Може ли Македонија да ги врати воопшто кредитите што ги зема?

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
..Зоран Витанов да си ги јаде ушите..очигледно појма нема од новите светски економски трендови и поставени цели за блиска иднина, онаа од хоризонтот навака.... :) :) :) За онаа преку хоризонт никој одамна не ни размислува.
Па сеа, ако е тој претседател на Асоцијација на менаџери, какви се тек менаџерите. И после не ни идело , па не ни иде кога дојдовме у ситуација пиљари од Зелено пазарче повеќе да се разбираат од менаџерлук...од еден Зоран Витанов :) :) :)
А убаво му беше кога лапаше бонови од Силекс :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
..Зоран Витанов да си ги јаде ушите..очигледно појма нема од новите светски економски трендови и поставени цели за блиска иднина, онаа од хоризонтот навака.... :) :) :) За онаа преку хоризонт никој одамна не ни размислува.
Па сеа, ако е тој претседател на Асоцијација на менаџери, какви се тек менаџерите. И после не ни идело , па не ни иде кога дојдовме у ситуација пиљари од Зелено пазарче повеќе да се разбираат од менаџерлук...од еден Зоран Витанов :) :) :)
Не знам што врска има твојот пост со темава ама Витанов или Св Банка да ти се виновни за ова, за константните падови на БДП од 2008 наваму, е празен муабет.
 
Последно уредено:

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не знам што врска има твојот пост со темава ама Витанов или Св Банка да ти се виновни за ова, за константните падови на БДП од 2008 наваму, е празен муабет.
..незнам зошто постојано ги вртиш работите??? Кај виде дека се Витанов и СВБ спомнати како виновни. Јас само реков дека Зоран појма нема, т.е. не сака да има од нему знајни причини, поим од новите светски економски трендови и поставени цели за блиска иднина...:) Не ти се чини дека мешаш баби и жаби???
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
..незнам зошто постојано ги вртиш работите??? Кај виде дека се Витанов и СВБ спомнати како виновни. Јас само реков дека Зоран појма нема, т.е. не сака да има од нему знајни причини, поим од новите светски економски трендови и поставени цели за блиска иднина...:) Не ти се чини дека мешаш баби и жаби???
Не ти е арно, очигледно :facepalm:. Еве објасни, онака нормално ненапушено, што имаше врска знаењето или боновите од Силекс на Витанов со пад на проекцијата на СБ и воопшто со темата. Бедни обиди за релативизација на еден од најлошите економски периоди во историјата на Македонија.
 
Последно уредено:

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не ти е арно, очигледно :facepalm:. Еве објасни, онака нормално ненапушено, што имаше врска знаењето или боновите од Силекс на Витанов со пад на проекцијата на СБ и воопшто со темата. Бедни обиди за релативизација на најгомнарската економска состојба во историјата на Македонија.
..младо момче , бидејќи паметам одамна , а и мнооогу гомнарски( ептен ти е сочна споредбава) економски состојби во кои сме биле.., можам да ти кажам дека оваа воопшто не е најгомнарската.Ни близу до најгомнарската. Точно е дека во моментов пливаме во длабок гериз и во друштво на сочни говна , ама можам со сигурност да ти потврдам дека , ама ич не се говна од економска пророда. А тоа што и како гледа СБ и што и како проектира не би сакал да дискутирам. Тие одамна не се валиден репер за реална оценка на некоја ситуација.., имајќи во обзир чии песни пеат.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
..А тоа што и како гледа СБ и што и како проектира не би сакал да дискутирам.
а да ни објасниш како СБ ја прави проекцијата на бдп
Тие одамна не се валиден репер за реална оценка на некоја ситуација имајќи во обзир чии песни пеат.
.., ами, нашиве ли се репер? Во ред, од 2008 наваму бдп е во слободен пад.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
LoL, за кој кур уопште покушаваш нормално да збориш со него, како со човек?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Да, овие се камиони...
 
Последно уредено:

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Екомонија со wishful thinking не се прави.
..точно, ама ни со некритично јадење некави увозни трици сумњивог порекла ...само затоа што се брендирани ... па ич.:)[DOUBLEPOST=1484310029][/DOUBLEPOST]
LoL, за кој кур уопште покушаваш нормално да збориш со него, како со човек?
Лорде Дондарион..немате појма како би се изненадиле кој огар сум, ни во сон не сонувате... :) :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Лорде Дондарион..немате појма како би се изненадиле кој огар сум, ни во сон не сонувате... :) :)
Па јас не те споменав тебе нигде.
Ја мислев на некој таму... Некое гомно што не вреди ни да се нарече човек, пошто за евтини обеќања или услуги без срам и перде брани злосторници, што се изживуваат врз неговиот народ, со цел - лично богатење.

Зарем се пронајде себеси во муабетот?
Ти таков ли си?
 
Последно уредено:

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Па јас не те споменав тебе нигде.
Ја мислев на некој таму... Некое гомно што не вреди ни да се нарече човек, пошто за евтини обеќања или услуги без срам и перде брани злосторници, што се изживуваат врз неговиот народ, со цел - лично богатење.

Зарем се пронајде себеси во муабетот?
Ти таков ли си?
А вие Лорде , што мислите, какви се Вашите ценети импресии , се пронајдов или не??? :) :)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ај па и ти со цел памет се допишуваш со човек со тешки психички пореметувања и дијагноза.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Ај па и ти со цел памет се допишуваш со човек со тешки психички пореметувања и дијагноза.
Нема везе, све зимам апчиња што треба точно на време, не сум скокнал ни една терапија и сега сум скроз ОК.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Нема везе, све зимам апчиња што треба точно на време, не сум скокнал ни една терапија и сега сум скроз ОК.
Не те спомнав никаде сега од каде твоја реакција? Како и да е мило ми е за тебе. Keep up the good work.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom