Милан - Јувентус |20.09.2014 20:45| Сан Сиро

Каков исход очекувате од натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    116
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас никаде не напишав дека Ковачич е подобар од Пирло туку дека со неговата свежина и брзина во некои натпревари можи повеќе да допринеси од 35 годишниот играч..сепак Пирло е мајстор и којзнае кога ќе се роди и ќе заигра доктор како него...фудбалскиот Тони Паркер[DOUBLEPOST=1411178802][/DOUBLEPOST]
Овја Интерашиве го опишуваат Видиќ ко да е Неста, Канаваро и Малдини у едно :pos:
Добро ајде разбирам за овие двата ама кој кур Канаваро?..демек Канаваро беше подобар од Видич:pos:..тоа што му дадоа златна топка во 2006 не го прај најдобар дефанзивец..сепак сите го памтиме каков киксер беше и во Интер играше неколку години
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Добро ајде разбирам за овие двата ама кој кур Канаваро?..демек Канаваро беше подобар од Видич:pos:..тоа што му дадоа златна топка во 2006 не го прај најдобар дефанзивец..сепак сите го памтиме каков киксер беше и во Интер играше неколку години

Тој ми текна, за јувенташите да не се осеќаат запоставено у муабетот, иначе ќе ги пишев Јап Стам :icon_lol:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.178
Па откако дојде во Интер немаше некоја афера да ти кажам право, а иначе да, таков си е.
Освен тоа што децата на Макси Лопез ги облече во негов дрес од Интер, и сталното дрвење на твитер за тоа како му е убаво со курвата на Лопез..... :свиркам:[DOUBLEPOST=1411196854][/DOUBLEPOST]
Aбе оди таму после 3 утакмици изморени биле :icon_lol:
И плус Љоренте не го познава зборот замор.
Врска немаш :coffee:
Камо среќа сите играчи во тимот да беа како Љоренте... :place:
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Не ми е јасно зошто се омаловажува Икарди до толку кога човекот е одличен напаѓач... Не е дека сум за Интер па го јачам, ама дечкото си игра супер и еден од најголемите потенцијали на негова возраст, кога се во прашање класичните 9ки нормално. Страшен финишер е, има неверојатен осет за гол. Тоа што во Интер лани играа инвалиди е сосема друг муабет (играат и сезонава ама во помал број), немаше кој топка да му даде.
Искрено, не сум го гледал баш, ама првиот гол со Сасуоло не е одлика на добар финишер. :)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Milan-Juve is completely sold out, ticket sales totaled €3.2 million a new record for a single Serie A match
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Колку сакам да тепаат вечер јувентус,баш поради овие пластичниве фанови на милан и нивното ругање одредени фудбалери,а во тим ги имаат Абате и Бонера,играчи кој не би играле ни во Комо.

Свашта пичка раѓа и свашта моеш да прочиташ по интернетов више
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Колку сакам да тепаат вечер јувентус,баш поради овие пластичниве фанови на милан и нивното ругање одредени фудбалери,а во тим ги имаат Абате и Бонера,играчи кој не би играле ни во Комо.

Свашта пичка раѓа и свашта моеш да прочиташ по интернетов више
Те молам не трескај глупости,Абате моментално е најдобар десен бек во Италија и пошироко..а за Бонера се имаме одамна изјаснато дека си е мајстор на својот занает..не за џабе го викаат мудрецот
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
да не испадне дека го фалиме ептен пошо за Интер игра,поставив друг гол,кога играше во полумртов тим и половина свет не го познаваше дека постои.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
да не испадне дека го фалиме ептен пошо за Интер игра,поставив друг гол,кога играше во полумртов тим и половина свет не го познаваше дека постои.

А сеа демек го знае? :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom