = 70 многу е.

Има негде низ Центар-Карпош убав бурек бар за поевтино? :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Ај да активирам темава. Обожавам бурек и јадам бар еднаш неделно, али ме интересира низ центар-карпош кај има најдобар бурек со океј цена.

Специјал земав пица бурек летото, викам ај со месо на жештиниве ќе ми се слоши, али пица буреков им беше премрсен. Ќе ми го гледаат тилот од тогаш. :mad:
Житолеб или Жито лукс - гледам за 50че (четврт со јогурт) и земав денес и еве ме цел ден ми е тешко. Никад веќе и од овие.. :mad:

Од Силбо досега си каснувам убав бурек со месо, али 55 денари за четврт + јогурт = 70 многу е.

Има негде низ Центар-Карпош убав бурек бар за поевтино? :D
десетка на рекорд или рекорд, исто и у вршник го праат убав бурекот, кај буњаковец буњаковец имаш
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
десетка на рекорд или рекорд, исто и у вршник го праат убав бурекот, кај буњаковец буњаковец имаш
ќе пробам и од 10ка и од Вршник, а ова кај Буњаковец мислиш на Вршник дека е таму или има пекарница Буњаковец на Буњаковец? :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
ќе пробам и од 10ка и од Вршник, а ова кај Буњаковец мислиш на Вршник дека е таму или има пекарница Буњаковец на Буњаковец? :D
два пати по грешка сум го пишал:D иначе со месо би ти препорачал од десетка мислам најубав го праат, а пица бурек у вршник
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.709
Поени од реакции
6.839
ќе пробам и од 10ка и од Вршник, а ова кај Буњаковец мислиш на Вршник дека е таму или има пекарница Буњаковец на Буњаковец? :D
Имаш бурек во Буњаковец. Веднаш до Стокомак, гледа накај пазарчето. Мислам дека е подобар и од Специјал и од Вршник. Проблемот, посебно кај малите пекари е што за иста цена се трудат да дадат помалку. Така сега бурекот се прави со помалку кори, со помалку мастраф. Затоа бурекот веќе ни малку не наликува како порано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom