Натпревари во живо преку интернет

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Поради голем интерес за следење на натпреварите во живо, во оваа тема, ќе бидат постирани линкови за гледање на натпреварите од попознатите клубови.
Ова се правилата:

1. Побарувања може да се постираат, но од еден член само 2 ( две ) побарувања.

2. Линковите ќе бидат постирани 3-4 часа ( можеби и повеќе некогаш ) пред натпреварот.

3. Преносот може да се овозможи преку посебни програми за гледање како:
SopCast, TVAnts, PPMate, PPStream и TVUPlayer.

Доколку некој неможе да се снајде со ставањето на линковите, download-от на програмите, и слично, нека пише. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Токму така. На темава ќе се пастираат линковите, и побарувањата за линкови. Сите муабети и оф топици ќе бидат избришани.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Вака сеа.. темава е ок, само требаше да биди нешто како гледање натпревари онлине.. пример јас не користам соп каст па пак гледам преку интернет.. можи ако сакате мала промена... ќе ставаме линкови ова она.. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Меаца, сменето. Иначе, предност има СопКаст пред другите на темава. Не за друго, најмасовен е. :)
 
Член од
10 јули 2006
Мислења
77
Поени од реакции
0
Ziks downloadirav TVUplayer , i sega kade da go vnesam linkot na utakmicata sto sakam da ja gledam?? aj upati me malce poveke...;)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
хелп:)

вака..инсталирав ПпМате.....каде сеа ликовите да ги ставам..??
Eдит:Најдов за линковите..ама сеа оваа буффер никако да дојде до 100%..ццц...се 10-21...10-21......никак на горе да ојде..до нетот да не е или?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Зикс, ако не ти е тешко пишувај друг пат датум и време кај натпреварите. ;) Само продолжи вака.
 
V

Viktoranius

Гостин
А на пример јас сега го инсталирав ТВАнтс и ако нема линк за ТВАнтс може ли да гледам преку други линкови ?
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Зикс а не можеш пред време да ги надеш линковите па пример ден порано да ги праиш или? Ај пиши
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.056
Ziks kade da go stavam linkot za da ja gledam utakmicata Real:Saragosa na TVUPlayer ako mozes da mi odgovoris.BRAVO MAJSTORE.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
вака..инсталирав ПпМате.....каде сеа ликовите да ги ставам..??
Eдит:Најдов за линковите..ама сеа оваа буффер никако да дојде до 100%..ццц...се 10-21...10-21......никак на горе да ојде..до нетот да не е или?
до интернетот, исклучи сите download-ој ( доколку ги имаш ), па пробај пак. Ако не, тогаш имаш слаб интернет. :)

А на пример јас сега го инсталирав ТВАнтс и ако нема линк за ТВАнтс може ли да гледам преку други линкови ?
не, бидејќи ако линкот е за SopCast, TVUPlayer, PPMate, или други, тогаш неможш. Значи, само доколку пред линкот стои TVAnts, само тогаш можеш да гледаш натпревар преку TVAnts.

Зикс а не можеш пред време да ги надеш линковите па пример ден порано да ги праиш или? Ај пиши
Не, но сепак кога сакаш да гледаш, секако си на компјутер, па ќе ѕирнеш на форумов, и ќе гледаш. :)
 
V

Viktoranius

Гостин
Сега го инсталирав и TVUPlayer, се е ок, само да кажеш како се местат линковите, каде треба да се стават линковите ?:smir:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Сега го инсталирав и TVUPlayer, се е ок, само да кажеш како се местат линковите, каде треба да се стават линковите ?:smir:
На ТВУПлејер не се местат никакви линкови имаш таму горе ОЛ, ИНГЛИШ, ЧАЈНИЗ :), СПОРТС! Ќе идеш СПОРТС ќе ти се појават канал од страна и ќе кликнеш на каналот и ќе гледаш. Соккер каналот е најдобар и тој Стар(не знам како беше важно со стар почнуваше).
 
V

Viktoranius

Гостин
На ТВУПлејер не се местат никакви линкови имаш таму горе ОЛ, ИНГЛИШ, ЧАЈНИЗ :), СПОРТС! Ќе идеш СПОРТС ќе ти се појават канал од страна и ќе кликнеш на каналот и ќе гледаш. Соккер каналот е најдобар и тој Стар(не знам како беше важно со стар почнуваше).
А која програма треба да ја инсталирам за да гледам со линкови, оти некако полесно ми е со линкови ? :smir:

И право кажи како се местат ако знаеш ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
А која програма треба да ја инсталирам за да гледам со линкови, оти некако полесно ми е со линкови ? :smir:

И право кажи како се местат ако знаеш ?
Па со СопКаст, во првиот пост на ЗИКС горе, го има, извади го..секако подобро е со линкови затоа што скоро сите утакмици ги има, овде со канали ги нема сите. Се ставаат лесно, ќе пуштиш СопКаст, и имаш горе Адресс и таму го пишуваш линкот! Пред тоа кога се пушта СопКаст идеш Логин Ас Анонимус :)

:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom