Натпревари во живо преку интернет

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
сопкаст линк нема колку што знам за арена , ама може преку линков да гледаш арена

инсталирај си само vlc плеер
Стримовите од разни сјтови паѓаат и не се стабилни.
Гледам побарувачка постојано за сопкаст, што толку сте запнале по тој е... софт кој не овозможува гледање на стабилни стримови.

Сите арени 1-4 од web.MaxTV.mk може да се гледаат преку SimpleTv плеер или VLC. Стримовите се стабилни и нема сецкање.
ar4.png
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Стримовите од разни сјтови паѓаат и не се стабилни.
Гледам побарувачка постојано за сопкаст, што толку сте запнале по тој е... софт кој не овозможува гледање на стабилни стримови.

Сите арени 1-4 од web.MaxTV.mk може да се гледаат преку SimpleTv плеер или VLC. Стримовите се стабилни и нема сецкање.
Прегледај го приврзокот 86287
неможам јас на web.maxtv.mk да најдам стрим од арена , ти најверојатно имаш тв макс па можеш и преку нет да гледаш арена.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
неможам јас на web.maxtv.mk да најдам стрим од арена , ти најверојатно имаш тв макс па можеш и преку нет да гледаш арена.
Немам макс тв, интернетот ми е на близу. Не можам ни јас да влезам директно кај арените на сајтот, нели бара таму корисничко име. Тоа не значи дека нема стримови :)
Ова преку xbmc со епг сите канали од web.maxtv

ar2.png
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Немам макс тв, интернетот ми е на близу. Не можам ни јас да влезам директно кај арените на сајтот, нели бара таму корисничко име. Тоа не значи дека нема стримови :)
Ова преку xbmc со епг сите канали од web.maxtv

Прегледај го приврзокот 86308
ја инсталирав програмава ама ако не ти е проблем да ми објасниш како да подесам за да ги гледам каналиве од web max.


Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Има негде линк за пренос од Ренова:Пелистер?

На страната на МТВ и на зулу не функционира..?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Дајте добар линк за Партизан - Звезда, хитно ми е ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom