Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.474
Се согласувам. Зборот „цивилизација“ ти е погрешен, ама нема да навлегувам во тоа, знам на што мислиш.
Е сега, прашањето ми е: Што се таквите створења поразлични од расистите? Јас и таму и таму гледам дебилност и расизам. Ова многу пати го имам дискутирано, еден муслиман ме нарече „расист“, се изнасмеав и продолжив да си го искажувам ставот.[DOUBLEPOST=1417826031][/DOUBLEPOST]

Океј, јас не се пронајдов во ниедна слика таму, а мислам дека спаѓам во онаа категорија каде што ме ставаш ти. Што понатаму?
Дебилност кај нас расистите гледаш во тоа што сме горди што сме бели и што не сакаме да се мешаме со други. А кај вас (воспитаните од мали ) користена е една пропаганда која се вика
Subliminal Messages (различноста е позитивна работа) која служи за перење на мозокот на мали деца дека сите суштества сме еднакви ( а не сме еднакви со браќа и сестри а не со некој од Сомалија или Пакистан). Еве ти пример за една таква порака 10172719_669886219727063_5387267575461033037_n.jpg 10514691_674157592633259_7418223820566591418_n.jpg

И една убава порака за пред спиење што ке те замисли дали форсирањето на небела емиграција во бели држави е случајно
1012285_335980073248972_6532271664785232011_n.jpg
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.500
Поени од реакции
11.565
Каква случајност позади секое големо срање во светов мора да стој некој евреин :eek::eek::eek::eek::eek:
" Нацистите од Украина" имаат чудна позадина : Прегледај го приврзокот 108622 Прегледај го приврзокот 108623 Прегледај го приврзокот 108624 Прегледај го приврзокот 108625
Последнава слика е за знаменити евреи во Украина и ко за чудо целава про-европска и демократска влада ја има на сликиве...
Им веруваш на тие слики ?

Не е важно, верувал или не на тие слики, очигледно не го разбираш нацизмот, бидејќи иако е германски изум, сепак не сите нацисти низ светот се борат за Голема Германија, исто како што не сите нацисти низ светот ги етикетираат Евреите како дежурни виновници за се што е погрешно и лошо во општеството.

Гледаш некаде руско знаме на сликите ?

Бидејќи, доколку не знаеше, Украина има значително руско малцинство, кое еднакво заслужува граѓански слободи и права на еквивалентно ниво со украинското мнозинство во Украина, а хунтата во Киев не е баш заинтересирана за такво општествено уредување.

Или со други зборови кажано, Евреите - барем засега - не се во прв ред на приоритетите на украинските нацисти за етничко чистење, туку Русите, а украинските нацисти, односно хунтата во Киев, активно работат на случајот за етничко чистење на руското малцинство од Украина.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
@Ska Maniac - Шо праиме што јас сум белец и преферирам бели пратнери а пак сум ЗА "расно" мешање? :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.474
Прво, не викам дека ова што се случува таму е во било кој случај океј. Мислам дека така и го започнав постот ако се сеќаваш? Не ми се допаѓа замената. Заменуваш една забегана идеологија со друга. Тоа што ја плукам таа идеологија, тој начин на размислување, не ме прави помалку горд што сум белец. Нити да ја омаловажувам улогата на белецот низ историјата, и продуктивната и просперитетната страна на таа улога, а водено не мижам и пред деструктивната и регресивната. Ти гледаш еднострано. А се гледа и по сликите. Ти викаш дека не можеш да сфатиш како некој би подржал ова или она, брат, и јас не можам да те подржам во алтернативата, кога ми вадиш слики кои се монтажа и дело на бели супериорци, расисти, и националисти/неонацисти. Без разлика што двајцата се слагаме на темава дека презентираното е проблем. Ако не било порано, дека сега прераснува во проблем. Немам против што си горд белец. Имам против што не си објективен кон својата "раса", и ја гледаш само позитивната страна. Се надевам дека сум ти појасен малце сега.
Супер јасен си ми.
Само ако на канатар мериме која раса има допринесено повеке за човештвото а која помалку и која повеке го има уназадено а која повеке , јас мислам дека белата раса ке биде далеку пред другите во позитивните работи а далеку поназад во негативните работи.

Небелата емиграција треба да се забрани, а белата емиграција од една во друга држава треба да се ограничи до 15 % максимум од целосната популација.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Еве еден линк што би сакал да го погледнете.Од кога ќе го прочитате ова,ме интересира дали ќе ги сметате Јапонците за злобни нацисти или паметни и горди луѓе што знаат како се чува мир во своја земја?


http://www.jewishpress.com/indepth/opinions/the-land-without-muslims/2013/05/19/0/

Да додадам на ова дека,Јапонците од секогаш биле горд народ.Иако една од најмодерните земји,тие останаа и една од етнички најчистите и една од државите која својата култура и цивилизација ја става пред се. Пример за тоа е Yukio Mishima познат јапонски актер и поет,кој направи сепуку(традиционално си го одзема животот) поради преголемото продирање на Западњачката култура во Јапонија
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Супер јасен си ми.
Само ако на канатар мериме која раса има допринесено повеке за човештвото а која помалку и која повеке го има уназадено а која повеке , јас мислам дека белата раса ке биде далеку пред другите во позитивните работи а далеку поназад во негативните работи.

Небелата емиграција треба да се забрани, а белата емиграција од една во друга држава треба да се ограничи до 15 % максимум од целосната популација.
Не треба според мене никаква забрана, само проблем ќе настане. Нов. Треба да се стават граници. Умереност. Тоа е потребно тука. Кога нема граници некој ќе тера до каде сака. Особено кога таквото однесување е охрабрувано.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.474
Им веруваш на тие слики ?

Не е важно, верувал или не на тие слики, очигледно не го разбираш нацизмот, бидејќи иако е германски изум, сепак не сите нацисти низ светот се борат за Голема Германија, исто како што не сите нацисти низ светот ги етикетираат Евреите како дежурни виновници за се што е погрешно и лошо во општеството.

Гледаш некаде руско знаме на сликите ?

Бидејќи, доколку не знаеше, Украина има значително руско малцинство, кое еднакво заслужува граѓански слободи и права на еквивалентно ниво со украинското мнозинство во Украина, а хунтата во Киев не е баш заинтересирана за такво општествено уредување.

Или со други зборови кажано, Евреите - барем засега - не се во прв ред на приоритетите на украинските нацисти за етничко чистење, туку Русите, а украинските нацисти, односно хунтата во Киев, активно работат на случајот за етничко чистење на руското малцинство од Украина.
Поентата на постот ми беше сарказам . Не дека ги оправдувам Десен Сектор.
Десен Сектор се група на платеници инсталирани од Израел и Еврејското лоби за дестабилизација на Украина и геноцид врз словенското население. Така да маска им се Степан Бандера и нацистите од Втора Светска. Позади нив стои нешто мн погадно ама да не бегаме оф топик.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.733
Поени од реакции
24.372
Дебилност кај нас расистите гледаш во тоа што сме горди што сме бели и што не сакаме да се мешаме со други. А кај вас (воспитаните од мали ) користена е една пропаганда која се вика
Subliminal Messages (различноста е позитивна работа) која служи за перење на мозокот на мали деца дека сите суштества сме еднакви ( а не сме еднакви со браќа и сестри а не со некој од Сомалија или Пакистан). Еве ти пример за една таква порака Прегледај го приврзокот 108633 Прегледај го приврзокот 108634

И една убава порака за пред спиење што ке те замисли дали форсирањето на небела емиграција во бели држави е случајно
Прегледај го приврзокот 108635
Знаеш што е иронично? :) Растена сум во конзервативна фамилија и патриотска средина. Никој ништо не ме учел. Овакви слики немам гледано, ама затоа добро се сеќавам на пропагандата на телевизија, се работеше за филм во кој група црнци силуваат бела жена. Тогаш бев дете и во тој момент ги мразев црнците до срж! Подоцна, како што растев и созревав, заклучив дека е океј да другаруваш со сите што се океј. Толку! Без никакви компликации.
Јас успеав да ја изџвакам, сварам и исфрлам пропагандата од телевизија на мои десет години, а ти? :)
И во Африка има доста белци кои емигрирале таму, и историјата нѐ учи дека белиот човек го поробил црниот, и многумина црнци ги гледаат белците како непријатели... Трикот е во тоа да научиш да не ги ставаш сите во ист кош.

Ова за евреите... Ти кажав погоре што мислам.
 

König

Гостин
Член од
29 октомври 2014
Мислења
215
Поени од реакции
575
@Ska Maniac @GTFO има линк во потписот.
Ја разгледав денес и од некои работи сум разочаран :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.474
@Ska Maniac - Шо праиме што јас сум белец и преферирам бели пратнери а пак сум ЗА "расно" мешање? :D
Незнам ,ама сигурно се сложувам со тебе дека црнците не se физички предодредени за белите жени и твојте "мажи" . :pipi:[DOUBLEPOST=1417828297][/DOUBLEPOST]
Не треба според мене никаква забрана, само проблем ќе настане. Нов. Треба да се стават граници. Умереност. Тоа е потребно тука. Кога нема граници некој ќе тера до каде сака. Особено кога таквото однесување е охрабрувано.
Има граници ,само што отворени се за секого од ЕУ политичарите и продадените души на својот народ.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Незнам ,ама сигурно се сложувам со тебе дека црнците не se физички предодредени за белите жени и твојте "мажи" . :pipi:
Сакам да кажам дека мојот личен избор или преференца не го продавам на останатите како правилен и дека така треба или не треба. И пак преференца значи најчесто. Што значи исклучоци постојат. А други како сакаат нека си го водат приватниот живот. Со кого сакаат нека се сексаат. Ако почнуваш да диригираше дали некој треба само со својата "раса" да се фука, задираш веќе у интима брат. Немаш право на тоа, извини :).

Инаку да не почнуваме со "мажи". Не го сакаш тој муабет верувај :D.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.474
Еве еден линк што би сакал да го погледнете.Од кога ќе го прочитате ова,ме интересира дали ќе ги сметате Јапонците за злобни нацисти или паметни и горди луѓе што знаат како се чува мир во своја земја?


http://www.jewishpress.com/indepth/opinions/the-land-without-muslims/2013/05/19/0/

Да додадам на ова дека,Јапонците од секогаш биле горд народ.Иако една од најмодерните земји,тие останаа и една од етнички најчистите и една од државите која својата култура и цивилизација ја става пред се. Пример за тоа е Yukio Mishima познат јапонски актер и поет,кој направи сепуку(традиционално си го одзема животот) поради преголемото продирање на Западњачката култура во Јапонија
ote]
Не требал да се самоубие зашто така ништо не сменил. Требал будалата продемократска да ја убие и ке ја спасел Јапонија.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Ама “расите“ не прават проблеми, проблеми прават индоктринираните луѓе кои одбиваат да се вклопат во либералните општества, а сепак се тепаат да стигнат дотаму.

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.639
Ја сеуште не можам да разберам како некои со сиот памет го оправдуваат Хитлер-денешните нео-нацисти.
Самиот тој е одговорен за најголемото крвопролевање помеѓу белците во Европа во последните 100 години.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Ја сеуште не можам да разберам како некои со сиот памет го оправдуваат Хитлер-денешните нео-нацисти.
Самиот тој е одговорен за најголемото крвопролевање помеѓу белците во Европа во последните 100 години.
Се согласувам потполно.Всушност денеска има и голем број национал социјалисти кои го критикуваат околу тоа.Со тоа што трвдел дека Германите се супериорната раса не само што штетел на цел свет туку штетел и на другите белци(особено словените кои ги сметал за untermensch)
Во десничарските кругови исто така ич не го сакаат.Бреивик во неговиот манифест има напишано неколку интересни работи околу ова(ќе ми простиш што не давам линк,не можам да барам моментално).Како и да е,јас тие нацисти кои го поддржуваат Хитлер како демек спасител на Европа ги сметам за неуки(особено ако се словени при што би било уште поглупо)Хитлер не бил ништо повеќе од германски националист и кретен,во никој случај борец за опстанокот на белата раса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom