Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.437
Знаеш што е иронично? :) Растена сум во конзервативна фамилија и патриотска средина. Никој ништо не ме учел. Овакви слики немам гледано, ама затоа добро се сеќавам на пропагандата на телевизија, се работеше за филм во кој група црнци силуваат бела жена. Тогаш бев дете и во тој момент ги мразев црнците до срж! Подоцна, како што растев и созревав, заклучив дека е океј да другаруваш со сите што се океј. Толку! Без никакви компликации.
Јас успеав да ја изџвакам, сварам и исфрлам пропагандата од телевизија на мои десет години, а ти? :)
И во Африка има доста белци кои емигрирале таму, и историјата нѐ учи дека белиот човек го поробил црниот, и многумина црнци ги гледаат белците како непријатели... Трикот е во тоа да научиш да не ги ставаш сите во ист кош.

Ова за евреите... Ти кажав погоре што мислам.
Јас пак во премногу марксистичка и толерантна фамилија имам растено и слично како тебе до пред пубертет (и малку во него) бев во такви филмови мулти - култи сакај ги сите , се е розево и убаво. И наеднаш еден ден кога видов колку е суров светов и кога почнав да копам по нет за историјата на човештвото од секој (буквално од секој аспект) увидов дека опасна пропагнада им била сервирана на стариве во Ех-Ју (слична на таа денес во ЕУ) и дека таквото одвивање на настаните не води во светла иднина за нас домородните бели Европејци.

Првиот пат и јас бев збунет и во недоумица за некој работи кој беа премногу очигледни а таа пропаганда не тераше да не ги гледаме. Но после толку време кога коцките од мозаикот ги споив сликата што ја добив не беше ни малку убава како што очекував.

Ако сакаш прочитај на нет (еве ти и на МКД прв дел,втор и трет дел )за "Калегри - план за уништување на белата раса" (секако дека ултра десничарски старници го имаат постирано,зашто за останатите е анти-семитска измислица која мн чудно се поклопува со сите настани) составен на светскиот ционостичкиот конгрес 1925 год. кога е и планот за формирање на Израел донесен ?! (1947 е формиран Израел). И ке видиш дека после крстоносните војни некој друг ги планира светскиве случувања (францускареволуција,октомвриска револуција,прва и втора светска војна),дека не се случајни.
Прочитај ги ,знам дека мн реални се настаните заради што нема да сакаш да поверуваш и ке бидеш под импресии и измешани чуства,но после една недела кога ке ти
"легне" прочитаното и по трезвено ке размислуваш ке праиме муабет. ;)[DOUBLEPOST=1417832550][/DOUBLEPOST]
Сакам да кажам дека мојот личен избор или преференца не го продавам на останатите како правилен и дека така треба или не треба. И пак преференца значи најчесто. Што значи исклучоци постојат. А други како сакаат нека си го водат приватниот живот. Со кого сакаат нека се сексаат. Ако почнуваш да диригираше дали некој треба само со својата "раса" да се фука, задираш веќе у интима брат. Немаш право на тоа, извини :).

Инаку да не почнуваме со "мажи". Не го сакаш тој муабет верувај :D.
Абе твое право и слобода е што правиш ти дома, но немој тоа да го наметнуваш како идеално за општеството во јавност. Традицијата пред се ...:D
 
Последно уредено:

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.664
Поени од реакции
4.730
Се согласувам потполно.Всушност денеска има и голем број национал социјалисти кои го критикуваат околу тоа.Со тоа што трвдел дека Германите се супериорната раса не само што штетел на цел свет туку штетел и на другите белци(особено словените кои ги сметал за untermensch)
Во десничарските кругови исто така ич не го сакаат.Бреивик во неговиот манифест има напишано неколку интересни работи околу ова(ќе ми простиш што не давам линк,не можам да барам моментално).Како и да е,јас тие нацисти кои го поддржуваат Хитлер како демек спасител на Европа ги сметам за неуки(особено ако се словени при што би било уште поглупо)Хитлер не бил ништо повеќе од германски националист и кретен,во никој случај борец за опстанокот на белата раса.
Хитлер у мулти-култи фазон.


From 1939 to 1941 Iran's top foreign trade partner (nearly 50% of its total trade) was Germany, which helped Iran open modern sea and air communications with the rest of the world.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.437
Ја сеуште не можам да разберам како некои со сиот памет го оправдуваат Хитлер-денешните нео-нацисти.
Самиот тој е одговорен за најголемото крвопролевање помеѓу белците во Европа во последните 100 години.
Епа на тоа кога ке се додаде фактот дека мајка му била еврејка од фамилијата на ротшилд (масони,илуминати и ционисти . Членови во ротарски клуб и влада во сенка) и дека кај евреите по женска линија се наследува националноста на детето,јасно е зошто толку се сатанизирани свастиката,белиот национализам и секој обид за зачувување на белата раса.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.356
Јас пак во премногу марксистичка и толерантна фамилија имам растено и слично како тебе до пред пубертет (и малку во него) бев во такви филмови мулти - култи сакај ги сите , се е розево и убаво. И наеднаш еден ден кога видов колку е суров светов и кога почнав да копам по нет за историјата на човештвото од секој (буквално од секој аспект) увидов дека опасна пропагнада им била сервирана на стариве во Ех-Ју (слична на таа денес во ЕУ) и дека таквото одвивање на настаните не води во светла иднина за нас домородните бели Европејци.

Првиот пат и јас бев збунет и во недоумица за некој работи кој беа премногу очигледни а таа пропаганда не тераше да не ги гледаме. Но после толку време кога коцките од мозаикот ги споив сликата што ја добив не беше ни малку убава како што очекував.

Ако сакаш прочитај на нет (еве ти и на МКД прв дел,втор и трет дел )за "Калегри - план за уништување на белата раса" (секако дека ултра десничарски старници го имаат постирано,зашто за останатите е анти-семитска измислица која мн чудно се поклопува со сите настани) составен на светскиот ционостичкиот конгрес 1925 год. кога е и планот за формирање на Израел донесен ?! (1947 е формиран Израел). И ке видиш дека после крстоносните војни некој друг ги планира светскиве случувања (францускареволуција,октомвриска револуција,прва и втора светска војна),дека не се случајни.
Прочитај ги ,знам дека мн реални се настаните заради што нема да сакаш да поверуваш и ке бидеш под импресии и измешани чуства,но после една недела кога ке ти
"легне" прочитаното и по трезвено ке размислуваш ке праиме муабет. ;)[DOUBLEPOST=1417832550][/DOUBLEPOST]
Абе твое право и слобода е што правиш ти дома, но немој тоа да го наметнуваш како идеално за општеството во јавност. Традицијата пред се ...:D
Ќе прочитам, па ќе дискутираме. Мада нема да ми биде прво, just so you know. Го имам „проџвакано“ непријателот многу одамна, уште пред да завземам страна и да се ставам себеси во некоја категорија.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
По 2 Св. војна, Германците чувствуваа дека има потреба да го „избелат“ образот. Затоа толку многу, меѓу другото, Германија се отвори кон светот, посебно кон третиот свет. Хитлер само молскавично забрза еден процес (а кој знае, можеби до тој процес немаше ни да дојде, да не беше војната) и така му го спопика на сопствениот народ. Црномурестиот Ариевец ја зафркна работата на многу начини. И не е единствениот - глупо е да се очекува дека поранешните колонијални ѕверки како Франција, Британија и Шпанија нема да добијат возвратна посета по неколкувековното зближување.
Всушност Западот има потреба од (нај)евтина работна сила која ќе ги работи (нај)валканите работи за (нај)малку пари, па затоа и е расположен за ангажман на таква (нај)сомнителна работна сила по секоја цена. Така дојдоа црнците во Америка. Поради тоа се толерира латиноамериканската инвазија во САД, а Кинезите го преплавија светот.
Скандинавија (Шведска, Норвешка, Финска) е само врвот на белата санта кој најбрзо ќе се стопи во глобалново затоплување. Најранливи се. Нивното општествено уредување, најверојатно и не подготвено или способно да одговори на вакви предизвици. Тоа е како да пратите наивна, убава и млада калуѓерка во затвор за сексуални деликвенти, да им објаснува дека силувањето е лоша работа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.437
Хитлер у мулти-култи фазон.


From 1939 to 1941 Iran's top foreign trade partner (nearly 50% of its total trade) was Germany, which helped Iran open modern sea and air communications with the rest of the world.
Овој на сликава иначе е палестински оџа во тоа време ...
Уште мулти - култи слики од армијата на Хитлер
Индијци
truth2.jpg truth13a.jpg
Црнци
truth6a.jpg
Арапи
truth11b.jpg
Турци од средна Азија
truth29e.jpg
truthww2-25.jpg

После кажите Хитлер бил расист .......:P[DOUBLEPOST=1417834911][/DOUBLEPOST]
Ќе прочитам, па ќе дискутираме. Мада нема да ми биде прво, just so you know. Го имам „проџвакано“ непријателот многу одамна, уште пред да завземам страна и да се ставам себеси во некоја категорија.
И ја од радозналост по непознатото и забранетото го променив мојот став ....
Не бев тргнат со таква намера,ама ете од прва го сфатив лицемерието на непријателот..[DOUBLEPOST=1417835077][/DOUBLEPOST]
По 2 Св. војна, Германците чувствуваа дека има потреба да го „избелат“ образот. Затоа толку многу, меѓу другото, Германија се отвори кон светот, посебно кон третиот свет. Хитлер само молскавично забрза еден процес (а кој знае, можеби до тој процес немаше ни да дојде, да не беше војната) и така му го спопика на сопствениот народ. Црномурестиот Ариевец ја зафркна работата на многу начини. И не е единствениот - глупо е да се очекува дека поранешните колонијални ѕверки како Франција, Британија и Шпанија нема да добијат возвратна посета по неколкувековното зближување.
Всушност Западот има потреба од (нај)евтина работна сила која ќе ги работи (нај)валканите работи за (нај)малку пари, па затоа и е расположен за ангажман на таква (нај)сомнителна работна сила по секоја цена. Така дојдоа црнците во Америка. Поради тоа се толерира латиноамериканската инвазија во САД, а Кинезите го преплавија светот.
Скандинавија (Шведска, Норвешка, Финска) е само врвот на белата санта кој најбрзо ќе се стопи во глобалново затоплување. Најранливи се. Нивното општествено уредување, најверојатно и не подготвено или способно да одговори на вакви предизвици. Тоа е како да пратите наивна, убава и млада калуѓерка во затвор за сексуални деликвенти, да им објаснува дека силувањето е лоша работа.
Све кажа за лицемерието на Хитлер ( Читај тие позади него што биле на чело со Гебелс) :cuc::cuc::cuc::cuc:
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.356
И ја од радозналост по непознатото и забранетото го променив мојот став ....
Не бев тргнат со таква намера,ама ете од прва го сфатив лицемерието на непријателот..
Тоа и се обидувам да ти објаснам, не се работи за радозналост и незнаење. Јас сум таков тип на човек кој не завзема став пред убаво да ја проучи и процени ситуацијата. Не можам да плукам нешто кое претходно не сум го анализирала добро. Во секој случај сеуште сум заинтересирана за дополнителни анализи. :X3:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.437
Тоа и се обидувам да ти објаснам, не се работи за радозналост и незнаење. Јас сум таков тип на човек кој не завзема став пред убаво да ја проучи и процени ситуацијата. Не можам да плукам нешто кое претходно не сум го анализирала добро. Во секој случај сеуште сум заинтересирана за дополнителни анализи. :X3:
Ок нема проблем,се додека разговараме како луѓе без напаѓање едни кон други (расист,фашист,шовинист, и мулти-култи лицемери,продадени души,предавниц бла,бла) ок е .
Не е срамота да незнаеш ,срамота е да несакаш да научиш. ;) (ова и за двајцата се однесува зашто и јас не заземам став додека не ме убедиш со факти во твојот став :pipi: )
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Абе твое право и слобода е што правиш ти дома, но немој тоа да го наметнуваш како идеално за општеството во јавност. Традицијата пред се ...:D
Она за кое луѓето како мене се борат да го внесат во рамки на либерала е изборот или прифаќањето на различност, доколку истата постои, и социјална и општествена еднаквост и правда и пред закон и пред традиција. Значи опција, надвор од нормата. А не, друга опција како замена за истата како што обожавата да ја извртувате овде. Значи не ти солам памет како да го живееш приватниот живот, туку прифатливост на туѓите приватни животи такви какви се твојот и на сличните размислувачи. Ако јас не диктирам за тоа ти како да се однесуваш надвор од домот, немој ни ти мене. Ако се шлапаш со девојка надвор, имам право и јас да го правам истото со дечко. Крај на муабетот.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
74
Поени од реакции
82
Тоа и се обидувам да ти објаснам, не се работи за радозналост и незнаење. Јас сум таков тип на човек кој не завзема став пред убаво да ја проучи и процени ситуацијата.
да , да!
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
По 2 Св. војна, Германците чувствуваа дека има потреба да го „избелат“ образот. Затоа толку многу, меѓу другото, Германија се отвори кон светот, посебно кон третиот свет. Хитлер само молскавично забрза еден процес (а кој знае, можеби до тој процес немаше ни да дојде, да не беше војната) и така му го спопика на сопствениот народ. Црномурестиот Ариевец ја зафркна работата на многу начини. И не е единствениот - глупо е да се очекува дека поранешните колонијални ѕверки како Франција, Британија и Шпанија нема да добијат возвратна посета по неколкувековното зближување.
Всушност Западот има потреба од (нај)евтина работна сила која ќе ги работи (нај)валканите работи за (нај)малку пари, па затоа и е расположен за ангажман на таква (нај)сомнителна работна сила по секоја цена. Така дојдоа црнците во Америка. Поради тоа се толерира латиноамериканската инвазија во САД, а Кинезите го преплавија светот.
Скандинавија (Шведска, Норвешка, Финска) е само врвот на белата санта кој најбрзо ќе се стопи во глобалново затоплување. Најранливи се. Нивното општествено уредување, најверојатно и не подготвено или способно да одговори на вакви предизвици. Тоа е како да пратите наивна, убава и млада калуѓерка во затвор за сексуални деликвенти, да им објаснува дека силувањето е лоша работа.
Мислиш на корпорациите и богатите луѓе. Обичните луѓе не ги прашуваат :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.261
Поени од реакции
29.745
И на крајот ќе излезе дека Бреивик е во право...
Проблемот е целта, не му беа криви децата (дури и тие во активен процес на brainwashing) требаше делото да го направи во владата/парламентот...
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.356
Проблемот е целта, не му беа криви децата (дури и тие во активен процес на brainwashing) требаше делото да го направи во владата/парламентот...
Не може. Има негови луѓе таму.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.261
Поени од реакции
29.745
Не знам што да кажам.....само дека на Европа и требаат многу повеќе луѓе како овој на мојов аватар.

Само што кои сме ние од страна да се буниме за нив ? Најголемата трагедија во сето ова е што самите Швеѓани го бараат и го сакаат тоа. Не сакаат веќе да постојат,саакат нивните гени,нивната култура, традиција, јазик, нација...сакаат се тоа да згасне. Не можеш да го спасиш некој кој што не сака да биде спасен.
Самите сакаат самоубиство и ќе го добијат. Мене единствено ми е жал за малцинството скандинавци што не размислуваат на таков дегенративен начин, луѓе кои што имаат свој идентитет, не се срамат од него и не сакаат да исчезнат од оваа планета. Тие најмногу ќе мора да го трпат мултикулти теророт.
Не си во право, посебно не си во право за потцртаниот дел.
Мнозинството Швеѓани не го сакаат ова што се случува, но тоа е таква култура да таму бунт против естаблишментот е неизводлив. Од друга страна треба да знаш и ти и сите што сте овде на темава, дека естаблишментот таму во Шведска (како и во цела Европа) е под директна контрола на истата олигархија што ги контролира и управува САД.

Целиот „запад„ е под контрола на истата олигархиска елита, вклучително и на чело со САД.
Таканаречената мултикултурност е цел на олигарсите, зошто историски европските народи се склони кон самостојност, бунтување и непослушност кон окупаторите.

Африканците и Азијатите имаат долга историја на постоење под власт на други, и многу полесно и прифаќаат строга контрола (напротив проблеми прават кога контролата не е цврста). Не е само тоа генерациско програмирање на свеста кај нив, туку и фактот дека доаѓаат од економски инфериорни области каде постојано има војни, болести и глад, и во западните земји се спремни да работат се и сешто за мала надокнада.
Спремни се со ќутење да прифатат секаква контрола врз нив зошто доаѓаат од места каде реалноста е многу многу полоша. Малите плати и целосната контрола во западните земји за нив се нешто преферабилно во однос на состојбата во матичните држави.
Кругот е затворен со фактот дека во матични земји на Африканците и Азијатите, за проблемите е одговорна токму истата олигархија која го контролира западот. Дали почнувате да го наѕирате концептот, како кругот е затворен и што е целта со сето ова?


Значи да нагласам дека не зборувам за некаква „генетска супериорност„ на белата раса и слични глупости. Само објаснувам дека одредени етноси се многу полесни за контрола од други.
Затоа олигарсите што го контролираат западот толку навиваат за мултикултура во сите развиени западни држави. Афроканаците и Азијатите многу полесно се контролираат, и помалку бараат за истата робовска работа, во однос на Швеѓаните и другите Европјани.


Размисли малку за ова кога на други теми „навиваш„ за западните алатки како што е НАТО.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom