Мислам да основем нова религија

Член од
13 јануари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
54
Значи таму , не убивај, не кради и така натаму мислам да ги земам од христијансвото исто така некои обреди како крштевка, свадба, погреб и слично. Но ке биде дозволено многоженството оти една жена не ми е доволна, а и да си помагат во кукјата со гледанјетпо на деца, готвенје , перенје и така натаму.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.983
Поени од реакции
11.882
Значи таму , не убивај, не кради и така натаму мислам да ги земам од христијансвото исто така некои обреди како крштевка, свадба, погреб и слично. Но ке биде дозволено многоженството оти една жена не ми е доволна, а и да си помагат во кукјата со гледанјетпо на деца, готвенје , перенје и така натаму.
За вакво нешто да не зборуваш?
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ако успееш да ја официјализираш верава ја прв ќе сменам вера .Навистина не е доволна една жена .
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
54
За вакво нешто да не зборуваш?
Не, ова е основано на протестантството. моето ке биде основано на православието. Сосема нови обичаи овој глуп народ има да ги учи со векови и јас одамна ке сум умрел.А и кај тие секоја нок мажот спие со различна жена, не смее да спие и со двете во исто време.[DOUBLEPOST=1429971848][/DOUBLEPOST]Исто така "поповите" на новата религија нема да можжат да се запопат ако се неженени. Педери не ми требаат.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Ако успееш да ја официјализираш верава ја прв ќе сменам вера .Навистина не е доволна една жена .
треба да ги храниш бре. не е само дупки пополнување.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Aко предвидуваш служење бесплатно пиво и ракија во храмовите е еднаш месечно ритуални оргии - пиши ме одма и то за свештеник
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
треба да ги храниш бре. не е само дупки пополнување.
Абе подобро ќе ги хранам и 5 да се од колку само една сама да работи ,да пере, пегла,чисти нели ти е жал тебе за таквите жени се сами што работат ?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
54
Сега тоа со оргиите нема да го биде! Максимално ке се олеснува и нема да биде признаено за грев ако престанат да се сакат мажот и некоја од жените му таа да може слободно да си оди и да си најде друг! Но! Ако некој ебне чужда жена одма ке му се реже курчето исто и на силувачите!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.776
Зошто во БИЗНИС подфорумот не си ја отворил темава?
Иначе треба да се распрашаш, може да испадне дека ќе имаш и право на кредит за самовработување.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
54
Но мислам дека нема да има прелјубодејства оти кога може секогаш, слободно, и без тоа да е грев жената да си оди тогаш зошто да спие со некој друг, исто и овој зошто да си прави проблеми на курот? Таа ке си оди од првиот маж и ке си иде кај тоа кој си го сака. Воопште така ке се изкорени изневерата која не е толку лоша сама по себе колку е лоша оти е поврзана со ЛАГА.[DOUBLEPOST=1429974267][/DOUBLEPOST]Се замислувам и за тоа една жена да има поеке од еден маж. Ако е умна и може да си го дозволи и сите се согласни? Зошто да не? Но никогаш нема да отстапим да има примерно 2 мажи и 5 жени и така натаму. Еден маж и жени или една жена и мажи. Барем јас сакам да ебам нешто кое знам да го ебам само јас.
 
Последно уредено:

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Прво научи дека имаш Њ и Љ наместо НЈ и ЛЈ и полигамија место многуженство па после прај религија...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
54
Абе подобро ќе ги хранам и 5 ?
Чекај малце ке ги храниш ако си земиш неко мрзливи пачаури каде не сакат да работат. Жената има толку мозок колку и мажот ако сака и таа ке работи, нема смисла ако сака, има можности и т.н. да седи само дома.Ова ке биде современа религија не некоја исламистичка секта :)[DOUBLEPOST=1429975551][/DOUBLEPOST]Идејата на новата религија е да биде максимално користна за лугето, да не ги тера да лажат и да се кријат и да кажува дека грев е се и сешто и во исто време сите да знаеме дека дури нејзините свештеници ги прекршуват барем 50% од правилата.
 
Последно уредено:

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Значи таму , не убивај, не кради и така натаму мислам да ги земам од христијансвото исто така некои обреди како крштевка, свадба, погреб и слично. Но ке биде дозволено многоженството оти една жена не ми е доволна, а и да си помагат во кукјата со гледанјетпо на деца, готвенје , перенје и така натаму.
Џабе ти е. Луѓето не сакаат да им дадеш право. Повеќе сакаат да им понудиш нешто, макар и да не го добијат-затоа партиите просперираат кај нас.
Еве ти чист пример Лет 3 сака бесплатно пиво, ракија и курви. Затоа брат, само партија - со тебе сме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom