Ми треба совет (пинг-понг и фудбалче)

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Маса за фудбалче знае некој колку се движи цена за нив на старо??
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Маса за фудбалче знае некој колку се движи цена за нив на старо??
има во продавницата за играчки во приземје во Бисер, ама спрема катната гаража, мала ама убава, дрвена...2000мкд, згодна за ставање на масичка[DOUBLEPOST=1481567050][/DOUBLEPOST]
Лиценца не се плаќа само за плејстејшн? А за пикадо и фудбалче мислам дека треба.. ако знае некој сигурно да ми кажи?
јас му предлагав на кафиќот долу у зграда да земе едно мало масиче за фудбал ( ама квалитетно, дрвено) и да го дава по 15-20 минути без наплата ? на тие што ќе нарачуваат и седат подолго. Така можеби може да се избегне потреба од дозволи и компликации.??..
Поентата за мене сакам да изнајмам и да видам видам дали внукот ќе се загрее, па да му земам за дома, помалку да дреме на цртани и компјутер
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
има во продавницата за играчки во приземје во Бисер, ама спрема катната гаража, мала ама убава, дрвена...2000мкд, згодна за ставање на масичка[DOUBLEPOST=1481567050][/DOUBLEPOST]
За голема маса прашувам, како во игротеките и во играчниците :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
добра идеја за кафиќ е и пикадо, како во уса што имаат... повеќе гости играат и се таакмичат меѓусебно..
а пожелно е пикадото да биде бе врвови туку некој друг принцип ( магнети и слично) да не си извадат очи, посебно ако се поднапиени..
б.т.в. ризикот од поднапиени гости го има секогаш, имам гледано како се тепаат со тешки топки и стапови од од билиард, а ако нема тоа фрлаат маси и столици...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Маса за фудбалче знае некој колку се движи цена за нив на старо??
денес земав една мала дрвена маса за внукот, не била 2000 туку 1000мк, за ставање на маса... а големите дрвени, со ногарки , што се за возрасни, за кафиќи биле 8000мкд, види во Атлантик фм кај битпазар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom