Ми треба совет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
4
Ве молам за совет.. Има еден дечко во кој сум за трескана веќе скоро 2 години.Ми има дофрлувано,ми се има пуштано многу пати али проблемот ми е тој што јас до средното училиште бев многу срамежлива и немав многу пријатели можеби затоа не можам да стапам во контакт со него али више не сум таква и тој го знае тоа .. И после средно сега имам мало друштвенче од 2-3 .. Одам секаде каде што оди тој кога ќе го сретнам нормално не го пратам и да излегувам секаде каде што он оди .. Знае дека го сакам али не игрнорира баш, него сака коа трчам по него и од сето тоа ништо не успеав да направам.Он исто така има големи друштва и пријатели многу не знаам како воопшто да му се приближам.Можеби ме одбива затоа што немам толкаво друштво.. А и највише излагам со 2 ДРУГАРИ и едниот ме сака, а јас нон стоп го одбивам оке разбирам али можеби и затоа што мислим дека имам дечко..Плииииз кажете ми што да правам како да му се приближам? А и немам со кого да одам да му докажам не ми успеа со другарите а другарка ми е далеку така да со неа не можам :// И на фб му пишав не ми има вратен ништо..И ова не е само фаза нити он се зафркава со мене тоа го знам и сигурна сум! Пошо и он ми се пушта
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
И така приказнава се најде во реалноста повторно и повторно...

http://okno.mk/node/10182
Мене ова повеќе ми делува дека он не е заеинтересиран, а она си прави филмови.
П.С Тоа што она трча по него си е бустање его и најверојатно он нема да направи ништо за да се смени статус кво ситуацијата.

П.С Не знам што мислиш дека значи ако некој не ти врати на фејсбук ама во мој речник е чао пријатно не си ми интересна иди замарај некој друг.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
еј...што прочитав...21 век стројници бара за врска...
---------------
проба ли да му пратиш некој нишан,исплетиму едни волнени чорапи,
тоа го правеа момите а и успеваше во повеќе случаеви кога се испраќаа такви млади на Солунски фронт а богами подоцна и на Сремски фронт.
 
Член од
28 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
4
еј...што прочитав...21 век стројници бара за врска...
---------------
проба ли да му пратиш некој нишан,исплетиму едни волнени чорапи,
тоа го правеа момите а и успеваше во повеќе случаеви кога се испраќаа такви млади на Солунски фронт а богами подоцна и на Сремски фронт.
ne mislev taka tuku vo druga smisla[DOUBLEPOST=1464457926][/DOUBLEPOST]
еј...што прочитав...21 век стројници бара за врска...
---------------
проба ли да му пратиш некој нишан,исплетиму едни волнени чорапи,
тоа го правеа момите а и успеваше во повеќе случаеви кога се испраќаа такви млади на Солунски фронт а богами подоцна и на Сремски фронт.
ne mislev taka tuku vo druga smisla
Мене ова повеќе ми делува дека он не е заеинтересиран, а она си прави филмови.
П.С Тоа што она трча по него си е бустање его и најверојатно он нема да направи ништо за да се смени статус кво ситуацијата.

П.С Не знам што мислиш дека значи ако некој не ти врати на фејсбук ама во мој речник е чао пријатно не си ми интересна иди замарај некој друг.
forata e so on moze ednostavno da kaze ne te sakam ili da mi ani ignor...ali on ne go pravi toa
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Убаво те вози дечкото. Кој не сака така, да е**ка други додека некоај си трча по него, а никогаш нема шанса! Гледај си го тој пред носот што ти е и дај му шанса на детето додека те сака, оти гледаш колку боли кога некој те одбива! Не знам колку си озбилна тука за советот... ама си завршила средно, а уште не можеш да препознаеш во каква ситуација се наогаш. Плус како што некој погоре кажа, 21 век сме... wake up girl :)[DOUBLEPOST=1464459424][/DOUBLEPOST]Тој ли е тој дечко што додека еб*л некоја она му го пушела? :D
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Ве молам за совет.. Има еден дечко во кој сум за трескана веќе скоро 2 години.Ми има дофрлувано,ми се има пуштано многу пати али проблемот ми е тој што јас до средното училиште бев многу срамежлива и немав многу пријатели можеби затоа не можам да стапам во контакт со него али више не сум таква и тој го знае тоа .. И после средно сега имам мало друштвенче од 2-3 .. Одам секаде каде што оди тој кога ќе го сретнам нормално не го пратам и да излегувам секаде каде што он оди .. Знае дека го сакам али не игрнорира баш, него сака коа трчам по него и од сето тоа ништо не успеав да направам.Он исто така има големи друштва и пријатели многу не знаам како воопшто да му се приближам.Можеби ме одбива затоа што немам толкаво друштво.. А и највише излагам со 2 ДРУГАРИ и едниот ме сака, а јас нон стоп го одбивам оке разбирам али можеби и затоа што мислим дека имам дечко..Плииииз кажете ми што да правам како да му се приближам? А и немам со кого да одам да му докажам не ми успеа со другарите а другарка ми е далеку така да со неа не можам :// И на фб му пишав не ми има вратен ништо..И ова не е само фаза нити он се зафркава со мене тоа го знам и сигурна сум! Пошо и он ми се пушта
И каков совет бараш кога му го имаш кренато егото до небо? Сигурен е дека го сакаш и нормално дека ке си игра со тебе. Ете порано си била повлечена а он ти се пуштал, сега си сменета што не направи нешто? Не е ова никаква фаза туку ова е пуштање водичка. Да трчам ја по некого цело време а он да е свесен за тоа и да ме игнорира? Толку ке биде жив и здрав. Тоа со друштвата нема врска ако сака и со цела планета нека е пријател ке те забележи меѓу сите. Си му пишала на Фб не ти вратил и? Чао пријатно дете има 1001 не е само он на светов уште не свати дека си поигрува со тебе? На крај краева како што викаш ти си затрескана и трчаш по него а он сето тоа добро го знае, да сакаше нешто оддамна ке напраеше со тебе. Така да не си го губи времето дај му шанса на другарчето затоа што од тој што најмалу очекуваш може да те направи принцеза.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Ти поминал возот кај него срцка... да не беше толку срамежлива во средно друго ќе беше сега. :P[DOUBLEPOST=1464459723][/DOUBLEPOST]Слушај сега бато да ти каже од машка перспектива.

Неќна на гости доведов едно девојче кое даде знак дека е затрескано во мене. Имала однос со предходниот ама на мене не ми даваше, ме фарбаше дека требало некое време да помине и слично. Предходниот и е зависник плус деликвент низ чаршија, го знаеме сите... ме спушти на ниво подоле од неговото, поради срам или некоја си нејзина жичка! Истата сега ме моли да и дадам друга шанса и слично? Како, како да и дадам друга шанса? Како да не ја возам сега како што ми е по ќеф? :)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Маструбирај пет шест пати и ќе ти избистри главата.
Озбилно, сите хормони ти се измешани. Ќе се олесниш и поубаво ќе ти биде. Послем ќе се фатиш со било кој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom