Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Pro Femmina

Профеминче
Член од
7 мај 2014
Мислења
116
Поени од реакции
133
Колку сте колективно болни значи тоа е страшно.Вие феминистките кои бевте најгласни со паролите дека don't tell me what to wear,tell men not to rape,сега тврдите дека "Швеѓанките и воопшто жените во Европа мора да ја прифатат одговорноста дека муслиманските имигранти нивниот начин на облекување го доживуваат провокативен и како покана за секс. И бидејќи тие мажите посекако се одговорни за силувањата и жените треба да разберат дека мора да се адаптираат на отвореното и мултикултурно опшество кое ги опкружува".Модерниот феминизам стана синоним за лицемерие
Во главите на имигрантските силувачи жените се виновни за тоа што тие ги силуваат, Како не го разбираш тоа. Јас сум за тоа да престане и да се избегне. А ќе се избегне и превенира ако жените се адаптираат кон нивните сфаќања и погледи на свет. Тоа е жртвата што за повисоко добро и во име на мултикултурата мора да се направи.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Мултикултурата е арх во едно опшество и не може да се генерализира дека сите имигранти од третиот свет се криминалци, силувачи и trouble makers. Сите сме луѓе сите сме исти. Секој има право да го бара своето место под сонцето. Расно мешаните и мултикултурни земји се најцивилизирани и најнапредни. Силувањето на шведските жени од страна на имигрантите се случува поради недоволното културолошко познавање на двете етнички групи. Швеѓанките и воопшто жените во Европа мора да ја прифатат одговорноста дека муслиманските имигранти нивниот начин на облекување го доживуваат провокативен и како покана за секс. И бидејќи тие мажите посекако се одговорни за силувањата и жените треба да разберат дека мора да се адаптираат на отвореното и мултикултурно опшество кое ги опкружува.
Рече феминистка си била? Што знам, се мислам дека феминистка, а и воопшто рационален човек ќе каже дека оние кои дошле да живеат во поразлично општество од нивното треба да се прилагодат на тамошната култура и вредности.
Повторно, си нема благе везе со либерализам. Да им се одземат правата на жените во Шведска заради новодојдените имигранти е шовинизам на едно ново епско ниво. Не знам како една феминистка го оправдува ова.. Да ги критикуваш жените зашто се облекувале оскудно,а притоа да забрануваш било каква критика на мотивот за силување и силувачите не ми личи на либерализам, туку на кукавичлук.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Во главите на имигрантските силувачи жените се виновни за тоа што тие ги силуваат, Како не го разбираш тоа. Јас сум за тоа да престане и да се избегне. А ќе се избегне и превенира ако жените се адаптираат кон нивните сфаќања и погледи на свет. Тоа е жртвата што за повисоко добро и во име на мултикултурата мора да се направи.
Не е кривица на домородното население што тие орки се немаат цивилизирано.Тие треба да се навикнат на новот општество а не да бараат нова Саудиска Арабија во Западна Европа.Друго и сама го поддржуваш тоа дека жената смее да носи што сака и не смее да биде силувана поради тоа.Јас сум сигурен дека и сам/а знаеш дека тие нецивилизирани створења донесени од некоја вукојебина се тие кои процентуално највеќе силуваат жени.Тоа не смее да се дозволи а,и тоа како смее и МОРА да се критикува
 

Pro Femmina

Профеминче
Член од
7 мај 2014
Мислења
116
Поени од реакции
133
Рече феминистка си била? Што знам, се мислам дека феминистка, а и воопшто рационален човек ќе каже дека оние кои дошле да живеат во поразлично општество од нивното треба да се прилагодат на тамошната култура и вредности.
Повторно, си нема благе везе со либерализам. Да им се одземат правата на жените во Шведска заради новодојдените имигранти е шовинизам на едно ново епско ниво. Не знам како една феминистка го оправдува ова.. Да ги критикуваш жените зашто се облекувале оскудно,а притоа да забрануваш било каква критика на мотивот за силување и силувачите не ми личи на либерализам, туку на кукавичлук.
Полека бре фалашисти. Спуштете ја малку топката и чукнете си ја главата. Силувачи, шовинисти и терористи има помеѓу сите вери, нации и раси. Покажете ми една вера или еден народ каде што нема регистрирано еден педофил, терорист или силувач. Шведските затвори се полни и со чистокрвни швеѓани. Криминалот не познава национални верски граници. Не бидете ограничени и не генерализирајте.

А сега господо неонацисти бидејќи имигрантите кои ја збогатуваат мултикултурата ги нарекувате криминалци и теористи да ви дадам јас сега факти, факти и само факти:

Кој ја започна првата светска војна ? Муслиманите? Имигрантите?
Кој ја започна втората светска војна? Имигрантите?
Кој уби 20 милиони Абориџини во Австралија? Африканците? Арапите?Имигрантите?
Кој ги фрли атомските бомби на Хирошима и Нагасаки? Муслиманите?
Кој уби повеќе од 100 милиони Индијанци во Северна Америка? Дали тоа го сторија Арапите и Африканците?
Кој уби 50 милиони Индијанци во Јужна Америка? Блискоисточните имигранти?
Кој зема и киднапираше 180 милиони невини Африканци како робови од кои што 88% умреа по бродовите или беа фрлени во Атлантскиот океан? Имигрантите?

Не ! Тоа не го сторија муслиманските имигранти од Африка и Блиски Исток. Ако некој немуслиман направи некое кривично дело како силување на пример, тоа е криминал. Ако муслимански имигрант го стори истото тогаш тоа тој е терорист, дивјак, нецивилизиран,им плука на домаќините во лице бла бла бла ...

Лицемерие до бескрај ...
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Толку расизам во една тема немам видено до сега. Што е најстрашно, сите „експерти“ за Шведска, а колкумина од вас ја имаат посетено оваа земја? :D
Од каде црпите информации бе дами и господа? Од медиуми кои се потплатени од страна на Sverigedemokraterna. :D

Не, јас не тврдам наивно дека нема луѓе од третиот свет кои прават нереди. Шлајмот постои насекаде, вклучувајќи ја и темава.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Полека бре фалашисти. Спуштете ја малку топката и чукнете си ја главата. Силувачи, шовинисти и терористи има помеѓу сите вери, нации и раси. Покажете ми една вера или еден народ каде што нема регистрирано еден педофил, терорист или силувач. Шведските затвори се полни и со чистокрвни швеѓани. Криминалот не познава национални верски граници. Не бидете ограничени и не генерализирајте.

А сега господо неонацисти бидејќи имигрантите кои ја збогатуваат мултикултурата ги нарекувате криминалци и теористи да ви дадам јас сега факти, факти и само факти:

Кој ја започна првата светска војна ? Муслиманите? Имигрантите?
Кој ја започна втората светска војна? Имигрантите?
Кој уби 20 милиони Абориџини во Австралија? Африканците? Арапите?Имигрантите?
Кој ги фрли атомските бомби на Хирошима и Нагасаки? Муслиманите?
Кој уби повеќе од 100 милиони Индијанци во Северна Америка? Дали тоа го сторија Арапите и Африканците?
Кој уби 50 милиони Индијанци во Јужна Америка? Блискоисточните имигранти?
Кој зема и киднапираше 180 милиони невини Африканци како робови од кои што 88% умреа по бродовите или беа фрлени во Атлантскиот океан? Имигрантите?

Не ! Тоа не го сторија муслиманските имигранти од Африка и Блиски Исток. Ако некој немуслиман направи некое кривично дело како силување на пример, тоа е криминал. Ако муслиман го стори истото тогаш тоа тој е терорист, дивјак, нецивилизиран,им плука на домаќините во лице бла бла бла ...

Лицемерие до бескрај ...
Прво, со кое право ме цитираш и ме нарекуваш фашист и неонацист? Врз основа на напишаното, повеќе ти изгледаш на шовинист отколку што јас на нацист.. Со оглед на тоа што би ги обесправила жените во Шведска за да им се удоволи на новодојдените имигранти.
Тоа прво.
Второ. за се она што го напиша подолу МОЖЕ да се дискутира и се уште го дискутирме. Ако веќе се донесе закон за забрана за критика врз мотивот за силување од страна на новодојдените имигранти(т.е желба за шеријат, омраза кон неверниците) , тогаш нека донесат закон и за забрана за критикување на нацисти, фашисти и слично. ИСТО Е.
Така да тоа што го пишуваш ти е лицемерие.
Овие може да ги критикуваме, а другиве не. Не за друго, за мултукултурализам и феминизам се работи.
Не би сакала феминистка како тебе да ги брани моите права, да бидам искрена.
 
Последно уредено:

König

Гостин
Член од
29 октомври 2014
Мислења
215
Поени од реакции
575
...бидејќи имигрантите кои ја збогатуваат мултикултурата ги нарекувате криминалци и теористи ...
Навистина какво збогатување...







Ако некои мазохисти/мазохистки се палат на вакво збогатување на мултикултурализмот, правец Арабија нека фаќаат и таму да уживаат во убавините на различните култури.
 

Pro Femmina

Профеминче
Член од
7 мај 2014
Мислења
116
Поени од реакции
133
Толку расизам во една тема немам видено до сега. Што е најстрашно, сите „експерти“ за Шведска, а колкумина од вас ја имаат посетено оваа земја? :D
Од каде црпите информации бе дами и господа? Од медиуми кои се потплатени од страна на Sverigedemokraterna. :D

Не, јас не тврдам наивно дека нема луѓе од третиот свет кои прават нереди. Шлајмот постои насекаде, вклучувајќи ја и темава.
Кажи им кажи им ! :mad::mad::mad::mad: Раат да се немало од десничарите wannabe експерти. Шведска ја виделе само пред тв и на Јутуб и тука солат памет .
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Во главите на имигрантските силувачи жените се виновни за тоа што тие ги силуваат, Како не го разбираш тоа. Јас сум за тоа да престане и да се избегне. А ќе се избегне и превенира ако жените се адаптираат кон нивните сфаќања и погледи на свет. Тоа е жртвата што за повисоко добро и во име на мултикултурата мора да се направи.
:pos::pos:
Профеминче,мењај тоа никот во промазохистче,многу повеќе ќе ти одговара.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
460
Поени од реакции
461
Греота за Кајгана, не знаев колку отишол форумов во неповрат. Станал дувло на расисти и шовинисти, а за да не биде тоа доста имало и трол од истите редови кој претставува спротивни апсурдни ставови.

Веста воопшто не е точна, прочитајте повеќе, сега таму се водат овие дискусии и се носител на политичката клима во земјата, и пред се се однесуваат на новите доселувања на бегалци од Сирија и какви консеквенци имаат овие нови имигранти врз ставовите на Швеѓаните кон останатите претходни доселеници.

Малку ми е смешно за нашиве националисти кои влегуваат во филмот на западните расисти против нивните сограѓани кои ги сметаат за инфериорни, а не сфаќаат дека баш таквите како нас се таргет за омраза и нетрпеливост од тие националистички групи во тие земји. Баш нашите луѓе се дружат и се блиски со овие, за вас, дивјаци, затоа што во земја како Шведска се од иста класа.

Половина од мојата поширока фамилија живее во Шведска, тие се тие за кои ќе важи овој мултикултурализам. Можеби ќе напишете дека нема разлики во културата меѓу нас и Швеѓаните, како со луѓето од Африка и Блискиот Исток, ама верувајте дека разликите се еднакви. Нетрпеливоста не застанува само кај религијата, продолжува и понатаму, едноставно само е огледало на пропаднатите шанси на расистите да се самореализираат и само бараат причини за тоа кај туѓите од нив.

Не морате вие да им берите гајле на Швеѓаните за иднината на нивната раса и земја. Богатите земји многу добро знаат што им носи имиграцијата и про и контра ставовите им се добро одмерени, што носи за економијата, за демографијата и најважно за добросостојбата и иднината на самите Швеѓани.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Против ваков убер-либерализам сум. Ама со што да го менуваме? Со неонацистички шљам од типот кој го читам овде? Па исто гомно сте бе дудлачи. Вие ќе бидете следните силувачи на тие жени за кои изгравате душебрижници овде.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.484
И на крајот ќе излезе дека Бреивик е во право...
Тој беше и сеуште е во право ....
Во манифестот што го остави пред да ја исчисти Утоја од продадените мулти-култи души, има детална анализа за секоја земја од Европа (не ЕУ )од што ке страда во наредни 10,20 ,50 год...
За Македонија рандом 2-3 реченици најдов во една статија кога актуелно му беше судењето кога го осудија на "доживотна казна" од 27 год.
Ако негде може да се најде манифестот да се прочита цел би било топ....

Школо во Британија
1969279_1655893267968575_3203413834694580193_n.jpg

Школо во Данска 10173583_668176516571149_5762254501493805798_n.jpg

1904169_1697148213843080_2797703848167189230_n.jpg
10569104_1674974252727143_8742529087116800562_n.jpg
1390840947379.jpg
10407594_1644975112393724_1855494703866874728_n.jpg [DOUBLEPOST=1417822384][/DOUBLEPOST]
И Хитлер .

Фашисти едни Хитлер не ви е рамен. Не сум знаела дека форумот е свратилиште на неонацисти и скинери кои шират говор на омраза кон различностите. Оваа тема треба да се забрани и никогаш повеќе да не се дозволува да се отвараат вакви фашизоидни теми преполни со говор на омраза и насилство.
antiguo-nazi-vs-neo-nazi-en-infografia.jpg neonazi.jpg 11694_1494027187552682_3231861242255730061_n.jpg 10006464_719861424787387_7891061850908148782_n.jpg [DOUBLEPOST=1417822614][/DOUBLEPOST]
Каква врска имаат силуваните жени со мултикултурата и либералните вредности. Не туку тропај глупости. Помеѓу секоја нација има силувачи и криминалци. Оваа тема промовира расизам, шовинизам , национализам и дискриминација. Во нормални земји како Шведска за вакво пишување во затвор ќе отидевте.
10169346_685300634864362_7081910658281058284_n.jpg 10353584_713283412071806_2224751837225465108_n.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Само прашање на време беше кога политички коректните борци за човекови права ќе се избунат за постов.Интересно е како веднаш си земате за право да нарекувате некого нацист/расист(ако воопшто знаете што значат тие поими)Нз како воопшто можете да ги споредите Мк имигрантите со оние дојдени од земји како Ирак или Сомалија.За разлика од таквите,Македонецот не иде да бара Little Skopje во кое стриктно ќе се управува со православни закони и ќе бидат напаѓани Грци или Албанци во тој кварт.Македонецот дури и да побара вакво нешто,ако му го одбијат ова барање нема да собере четата во Шведска и да стане башибозук поддржан од ваквите космополити/слободоумни битија како вас.Јас имам семјство во Шведска но имам уште повеќе пријатели таму.Мислењата околу мулти култи срањево се мешани,но во никој случај не се како горе некој што наведе дека всушност Шведите и ние(злобните шовинисти/расисти/угнетувачи) сме кривите а не тие кои Шведска ги примила за на крај тие да палат,кршат и да тепаат белци.Ако за вас се ова што го пишавме е расистичко и тоа е проблемот,а не тоа дека има делови во Западна Европа во кои ни самите Европјани не смеат да прошетаат,тогаш ве молам слбоодно фатете авионот и отидете културно да се збогатите за навек во некоја од матичните земји на овие имигранти
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.484
Каде си ти феминистко да ги браниш правата на сите силувани жени во Шведска?Каде си кога во делови во Западна Европа има Шаријатски зони каде што жените се третирани како стока?Не туку ми плукај феминистички теории за тоа како сите бели стрејт луѓе се опресори а мултикутурализмот е симбол за напредок.Се што зборевме за проблемиве во темава ти го докажа во неколу реченици.Јадна Шведска што ваквите како тебе се во голем број таму.
1184809_563711657028983_1547154606_n.jpg
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Греота за Кајгана, не знаев колку отишол форумов во неповрат. Станал дувло на расисти и шовинисти, а за да не биде тоа доста имало и трол од истите редови кој претставува спротивни апсурдни ставови.

Веста воопшто не е точна, прочитајте повеќе, сега таму се водат овие дискусии и се носител на политичката клима во земјата, и пред се се однесуваат на новите доселувања на бегалци од Сирија и какви консеквенци имаат овие нови имигранти врз ставовите на Швеѓаните кон останатите претходни доселеници.

Малку ми е смешно за нашиве националисти кои влегуваат во филмот на западните расисти против нивните сограѓани кои ги сметаат за инфериорни, а не сфаќаат дека баш таквите како нас се таргет за омраза и нетрпеливост од тие националистички групи во тие земји. Баш нашите луѓе се дружат и се блиски со овие, за вас, дивјаци, затоа што во земја како Шведска се од иста класа.

Половина од мојата поширока фамилија живее во Шведска, тие се тие за кои ќе важи овој мултикултурализам. Можеби ќе напишете дека нема разлики во културата меѓу нас и Швеѓаните, како со луѓето од Африка и Блискиот Исток, ама верувајте дека разликите се еднакви. Нетрпеливоста не застанува само кај религијата, продолжува и понатаму, едноставно само е огледало на пропаднатите шанси на расистите да се самореализираат и само бараат причини за тоа кај туѓите од нив.

Не морате вие да им берите гајле на Швеѓаните за иднината на нивната раса и земја. Богатите земји многу добро знаат што им носи имиграцијата и про и контра ставовите им се добро одмерени, што носи за економијата, за демографијата и најважно за добросостојбата и иднината на самите Швеѓани.

Дискусите не се од сега, веќе одамна ги има и се однесуваат на масовната исламска имиграција во Шведска.
Тоа дека овој мултикултурализам ќе важи за мојата и твојата фамилија и воопшто за луѓето кои доаѓаат од Балканот, со намера чесоно да си го заработат лебот, е многу далеку од вистината. Баш напротив.Да беа балканците во прашање уво немаше да ги заболи шведските политичари.
Овие закони, пропаганди, оцрнувања на луѓе што ќе се обидат да зуцнат нешто против исламската имиграција БАШ ќе бидат најнепогодни за нашинците. Фрустрираните шведски расисти и националисти ќе го истурат гневот врз луѓето како нив кои нема кој да ги заштити.
Далеку е од тоа дека на швеѓаните им се допаѓа ова. Во разговор со еден познаник(либерален) Швеѓанин, ми се пожали дека во Шведска работите се отидени дотаму што не смееш на глас да кажеш нешто против тоа што масовната исламска имиграција им ја цица државната каса , зашто веднаш ќе те окарактеризираат како расист и нацист. Ако си погласен, ќе си лежиш во затвор.
Не би рекла дека знаат што прават, туку се добро платени од некој и не размислуваат за последиците.
И најпосле, не им береме гајле ние на Швеѓаните, едноставно дискутираме на слободен форум.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom