Навивачки групи во Македонија!

Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Мора сонов да го раскажам :pos::pos::pos:
Нека влегува Слога во прва лига, почнав да го сонувам дуелот уште од сега :icon_mrgr:
Како по обичај сонувам дека нешто ме спречува да дојдам на време на утакмица и цело време каснам и влегувам на крај :icon_mrgr:
Овојпат влегов на трибина негде при крај на прво полувреме и тоа директно на јужна во делот до источна :icon_mrgr:
Навивачите на Вардар ја фаќаа цела северна (запад празен), а навивачите на Слога цел исток и третина од јужна :icon_mrgr:
Влегов во момент кога на двете трибини се правеа кореографии со картони кои ги држеа сите луѓе на трибините, не само навивачите :icon_mrgr: Едната страна црвено-црна, другата сина :гик:
Ме приметиле дека сум за Вардар и на полувреме се правел трансфер на навивачи кои се изгубиле на трибините, мене и уште 3-4-ца не трампале за 5-6 Шверцери што залутале на север :pos::pos::pos:
Истово!! :pos::pos:
До сега најлуд сон ми е против фленсбург кога игравме. Сите отишле на утакмица само јас сум каснел на собир и како стигам во капиштец од нигде никаде излегува лав и почнува да ме брка, па за да се спасам морав да се заклучам во теренчето во капиштец. И така си ја изглеав утакмицата на телевизорот во кафаната спроти теренчето.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.091
Поени од реакции
4.927
Не можеме да се пофалиме со добра бројка ? Грешка си, не ме терај со слики да те демантирам. Оваа сезона да крш сме ради многу фактори кои нема потреба тука да се објаснуваат. Во тетово бевме 21, на баскет 30 души, у Гелзенкирхен 11 души и во веспрем околу 30. Групата беше на 4 фронта тој ден. А, за домашни натпревари не сме ние криви што утакмиците ни ги пикаат од 1. Нема везе тоа што сме наши, не ви мислам ништо лошо, едноставно истото и како Кумани го направивте. Ве нема 10 години и после оп 25 години.
Па кд си толко запознаен вероватно знаеш дека у Куманово немаше спорт много године такој да на што да навивамо? Или можда боде у очи што у заѓни године смо најконстантни а не само на дерби и европски утакмице.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Мора сонов да го раскажам :pos::pos::pos:
Нека влегува Слога во прва лига, почнав да го сонувам дуелот уште од сега :icon_mrgr:
Како по обичај сонувам дека нешто ме спречува да дојдам на време на утакмица и цело време каснам и влегувам на крај :icon_mrgr:
Овојпат влегов на трибина негде при крај на прво полувреме и тоа директно на јужна во делот до источна :icon_mrgr:
Навивачите на Вардар ја фаќаа цела северна (запад празен), а навивачите на Слога цел исток и третина од јужна :icon_mrgr:
Влегов во момент кога на двете трибини се правеа кореографии со картони кои ги држеа сите луѓе на трибините, не само навивачите :icon_mrgr: Едната страна црвено-црна, другата сина :гик:
Ме приметиле дека сум за Вардар и на полувреме се правел трансфер на навивачи кои се изгубиле на трибините, мене и уште 3-4-ца не трампале за 5-6 Шверцери што залутале на север :pos::pos::pos:
Со сегашната ситуација и на двете групи тешко дека твојот сон ке стане реалност :). а да не бидам до толку песимист ама (100% мвр нема да дозволи тој долго очекуван дерби да се игра со две навивачки групи) особено кога се работи за Комити и Шверцери.
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Па кд си толко запознаен вероватно знаеш дека у Куманово немаше спорт много године такој да на што да навивамо? Или можда боде у очи што у заѓни године смо најконстантни а не само на дерби и европски утакмице.
zosto ne odite na megunarodni gostuvanja a veke nekolku sezoni igrate bibl? imate li do sega nadvor bideno kato grupa?

Sent from my iPhone
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396

The dark side of the force..(упс,на Скопје)....:cool:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.091
Поени од реакции
4.927
zosto ne odite na megunarodni gostuvanja a veke nekolku sezoni igrate bibl? imate li do sega nadvor bideno kato grupa?

Sent from my iPhone
Релативно млада група ,не може да си дозволимо . А и да бидемо на јасно библ лига е најсмешна кошаркарска лига која се користи за местење натпревари .
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Релативно млада група ,не може да си дозволимо . А и да бидемо на јасно библ лига е најсмешна кошаркарска лига која се користи за местење натпревари .
kako relativno mlada, koga postoi 25god? ako e najsmesna koja logika togas doma da davate poddrska a vo gosti ne?

Sent from my iPhone
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.091
Поени од реакции
4.927
Другар генерацие се мењав . Тија комити што идев на дерби и се шетав у Германију не верују дека су ви присутни на сваку утакмицу него само кд има дерби .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom