Музички вести

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Iron Maiden
BRUCE DICKINSON UNDERGOES CANCER TREATMENT

Just before Christmas, Maiden vocalist Bruce Dickinson visited his doctor for a routine check-up. This led to tests and biopsies which revealed a small cancerous tumour at the back of his tongue. A seven week course of chemotherapy and radiology treatment was completed yesterday. As the tumour was caught in the early stages, the prognosis thankfully is extremely good. Bruce’s medical team fully expect him to make a complete recovery with the all clear envisaged by late May. It will then take a further few months for Bruce to get back to full fitness. In the meantime we would ask for your patience, understanding and respect for Bruce and his family’s privacy until we update everyone by the end of May. Bruce is doing very well considering the circumstances and the whole team are very positive.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Не му се восихутај бе толку на Свирко :D Песната е ок, истите елементи како во минатите.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Не му се восихутај бе толку на Свирко :D Песната е ок, истите елементи како во минатите.
Уникатни ми се од сценава наша, затоа, а атеобудистичката страна нивна што би рекол Суси, не ја земам воопшто во предвид :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Уникатни ми се од сценава наша, затоа, а атеобудистичката страна нивна што би рекол Суси, не ја земам воопшто во предвид :D
Го тераат филмот од 80-ти, ама претеруваат со ароганција и преценливост. Еднаш му го лупнав нештово на статус кај мене. Изводеше нешто курац ипол, и за текстовите го зајадивме :D

Али е тешко копито од чоек. Имаше свирка во Апореа на времето, за Велигден беше или некој сличен празник, и нели на Маркови Кули има поставено крст поголем така. И вика братов оној гробон, што виси онаму на планинана.........демек седи сеа шо кажав. Му се изнасмеаа в сурат со иронија од публиката и си продолжија со дрнкање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom