Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.539

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.238
Поени од реакции
22.433
Шала на страна, ако црнкињана е родена во Финска, го зборува перфектно финскиот јазик и се однесува како Финкиња, не гледам проблем зошто да не ја карактеризираме како Финкиња. Од втора генерација па натаму веќе сами се осеќаат како припадници на нацијата во земјата каде што нивните родители дошле, а некои од нив имаат дури и развиено национални чувства према истата земја. :icon_lol:
Се е тоа супер само да беше уште убава. Со тоа што единствена црнкиња победува покрај сите останати ``бели`` натпреварувачки е сумњиво. А пак ќе кажам и нејзината физичка убавина е под знак прашалник кога ке ја споредам со натпреварувачки од Африка на мис универзум.

п.с. бели ги ставив под наводиници заради тоа што и останатите натпреварувачки не беа сите со чисто финско потекло

Пример : Maria Mustonen
Микс од фински, филипински, германски и шпански гени.
Сликиве доволно зборуваат :


и пример за теоријата дека на некои раси не им е познато потеклото додека за други раси сигурно се знае дека се еволуирани од мајмуни :
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
Се е тоа супер само да беше уште убава. Со тоа што единствена црнкиња победува покрај сите останати ``бели`` натпреварувачки е сумњиво. А пак ќе кажам и нејзината физичка убавина е под знак прашалник кога ке ја споредам со натпреварувачки од Африка на мис универзум.

п.с. бели ги ставив под наводиници заради тоа што и останатите натпреварувачки не беа сите со чисто финско потекло

Пример : Maria Mustonen
Микс од фински, филипински, германски и шпански гени.
Сликиве доволно зборуваат :


и пример за теоријата дека на некој луѓе не им е познато потеклото додека за други луѓе сигурно се знае дека се еволуирани од мајмуни :
Скандинавците лижат газ за да не бидат наречени расисти, ова не е нова појава. Освен тоа јасно е како ден дека оваквите избори за „убавина“ се наместени, доказ за тоа ти е Македонкава што победи лани.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Скандинавците лижат газ за да не бидат наречени расисти, ова не е нова појава. Освен тоа јасно е како ден дека оваквите избори за „убавина“ се наместени, доказ за тоа ти е Македонкава што победи лани.
зошто лижат? ај германциве ги сфаќам, многу згрешиле али овие не можам
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.238
Поени од реакции
22.433
зошто лижат? ај германциве ги сфаќам, многу згрешиле али овие не можам
Ни германците не ги сфаќај зошто не биле расисти. Пример за тоа се цели дивизии со индијци, татари и арапи.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.558
Поени од реакции
26.071
Скандинавците лижат газ за да не бидат наречени расисти, ова не е нова појава. Освен тоа јасно е како ден дека оваквите избори за „убавина“ се наместени, доказ за тоа ти е Македонкава што победи лани.
Просто да посака човек да оди во Шведска и почне да силува...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.173
Убаво прашање, што направиле скандинавциве па да чуствуваат грижа на совест ако некој ги нарече расист?
Не се као Франција, Белгија, Англија, САД кои до пред 100 години (добро де нешто поќе) убивале црнци, ги правеле робови, ги држеле во зоолошка како животни...

Пример јас ако речам дека не ми се свиѓа некој човек кој има потемна боја на кожата, и одма ме направат расист... Мислам моите предци нит тепале црнци, нит знаеле како изгледа црн човек.
И сеа ради некои американци, англичани, белгијци и французи, кои сега имаат грижа на совест за тоа што правеле зулуми во минатото, треба и мене да ме тагира тоа? Дека сум бел?
Ах извини, ако на некому таму одалечен 5000 километри му прднало да убива луѓе, сигурно нема јас да ги трпам последиците ради него.

Па и овие скандинавциве чуден народ, добри луѓе, живеат во богати држави, здраство на ниво, животен стандард истотака на ниво, убави жени:love:, а постојано се глупираат со вакви нешта, глумат големи хуманитарци, го шират газот повеќе од Gianna Michaels. Типичен пример за нашле па зашле.

Само Балканот за нив прике мој, тука нека живеат со 200 евра плата и нека глумат хуманитарци

:kafence:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Оставам шпорет (искра ако има потреба ќе го сменам за кончар или горење) плус 5 кубика даб, 3 кубика бука, керамичка тава, колор телевиор, јорган и мултипрактик за таа плавата десно па нека бидам расизмус.[DOUBLEPOST=1484060416][/DOUBLEPOST]
Само Балканот за нив прике мој, тука нека живеат со 200 евра плата и нека глумат хуманитарци

:kafence:
Нема да е лошо Грујо да направи некој договор со тие таму нивните монарси да ни пуштат скандинавки овде малце тен да фатат... малце мулти култи плус со еври тука ќе живеат сите како во бајка.
 
Последно уредено:

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
..синоќа си праам муабет со еден батка од Торонто, меѓу другото ми кажуе дека во компанијата каде работи , на муслиманите им одобриле платени саати за клањање. Типов е практичен , земал копал по Библијата и нашол дека христијанин мора 5 пати во денот да му се моли на Бога. Се спрема да почне легална кампања за да на сите христијани во фирмата исто им се одобрат платени саати за разговор со Бога...
....изгледа дека мултикулти игранката почнува да станува интересна....:):)
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
shala na strana, crnkinjata e ruzna. mislam deka ni vo nejzinata maticna zemja ne bi pobedila, ne pa vo finska
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
shala na strana, crnkinjata e ruzna. mislam deka ni vo nejzinata maticna zemja ne bi pobedila, ne pa vo finska
...белите, па уште и христијани треба да бидат газени секаде во секоја прилика која ќе се укаже, најмногу дома. Тоа е доктрина која е сега актуелна , а сигурно не сме ја измислиле ни ти ни јас....:):) А тоа се прави со пари, секс и експлозив..према проценка за ситуацијата.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
..синоќа си праам муабет со еден батка од Торонто, меѓу другото ми кажуе дека во компанијата каде работи , на муслиманите им одобриле платени саати за клањање. Типов е практичен , земал копал по Библијата и нашол дека христијанин мора 5 пати во денот да му се моли на Бога. Се спрема да почне легална кампања за да на сите христијани во фирмата исто им се одобрат платени саати за разговор со Бога...
....изгледа дека мултикулти игранката почнува да станува интересна....:):)
ете шо ти е христијанин, сега му текна дека требало да се моли 5 пати во ден, да не се муслиманите немаше ни верата да си ја научи.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
ете шо ти е христијанин, сега му текна дека требало да се моли 5 пати во ден, да не се муслиманите немаше ни верата да си ја научи.
јеби га .., џукеливе не влечат за ногавица назад у темниот среден век на инквизицијата....мамлази едни мекани и мединасти.... :) :) :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
јеби га .., џукеливе не влечат за ногавица назад у темниот среден век на инквизицијата....мамлази едни мекани и мединасти.... :) :) :)
а ние така емотивни и лесно подводливи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom