Наде Талевска

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Девојкава се појави пред некое време на естрадата и според мене е многу добар вокал и многу ми се допаѓаат песните : Осамени и После дождот, мада После дождот малце ме потсеќа на Halo од Beyonce. :) Мислам дека сепак е меѓу подобрите вокали во Македонија.

Што мислите вие? Сте слушнале за девојкава?


 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.268
Поени од реакции
27.697
Секако, добар глас, талентирано девојче, но се прави нешто што не е. Зошто македонскиве музички уметници ја изгубија својата посебност, трагајќи по туѓото.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Одличен вокал, неверојатен глас. Осамени и е одлична балада, браво
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Прв пат слушам за девојкава, ама не е лоша. :)

Само овие 2 песни ѝ се?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Џабе и е гласот коа не сфатија македонскиве певаќици дека се додека изгледаат како црепови тотално недркабилни за машката популација, ќе завршат у Фејсбук групи со yo momma so fat вицеви прилагодени на нив.

едит: ако чпм мислеше дека плукам, јас не плукам. само моја особина е секогаш реалноста да ја изложувам на inyourface начин, каква и да е истата. ветувам дека во иднина ќе поработам да ја искоренам таа особина. дури и ќе ја ставам во 2010 resolutions.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Епа кога почнаа секакви да се појавуваат на талентираните им преостанува да се повлечат.Затоа што и да се истакнат себеси колку и да се талентирани пак некој ќе плука по нив.:toe:
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
Ау, црепови. А па дека Мадона е соленка, многу да не е талентирана???
Бог да чува.
Наде е прекрасна оперска пејачка, пред се, и многу ќе ми биде мило наскоро да добие улога во некоја опера, а да не се замара со ,,естрадава,, . Таму , во опера, не се гледа цреп ли си или брендирана сучка.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Ау, црепови. А па дека Мадона е соленка, многу да не е талентирана???
Бог да чува.
Наде е прекрасна оперска пејачка, пред се, и многу ќе ми биде мило наскоро да добие улога во некоја опера, а да не се замара со ,,естрадава,, . Таму , во опера, не се гледа цреп ли си или брендирана сучка.
Леле. Пошто вака суптилно ме цитираше, без да го прочиташ едитот: јас не реков дека не може да успее заради нејзиниот изглед. Јас реков дека не може да успее во атмосферата која владее на македонската т.н. естрада. Шо е тужно, ама вистинито. И јас би била изузетно среќна ако младава и перспективна Наде се тргне од таквата атмосфера и успее во опера. Во случај да бидам погрешно разбрана, шо многу често се дешава.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Џабе и е гласот коа не сфатија македонскиве певаќици дека се додека изгледаат како црепови тотално недркабилни за машката популација, ќе завршат у Фејсбук групи со yo momma so fat вицеви прилагодени на нив.

едит: ако чпм мислеше дека плукам, јас не плукам. само моја особина е секогаш реалноста да ја изложувам на inyourface начин, каква и да е истата. ветувам дека во иднина ќе поработам да ја искоренам таа особина. дури и ќе ја ставам во 2010 resolutions.
Па не изгледа толку лошо девојчето, doable е.

Песната од макфест и е супер, другиве ги неам слушано, али и тоа ќе дојде на ред.
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
Ок, не сум те сфатил, како и да е , не било упатено до тебе туку општо за сите кои мислат онака како што опишав јас.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Ок, не сум те сфатил, како и да е , не било упатено до тебе туку општо за сите кои мислат онака како што опишав јас.
Мило ми е што не сум една од нив. Не ми е мило што морам да идам оф топик за да се дообјаснам.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Иако многу кратко време е на естрадава, со право можам да ја сместам во топ 5 македонски пејачки. Гласот за критериумите на естрадава е над просекот, пее убави и певливи песни. Сепак би било подобро аранжерите со кои соработува да се обидат да бидат пооргинални. Матриците од последните 2 песни премногу наликуваат на If I were a boy и Halo од Бијонсе.
Инаку на престојниот Скопски Фестивал, Наде ќе пее песна од Григор Копров. Колку и да не ми беше омилен композитор поради големиот број старомодни песни кои ги пушташе во етерот последниве години, со „После дождот„ ме изненади. Се надевам дека и оваа ќе биде исто толку добра песна, и да не оди на Евровизија се надевам дека ќе биде хит по кој ќе си ја насочи кариерата во добар правец.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Не знам, ама нешто не ми прае ќејф. =/ Можда ради песнете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom