Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Od skopje e razbiras...
PS Komiti osven sto igraat futboll so cajkani i niven sleng koristat :D
Хахаха, мислиш го научија од прислушкуваните разговори на нивниот идол Мр. Мусташ Јанкуловска? Па имаш право, и таа им ја враќа лубовта, облечена во вардаровиот дрес[DOUBLEPOST=1472313763][/DOUBLEPOST]
Ти се палиш на Хајлендери и користиш гугал за преводи од англиски. Јас сум задоволен што уопште добро комуницираш на македонски, добар напредок кога ќе споредиш со твојте предци али полека со споредбите, далеку сме јас и ти.
За овчари обично користам слики, за да ме разбират поедноставно. Инаку да бев македонец, наместо уопште би користил воопшто (ама ти сигурно не примаш совети од хајландери хехе)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Таа призна дека е за ВАРДАР. Ја знаеш онаа СИТЕ СТЕ ЗА ВАРДАР само не признавате... :D

Е сега што ни удира малку бондиџ и глуми братство единство со вашите е друга работа, ама еве кај и да е ваљда ќе заврши зад решетки.[DOUBLEPOST=1472314037][/DOUBLEPOST]
Хахаха, мислиш го научија од прислушкуваните разговори на нивниот идол Мр. Мусташ Јанкуловска? Па имаш право, и таа им ја враќа лубовта, облечена во вардаровиот дрес[DOUBLEPOST=1472313763][/DOUBLEPOST]
За овчари обично користам слики, за да ме разбират поедноставно. Инаку да бев македонец, наместо уопште би користил воопшто (ама ти сигурно не примаш совети од хајландери хехе)
Јас сум скопјанец, користам уопште. Иначе добро е вака литературно што знаеш да збориш може да разговараме вака ако те чекам чичко гугал да ти преведе многу долго ќе беше
 
Член од
28 декември 2012
Мислења
119
Поени од реакции
67
prasanje dali vardar i pobeda se partiski ekipi sponzorirani tocno preku nikolce ..i od kade milenko udel vo pobeda ne sum vo tek lani bea edvaj 2bez3a sega salovi dresovi motki ...cudno daj kazete kolku vi pustat preku ums kes da bidete navivaci :)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Таа призна дека е за ВАРДАР. Ја знаеш онаа СИТЕ СТЕ ЗА ВАРДАР само не признавате... :D

Е сега што ни удира малку бондиџ и глуми братство единство со вашите е друга работа, ама еве кај и да е ваљда ќе заврши зад решетки.[DOUBLEPOST=1472314037][/DOUBLEPOST]

Јас сум скопјанец, користам уопште. Иначе добро е вака литературно што знаеш да збориш може да разговараме вака ако те чекам чичко гугал да ти преведе многу долго ќе беше
Чичко гоогле и слики користам за овчари коишто не разбираат зборови.
Иако не е тема за вицеви да ти кажам на брзина еден виц:
„ Поминал еден полицаец (ваш другар , што играл мал фудбал со вас) над еден мост, и наеднаш мостот се рушил.
Знаеш зошто?
.
.
.
.
.
.
.
.
Попаметниот секогаш попушта :pos:.
Ќе бидеш како и секогаш во сите теми, цајканот, или овој пат ќе бидеш мостот, и ќе ме оставиш мене да бидам цајканот :icon_mrgr:
 
Член од
28 декември 2012
Мислења
119
Поени од реакции
67
pelister licno na tribina gi vidov samoorganizirani so dva avtobusi dojdoa vo tetovo ekipa prva liga navivaa togas im podeliv karti nikakov incident no respekt za timovite i ekipite koi be dudlaat na vlasta ...alo politika e glupoca...bil zaev bil buckovski bil pesevski ..sto ne dadoa ffm objava deka nedolicno bilo da podnesat krivicni ama sve e picka narod ovde zatoa i koj stigne gi ebe takvite abdali. site dobile pokano i ivanov i gruevski ama prezafateni edniot dudla na turcite i glumi kodos ..a ovoj vtoriov lopati frla i krade more u usta da gi ebam takvite kleptomani ...
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Uuu Aaa Zaev predavnik, uuu nie sme heroi nie sme anticki sto Navivame Za Zvezda I Partizan uuu Albanci, u ajde pusti tamu Aca Lukas da placime site, uuu Zvezda sampion, Shkendija Albanci
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
I ajde sega nateraj nekoj da ide na utakmica...komiti 100 lugje, ebr 100 lugje. Stop za represijata vrz navivacite. Baska ovie 100 ke lapnat po 25evra dnevnica od budget
 

Attachments

Член од
31 мај 2009
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.978
A koj igrase futbal so cajkani ?
Дел од Комити играа во 2009та, тоа беше после инцидентот во Нерези. Притисоците и репресијата тие деновие беа огромни, посебно кон тие членови што беа уапсени и врз кои следеа кривични пријави, вкупно 6 луѓе. Како и да е тоа е грешка на Комити, затоа што во тоа ситуација поверуваа дека мора да се направи нешто да се прифати за да прекине таа репресија, меѓутоа погрешија. Муабетот на МВР беше дека ќе мора во јавноста да се претстави смирување на страстите, пошто тоа време по вести одеа цело време прилози за тој настан, се жалеа невладини организации, некои се жалеа у ОБСЕ у СТРАЗБУР и слични работи, и презентирале некој нов план со кој што наводно ќе оделе кај сите навивачки така и со сите ќе имало средби такви со утакмици, почнале од Комити така хиерархиски ама ќе продолжеле со сите. Имало и ветувања дека нема да бидат тешко теретени тие 6 луѓе. Тие не си стоеа на зброт. Казната како оштета за луѓето од нерези кои наводно биле жртви беше многу висока, луѓето заработија кривични пријави и покрај тоа.
Грешка е тоа на Комити, само немате осетено таква репресија тие денови. Како и да е, од тогаш па до ден денес, поминаа 7 години. Имаше уште десетици тешки инциденти кај што ЕБР имаат дејствувано врз Комити, било тоа на запад или на гостинска трибина.

https://www.youtube.com/watch?v=cu4cLdjCBkw
https://www.youtube.com/watch?v=6B744n-i0C0
https://www.youtube.com/watch?v=Iy4U1LnFgcI
https://www.youtube.com/watch?v=7NrsdGUVQxs

Инциденти и кривични врз Комити стотици. После сме биле ние нивни миленичиња. Стварно сме гледа дека сме им миленичиња. Пред 2 год во Битола ни пуштија ШОК БОМБА. Ваљда со тоа да ни демонстрираат љубов ?! :unsure:
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Го пратиш Љубчо Георгиевски а ? :cool:
Uuu Aaa neka crknat site Albanci, ajde Serbija, ajde zvezda, ne ni pomaga nisto Shkendija Za koeficentot uuu Orel uu Albanci so orel, da izgubete pak kako Sileks Vardar I Rabotnicki uuu nie ne sakame jaki timovi Vo Makedonija uuu nie sme Za Zvezda Partizan ajdee Zvezdo Za tebe naviva celo Kumanovo I Tetovo ajde Partizan Za tebe naviva Skopje I Bitola ajmoo
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Uuu Aaa neka crknat site Albanci, ajde Serbija, ajde zvezda, ne ni pomaga nisto Shkendija Za koeficentot uuu Orel uu Albanci so orel, da izgubete pak kako Sileks Vardar I Rabotnicki uuu nie ne sakame jaki timovi Vo Makedonija uuu nie sme Za Zvezda Partizan ajdee Zvezdo Za tebe naviva celo Kumanovo I Tetovo ajde Partizan Za tebe naviva Skopje I Bitola ajmoo
Сакате Македонците да навиваат за Шкендија и да дојдат на стадион,а таму нема ни едно Македонско знаме,арената ја преименувате во Адем Јашари,пеете антимакедонски песни. Само кога ви треба поддршка тогаш Шкендија е претставник од Македонија....Епа не иде тоа така бе друже. Што сте посеале тоа ќе си жнеете.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Сакате Македонците да навиваат за Шкендија и да дојдат на стадион,а таму нема ни едно Македонско знаме,арената ја преименувате во Адем Јашари,пеете антимакедонски песни. Само кога ви треба поддршка тогаш Шкендија е претставник од Македонија....Епа не иде тоа така бе друже. Што сте посеале тоа ќе си жнеете.
Koj saka?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom