Национален парк "Јасен"

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Што се крие таму???Зошто само војската има пристап таму???
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Епа ќе мора да идеме па на лице место да видиме ама не смееме да идеме.Господ знае што има таму и ја сакам да дознам и сигурен сум дека не сум единствениот.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Има подземен град, направен од времето на Тито, политичари да си го кријат газот ако има некоја војна.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Или е нешто налик на Жељава, или богатството на Крал Мида е таму или некој супер бордел има, за да се одржува морал на војската.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Епа сеа има и пожарникари заради пожарите.

он топик првпат слушам дека има забрана за влез во Јасен
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Само војската има дозвола да ги гасни пожарите кои дојдоа до границите на Јасен.
Иначе мислам дека таму имат некои ептен големи тајни(НЛО,експерименти,тајни оружја и сл.) и се е под контрола на Американците.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Само војската има дозвола да ги гасни пожарите кои дојдоа до границите на Јасен.
Иначе мислам дека таму имат некои ептен големи тајни(НЛО,експерименти,тајни оружја и сл.) и се е под контрола на Американците.

како Ареа 51 ?? а можда има останато нешто од кумунизмот некој воен објект. Поради тоа што ЈНА беше 5 најсилна армија
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
баш гледав сега на А1 вестите и слушнав за пожарите дека ги гасат исклучиво војниците и јас се запрашав што ли има таму?
Населението во близина што е мора нешто да знае.
Али битно има нешто, но што:toe:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
да да атомска бомба се наоѓа таму хммммм голема мистерија :pos:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
баш гледав сега на А1 вестите и слушнав за пожарите дека ги гасат исклучиво војниците и јас се запрашав што ли има таму?
Населението во близина што е мора нешто да знае.
Али битно има нешто, но што:toe:
Имаше репортажа во Вест пред едно 6-7 год и во Вечер така поодамна за Јасен, местото е заградено со висока ограда и постојано е чувано од војската месното население не кажува ни збор за тоа што се случува а тие го знаат, ќе биде интересно ако пожарот навлезе малку и да открие дел од внатрешноста на Јасен.

да да атомска бомба се наоѓа таму хммммм голема мистерија :pos:
Не би ме зачудило воопшто.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Еден дел отворен е за посета но поголемиот дел е со забранет пристап.
во отворениот дел има комплетен млин и пекара и скривница за целиот државен врв во случеви на војна или елементарни непогоди скривницата е отпорна и на радиоактивно зрачење.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Значит скривницата е во отворениот дел.А во поголемиот затворен дел кој знајт шо све немат.Американците се 100 % таму присутни.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Тоа е подземен објект, направен како цврст бункер, огромен нормално, за кога би имало нуклеарна војна, целиот раководен-политички врв да се скрие таму и од таму да раководи, вклучувајќи тука и воени лица, генерали, старешини...дрн дрн јариња.(официјално за тоа е наменет)...е сега, неофицијално, таму се вршат експерименти, вонземјани, АРЕА 51, НЛО...верувајте на што сакате.Инаку и во темате "подземни објекти", напишав дека позади крстот на Водно, во шумата, порано луѓе виделе како авион излегува од под земја и полетува...посетете ја, или кажете дали и вие сте наслушнале нешто случно.:wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
баш гледав сега на А1 вестите и слушнав за пожарите дека ги гасат исклучиво војниците и јас се запрашав што ли има таму?
Населението во близина што е мора нешто да знае.
Али битно има нешто, но што:toe:
Неофицијално, таму се македонските нуклеарни боеви глави. Според она што го слушам, има 2.
Ако бил некој војник и имал пристап таму, нека сподели... Или нека ќути, ако мисли дека со информацијата може да и наштети на безбедноста на државата.
 
D

Daftie

Гостин
Ај бидете љубезни ко што сте убави и просветлете ме: Кај се наоѓа тој парк и од кога е мистерија?

Пошто стварно првпат слушам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom