Мислење за агенција за посредување работа во странство?

S

Shellshock nam67

Гостин
да запознаен сум со таа солуција за брод , а ова за катар ..
Инаку, погрешно е мислењето дека со работа во Катар може многу да се заработи, зашто таму платите на позициите на кои работат македонците се малку поголеми од нашата просечна.
od sive opcii brod ti e najisprobana rabota dosta lugje bile do sega
ili da probas Slovenija mada i tamu se zasituva pazarot za rabotna sila.
najdobra opcija da baras nekoj nevesta nasa vo Avstralija moze ce ti se posrejki probaj ja i ova opcija ako bidne ne zaboraj da castis :)
pred edno 3 godini mene mi se pruzi takva prilika ama tipkata bese razvedena i so 35 godini a licese kako da ima 25 godini opticka iluzija :) h hah hah. taka da probaj vidi nisto ne se znae vo zivot :)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Повторно ке потенцирам се работи за информација што ми е потребна ако некој е запознаен со агенција Вариус од Скопје Т.Ц. Мавровка 2 кат во влезот на алсат телевизија..како функционира и колку можам да верувам на нивните услуги
--- надополнето: 20 април 2012 во 22:34 ---
od sive opcii brod ti e najisprobana rabota dosta lugje bile do sega
ili da probas Slovenija mada i tamu se zasituva pazarot za rabotna sila.
najdobra opcija da baras nekoj nevesta nasa vo Avstralija moze ce ti se posrejki probaj ja i ova opcija ako bidne ne zaboraj da castis :)
pred edno 3 godini mene mi se pruzi takva prilika ama tipkata bese razvedena i so 35 godini a licese kako da ima 25 godini opticka iluzija :) h hah hah. taka da probaj vidi nisto ne se znae vo zivot :)
хахаха е таа опција не сум ја пробал али доста функционира и за парички.. си плакаш добиваш документи се разведуваш културно и се регуларно :)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Повторно ке потенцирам се работи за информација што ми е потребна ако некој е запознаен со агенција Вариус од Скопје Т.Ц. Мавровка 2 кат во влезот на алсат телевизија..како функционира и колку можам да верувам на нивните услуги
--- надополнето: 20 април 2012 во 22:34 ---

хахаха е таа опција не сум ја пробал али доста функционира и за парички.. си плакаш добиваш документи се разведуваш културно и се регуларно :)
a toa ne znam moze nema da ti dade razvod tuku taka :)
probaj vidi i toa ako go baras nestoto moze i ce go najdes :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
све отиде јабана си еба векот!
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Здраво на сите иако сум нов тука имам едно прашање до сите кој што имат некоја информација за агенцијата ВАРИУС од Скопје Т.Ц. Мавровка втори кат.. посредува работа во странство. Ако има некој искуство од оваа агенција ке биде добродојдено:)однапред благодарам..
Искрено прв пат слушам за агенцијава, ја би ти препорачала да најдеш некоја попозната, оваа сумлива ми е.

Што е до америчка виза не даваат на сите виза, а особено не туристичка виза. Дури после втор пат аплицирање за работна виза може да добиеш туристичка и тоа на 5год. а не на 10г., ако ме прашуваш мене не ти препорачувам самоволно барање виза ама ти си знаеш.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Искрено прв пат слушам за агенцијава, ја би ти препорачала да најдеш некоја попозната, оваа сумлива ми е.

Што е до америчка виза не даваат на сите виза, а особено не туристичка виза. Дури после втор пат аплицирање за работна виза може да добиеш туристичка и тоа на 5год. а не на 10г., ако ме прашуваш мене не ти препорачувам самоволно барање виза ама ти си знаеш.
од толу дискусија само едно мисленње на оваа тема сепак благодарам за советот .. да и за мене не е позната, запознаен сум дека имат канцеларија во тц мавровка и дека работи, затоа побарав мислење ако некој има контактирано .. добра ноќ :)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.006
Поени од реакции
2.043
Ќе те исцедат. Мада нашава ситуација не ни остава друг избор, боље нешто него ништо. Ти посакувам среќа другар, па да се вратиш со добри вести. Конкретно за Вариус незнам нешто посебно..
 
B

BBlisto

Гостин
Искрено прв пат слушам за агенцијава, ја би ти препорачала да најдеш некоја попозната, оваа сумлива ми е.

Што е до америчка виза не даваат на сите виза, а особено не туристичка виза. Дури после втор пат аплицирање за работна виза може да добиеш туристичка и тоа на 5год. а не на 10г., ако ме прашуваш мене не ти препорачувам самоволно барање виза ама ти си знаеш.
Како на пример?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Како на пример?
Па на пример некоја како Коузон, Мајоми, ЗипТравел... тие се познати и сигурни, сигурно има некој други агенции коишто посредуваат работа на копно, мене не ме интересирале и не ги знам ама некој друг сигурно знае.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Ќе те исцедат. Мада нашава ситуација не ни остава друг избор, боље нешто него ништо. Ти посакувам среќа другар, па да се вратиш со добри вести. Конкретно за Вариус незнам нешто посебно..
фала пријателе:)
 
Член од
28 април 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
da ve prasam dobivte nekoja informacija za agencijata Varius,oti i jas prvpat slusnav za nea a bi mi bilo dobredojdeno ako imate nekoja informacija pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom