Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.784
Еве малце имаме и часови по граматика па кој бегал од Македонски јазик и литература ќе научи нешто овде.
 
B

Beck's

Гостин
Па кога се вртат навивачки муабети модераторот брише, иде до некаде гледа дека заглавил и брише а вакви муабети му се топ, погодени шо би се рекло
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Извини дечко ама Шверцери и Балисти не ги рачунат за навивачки групи поточно нивните членови не ги рачунат за ултраси само затоа што се ши.тари, значи они само затоа што припаѓаат на друга нација друга вера немат врска за живот немат врска за навивање немат врска за ништо. тоа ти е кога гледаш 24 саати Сител, Канал 5 и други медиуми и портали кои цело време работат на тоа што да смислиме како да ги тераме да ги мразат ши.тарите се повеќе и повеќе, како да шириме се повеќе и повеќе омраза, ситуацијата е исто и со албанските медиуми не дека они се ангели, ама што да правиме некои глави едноставно не некои туку 90% нема да се освестат дека на некому или на некоја определена група на луѓе му одговара вавка омраза да владе на овие простори, ДЕЛИ ПА ВЛАДЕ, така полесно се контролира народот, така многу полесно се стигнува до моќ,пари. Само замислете да не владеше ваква атмосфера, дали сегашните "популарни" фаци да не ги набројам со имиња ке беа толку моќни? дали земјата ке беше во ваква очајна состојба во било каков план еве во случајот во спорт, каде просечната посветеност во фудбал е едвај 1000 на натпревар а може и помалку, во фудбал сме катастрофа, во кошарка паѓаме во ракомет машкиот тим за сега се држи ама како што гледам и таму во блиска иднина ке бидеме задоволни ако се пласираме на некој од големите турнири, другите спортови ни се табу тема во Олимпијадите сме туристи. Некој ке каже сме мала земја па добро и Словенија е мала земја и Црна Гора е мала земја каде се тие каде сме ние со спорт.
Ni mene ne ste mi omileni radi mnogu raboti, ni vie nas ne ne sakate, no Ultras e nesto drugo, tamu site sme isti. Kazi mi vikendov sto pomina so koj igraa sloga i izvestaj od sverceri.[DOUBLEPOST=1414059033][/DOUBLEPOST]http://sport365.mk/index.php/vesti/rakomet/makedonski-rakomet/15853-komiti-ke-navivaat-za-zrk-vardar

I Mene mi e rod, nabrzo. Da gi viknam komiti da mi peat :D
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Ni mene ne ste mi omileni radi mnogu raboti, ni vie nas ne ne sakate, no Ultras e nesto drugo, tamu site sme isti. Kazi mi vikendov sto pomina so koj igraa sloga i izvestaj od sverceri.[DOUBLEPOST=1414059033][/DOUBLEPOST]http://sport365.mk/index.php/vesti/rakomet/makedonski-rakomet/15853-komiti-ke-navivaat-za-zrk-vardar

I Mene mi e rod, nabrzo. Da gi viknam komiti da mi peat :D
Новинарски идиотизам, http://sportmedia.mk/radichevik-komiti-dajte-mi-podarok-za-rodenden-bodrete-n-v-sabota/ прочитај ја статијава и ќе ти стане појасно
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.192
Поени од реакции
35.745
Член од
28 мај 2013
Мислења
40
Поени од реакции
36
Вака така Комити станаа сала-навивачи(термин они што го измислија).Толку збореа против сала-навивачите и на крај они станаа тоа.Реално да збориме.На Градски се 150 души, додека во сала топ бројка.Толку бензин потрошија од Ново Лисиче до Сити Мол за џабе.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Вака така Комити станаа сала-навивачи(термин они што го измислија).Толку збореа против сала-навивачите и на крај они станаа тоа.Реално да збориме.На Градски се 150 души, додека во сала топ бројка.Толку бензин потрошија од Ново Лисиче до Сити Мол за џабе.
Не лупај. Тоа што почна да се навива на сите натпревари на РК Вардар е правилен потег, не личеше на ништо навивање само против Металург и во европските купови. Бројката е таа и на фудбал и на ракомет, е ама кога ќе дојде утакмица лига на шампиони одма рипа за +500. Погледни ја бројката во СЕХА лига, пак е таа како од фудбал, 100-200-300 до 500 максимум..
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Не лупај. Тоа што почна да се навива на сите натпревари на РК Вардар е правилен потег, не личеше на ништо навивање само против Металург и во европските купови. Бројката е таа и на фудбал и на ракомет, е ама кога ќе дојде утакмица лига на шампиони одма рипа за +500. Погледни ја бројката во СЕХА лига, пак е таа како од фудбал, 100-200-300 до 500 максимум..
Што се замараш со вакви лигуши бе, значи битно нешто да кажат, а тоа не им е прикрепено со никакви факти.
Прво за да се биде сала навивач треба уопште да не се иде на стадион, а стадионот секогаш е пред салата.
Тоа што Лига шампиони се има голема бројка не значи дека автоматски си сала навивач, па нормално дека ќе идат лига шампиони многу повеќе луѓе да гледаат не го ли фудбалот, селска лига со кондом клубчиња, мафијашки структури и голема репресија, кривични, бомби, затварање билетара, земање лични податоци ко да се работи за терористи, кој би сакал да иде на стадион покрај вакви услови??? ДОказ дека и за ФК малку треба е утакмицата со Бате Борисов, дај боже да склопиме подобра екипа летоска и да направиме некој успех, барем со некој луда среќа да стигнеме до групите на Лига Европа, па ќе видиме дали ќе може ракометот да биде конкуренција на фудбалот.
 
Член од
28 мај 2013
Мислења
40
Поени од реакции
36
Не лупам,си правиме реален муабет.Во последните две години каде имате подобри изданија,поголема бројка?Нели ФК ви е бр.1?Или ви е само на 150 души.Кај отидоа луѓето?По што сте попознати последниве две години по навивање во сала или на Градски.Па вашите браќа од Гелзеркирхен ќе си помислат дека дамо на РК навивате.Еднаш ги немате однесено на Градски(така е зборот).
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Не лупам,си правиме реален муабет.Во последните две години каде имате подобри изданија,поголема бројка?Нели ФК ви е бр.1?Или ви е само на 150 души.Кај отидоа луѓето?По што сте попознати последниве две години по навивање во сала или на Градски.Па вашите браќа од Гелзеркирхен ќе си помислат дека дамо на РК навивате.Еднаш ги немате однесено на Градски(така е зборот).
Браќата УГЕ има двојно повеќе присуствувано на фудбал него ли на ракомет. Изданија подобри има на ракомет, неоспорен факт, за лига на шампиони се работи, клубот у првата сезона после неколку години пауза од ЛШ стигна до 1/4 финале и беше на чекор до фајнл-фор, нормално дека ќе се попали цел град па и држава и ќе има јака бројка и изданија. Фудбал едно те исто, мртва лига, селски клубови, селско понашање, никаква федерација, ни малку надеж за напредок. Сега работите (бар во Вардар) некако како да тргнаа во добра насока, ама пак во нашава лига очигледно никој не ти доаѓа. Ќе видиме на лето како ќе биде. ФК сеуште е приоритет, и тој е ставот на цела група. Иако редовни се само 100-150 луѓе, да се поклопи термин со ракомет никој нема да биде во сала, сите ќе бидат на стадион
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
Не лупам,си правиме реален муабет.Во последните две години каде имате подобри изданија,поголема бројка?Нели ФК ви е бр.1?Или ви е само на 150 души.Кај отидоа луѓето?По што сте попознати последниве две години по навивање во сала или на Градски.Па вашите браќа од Гелзеркирхен ќе си помислат дека дамо на РК навивате.Еднаш ги немате однесено на Градски(така е зборот).
Групата брои 150 души, жалосно или не, тоа е вистината. Така да со тоа што си го напишал можеш да си донесеш и заклучок ;)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Не лупам,си правиме реален муабет.Во последните две години каде имате подобри изданија,поголема бројка?Нели ФК ви е бр.1?Или ви е само на 150 души.Кај отидоа луѓето?По што сте попознати последниве две години по навивање во сала или на Градски.Па вашите браќа од Гелзеркирхен ќе си помислат дека дамо на РК навивате.Еднаш ги немате однесено на Градски(така е зборот).
Ако пратиш само ракоемт норамлно дека ќе помислиш дека само и на ракомет дека се оди, плус тоа кај нас далеку поактуелен е ракоемтот во сите медиуми него ли домашниот фудбал, еве пример, побарај да видиш утакмиците со Пелситер од сеознава и Брегланица лани последно коло, има исто така доста други утакмици на кој имало далеку повеќе луѓе одколку на најголемата бројка во сала што имало.
Ти пишав на ваков фудбал добро е и толку што има, па дерби ни преместуваа место на Градски у Ѓорче, место со Шкендија да се игра приквечер они само раид некој си пренос ја ставаат во 3 саат на пладне, па уште и ја затвараат билетарат у 14 и 30.
А и да не се правиме луди тоа што е на ркаомет е само неколку утакмици во лига шампиони, ама во сеха и во домапшна лига иста е сликата.
Јасно е ко ден дека во Макеоднија нема народ со карактер со лојалност, тежок куртонски народ сме, кој глуми лудило дека се некој џет сет и демек кој знае што сме и демек испод чест им е да идат на обични утакмици само лига шампиони за нив е мерило кое можат да одат дали ракомет фудбал кошарка секаде е иста ситуацијата, а усвари сите сме тешка клошарана.
Така да кога има некоја ценар пажња утакмица некој клуб во Македонијава тогаш истиот има и голем број на навивачи, за после таа утакмица во секунда да исчезната истите тие навиавчи и да останат некој си 1000 вкупно луѓе кој вистински навиаат за некој клуб.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Не лупам,си правиме реален муабет.Во последните две години каде имате подобри изданија,поголема бројка?Нели ФК ви е бр.1?Или ви е само на 150 души.Кај отидоа луѓето?По што сте попознати последниве две години по навивање во сала или на Градски.Па вашите браќа од Гелзеркирхен ќе си помислат дека дамо на РК навивате.Еднаш ги немате однесено на Градски(така е зборот).
Drugarce od Aerodrom, moze da olabavis? Eve ni kaza imame slabi izdanija samo radi brojkata, vo red e , tocno i toa nikoj ne go negira. No dali si bil na stadion da slusas kako peat tie 150 dusi? Isto kako deckite od tvojata naselba u sala so bea so Feni 157ipol dusi.

Rakometot e stport broj 1 kaj nas. Ima sto da se vidi ima kvalitet. Fudbalot pak e rezil neviden. So takvi represii i sto li uste ne dobro e sto postoi grupata voopsto. Lesno e koa nikoj nisto ne ti pravi nemas pritisoci nemas mestenki , tesko e koga nikoj ne te stiti i ne ti gi vadi navivacite od stanica.

Jas iskreno zalam sto ima pogolema brojka u sala ama toa neznaci deka Komiti se sala navivaci. Posto na mn navrati sme pokazale koj ni e broj 1. primer ke ti dadam lani, posledno kolo fudbal dodeka RK igrase kup zavrsnica u Ohrid. Godinava uste nemalo takvi situacii za da mozes da se uveris :) Pozdrav i nemoj da bidete so negativna energija kon Komiti radi toa sto Jane sandanski e crveno crna
 
C

Castiel

Гостин
Не лупам,си правиме реален муабет.Во последните две години каде имате подобри изданија,поголема бројка?Нели ФК ви е бр.1?Или ви е само на 150 души.Кај отидоа луѓето?По што сте попознати последниве две години по навивање во сала или на Градски.Па вашите браќа од Гелзеркирхен ќе си помислат дека дамо на РК навивате.Еднаш ги немате однесено на Градски(така е зборот).
Салата вп сред Аеродром ви е црвена :-P
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom