Моминска вечер

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Моминска (девојачка) вечер

Ајде девојки,како ја замислувате вашата девојачка вечер...

Најдобрата другарка ми се омажи па се подготвуваме за незаборавна вечер,пред денот кога ќе го изговори она Да.Што мислите,стриптизер може да и направи предбрачни проблеми,во кој се разбира вината ќе ја имаме ние?Сакате стриптизер дома или може да се реши оваа вечер и со плех оркестар?И има ли во нашава земја,стриптизери кој се изнајмуваат?

Предлози,жешки фантазии,повелеле споделете...
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Јас многу сакам машки стриптиз, еднаш бев, и не можам да заборавам:):)
Ама зашто баш мора на моминска вечер да биде со стриптизер?
Тоа ме асоцира на идејата дека демек нема веќе секс во брак, па ај за последен пат да погледаме машко тело, а тоа ми е тажно:)
Јас би си отишла и после брак да си гледам, шо.

Инаку, за правење лумперајки вечерта со жени, може!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Организаторот сум јас,она со стриптизер сите го зборат,но барем овде кај нас никој на дело не го спровел.Не е дека некоја ќе го исекса типот,или невестата ќе му рипне,туку чисто за забава.
Алкохол секако ќе има,десетина жени(која од која пооткачена,но невестата ни е најоткачена) така да нешто специфично сакам,што го нема направено никој,да се донесе кај 12 на полноќ како изненадување.
Маси,мешање,чочеци секако ќе има,но што друго?
п.с.Не сме за надвор,затоа дома ќе ја правиме:smir:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
леле зашто денеска идеите ми се на минимум ќе се убијам.......
иначе стриптизери за изнајмување кај нас во скопјево има сум слушнал но никогаш не сум изнајмувал,нали...е сега за проблемите зависи колку ќе го опуштите стриптизерот а и невестата колку ќе биде опуштена...
Мене на пример стриптизот ми е некако демоде,клише го има на сите страни,се бара оригиналност а не веќе нешто веч виџено али ко што кажав денеска не сум од никаква помош освен да кењам вака без врска
поздрав
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Организаторот сум јас,она со стриптизер сите го зборат,но барем овде кај нас никој на дело не го спровел.Не е дека некоја ќе го исекса типот,или невестата ќе му рипне,туку чисто за забава.
Алкохол секако ќе има,десетина жени(која од која пооткачена,но невестата ни е најоткачена) така да нешто специфично сакам,што го нема направено никој,да се донесе кај 12 на полноќ како изненадување.
Маси,мешање,чочеци секако ќе има,но што друго?
п.с.Не сме за надвор,затоа дома ќе ја правиме:smir:
а да ни’ кажеше како сето тоа помина o_O викнавте ли стриптизер, се откачивте ли максимално, каков оригинален подарок и дадовте на невестата-...........
дааааај леандра, го можеш ти тоа
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Организаторот сум јас,она со стриптизер сите го зборат,но барем овде кај нас никој на дело не го спровел.Не е дека некоја ќе го исекса типот,или невестата ќе му рипне,туку чисто за забава.
Алкохол секако ќе има,десетина жени(која од која пооткачена,но невестата ни е најоткачена) така да нешто специфично сакам,што го нема направено никој,да се донесе кај 12 на полноќ како изненадување.
Маси,мешање,чочеци секако ќе има,но што друго?
п.с.Не сме за надвор,затоа дома ќе ја правиме:smir:
У ствари сите ги занима, имаше ли ебење?
Моеш сеа, од пет години дистанца да кажеш, пошто мислам дека секаква прељуба застарува после три години, според сите религијско-мистично-световни норми.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Кој некро бамп човече :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
У ствари сите ги занима, имаше ли ебење?
Моеш сеа, од пет години дистанца да кажеш, пошто мислам дека секаква прељуба застарува после три години, според сите религијско-мистично-световни норми.
Ќе мора да ти го расипам филмот, имаше само плех музика.
Стриптизер тешко се наоѓа во земјава.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
Јас сега организирам девојачко за сестра ми. Затоа што е трудна, ќе бидеме мирни. Со другарките нејзини и најлиска женска рода ќе одиме на маникири. Договорив цел салон да биде само за нас вечерта, значи може и да се заебаваме на раат. Безалкохолни коктели, шеги на сметка на невестата, мафини украсени со долна облека... А за мојата сакам два дена дивеење со жените мои :) Јас сум си инволвирана во планирањето со старосватицата, сестра ми и уште една другарка. Се планира цел викенд надвор од градот и едвај си ја чекам. А на кумот му кажав да го носи идниот ми сопруг некаде и да се утепаат од журкање. Кога си сигурен во својот партнер нема од што да се плашиш. Па макар и да го однесат во Бугарија на бугарки, јас мирно ќе си спијам :)
--- надополнето: 29 јануари 2013 во 14:01 ---
Моминска (девојачка) вечер

Ајде девојки,како ја замислувате вашата девојачка вечер...

Најдобрата другарка ми се омажи па се подготвуваме за незаборавна вечер,пред денот кога ќе го изговори она Да.Што мислите,стриптизер може да и направи предбрачни проблеми,во кој се разбира вината ќе ја имаме ние?Сакате стриптизер дома или може да се реши оваа вечер и со плех оркестар?И има ли во нашава земја,стриптизери кој се изнајмуваат?

Предлози,жешки фантазии,повелеле споделете...
Има стриптизер, има дури и фејсбук профил :) Стриптиз машки :)))
 

Ulbrecht

Ајдеми Попуши
Член од
28 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
68
Уште еден изговор на жените да изневерат. Животот е само забава и добар провод.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Леле, какви се работи праевме на мојата моминска вечер кхм... женишта споулавени, прво си земафме винце и мезе и ај онака демек домче ќе се кикотиме..почна винцето да не мава в глава и почнаа тука да се вадат, прслуци, и остала облека, за на крај да играме со капчиња онакви за роденден и подвезици, на саундтракот од Даск тил дон.... тоа беше најлезбијан моминско парти евер (оп стоп, немаше лапање, драпање) :X3:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има стриптизер, има дури и фејсбук профил :) Стриптиз машки :)))
Сега има се, во 2007 имаше само еден од Кавадарци за кој немаше никаков податок, иди па најди го кој е, еден од Кавадарци :icon_mrgr:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.229
Поени од реакции
45.345
има момински вечери... најчесто у Миданјт идат пијани и се чачкаат меѓусебно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom