Милан - Јувентус |20.09.2014 20:45| Сан Сиро

Каков исход очекувате од натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    116
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
veni vidi vici :love: Мислев дека ќе не здрма Милан, очекував притисок од нивна страна, а тоа пичкици:P :D Среде Милано ми се затвориле и чекаат нерешено, за триумф не ни размислуваат. Штета голема ќе беше доколку не го добиевме овој натпревар кај ваков Милан. Успех понатака миланези, мислам дека Пипо може да го бидне како тренер,само вечерва требаше да ги мотивира играчите да мислат на победа, не на реми. Форца Јуве :drk:
Иста утакмица ќе биде и со Интер, Мацари ќе се брани со 10 супер ѕвезди и ќе примиме гол. И така до 80 минута кога на сугестија на тој со косичката менува тактика и прави RELEASE THE KRAKEN (Икарди) и unchain Гуарин и пресврт. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.155
Поени од реакции
107.579
p.s. I sto zaboraviv vo prethodniot post da spomnam a e klucno, Juve igraa vo tek na nedela vo LS, Milan ne, a vcera na teren odnosot na dvata tima bese ko Milan 4 utakmici u tek na nedela da igrale a Juve niedna, mnogu cudno, premnogu :eek:
Uste eden podatok sto treba da ve zagrizi, ne se samo taktiki i pristap na teren, tuku i trening metodi, ne e mozno tolku umorno da deluvaa Milan u vtoro, ko Makedonija da gi gledam.
Менез рикна против Парма, не можеше да оди од 75-80 минута, не знам точно која беше, па затоа и беше изменет. Исто и останатите играчи, како умрени беа освен Де Јонг.
 
C

Castiel

Гостин
koj go pravel ikardi igraciste ( ne deka e los igrac ) :), koi sme toa nie ? :D
1-2 ne se site fanovi na inter, mada ja ne vidov nekoe letanje u oblaci posle pobedata protiv sasuolo ( lani ist bese slucajot ), toa sto sekoj fan na inter ke ti go kaze e deka sezonava na hartija imaat super tim koj e kadaren za top 3, a so poveke sreka zasto da ne i do skudeto ( ko atletiko lani ), pogotovo vo sredina i odbrana se odlicni, ali i sekoj fan na inter ke ti kaze deka najgolemiot problem sezonava e macari i negoviot zakrzlaven sistem. Zatoa i ja vikam deka se dur on ne se opravi, sto za mene licno e analogno i na cudo gledajki go kakov inat e koj standard odi so glava kroz zid, inter nema sansa za titula, a i treba 1 ton sreka da imaat za da zavrsat vo top 3.

Toa golemo Ako, ako se desi, Macari da iznenadi, cuda mozat da se slucat, do togas


Milan od druga strana imaat ocajno losa odbrana, i katastrofalna kreativnost vo sredinata, realno Galijani sezonava ne sostavi tim za top 3, kako sakate vrtete ja, a isto taka i imaat dosta neiskusen trener, neiskustvo koe na delo vcera se vide. Sezonava Milan mozat do 5to, 6to mesto, toa e realniot maksimum na ovoj tim, samo napadot im e soliden, drugovo bara shminkanje asalno. Ne mi e jasno tim koj na vremeto imase uspesi so najdobrata svetska odbrana, da dojde do ova nivo, istoto vazi i za sredinata i ogromniot nedostatok na kreativnost. A onoj Muntari ej, vcera gubi topka na sredina i dzogira a na metro do nego igrac na juve sporo si ja vodi topkata :facepalm:

p.s. I sto zaboraviv vo prethodniot post da spomnam a e klucno, Juve igraa vo tek na nedela vo LS, Milan ne, a vcera na teren odnosot na dvata tima bese ko Milan 4 utakmici u tek na nedela da igrale a Juve niedna, mnogu cudno, premnogu :eek:
Uste eden podatok sto treba da ve zagrizi, ne se samo taktiki i pristap na teren, tuku i trening metodi, ne e mozno tolku umorno da deluvaa Milan u vtoro, ko Makedonija da gi gledam.
koj go pravel ikardi igraciste ( ne deka e los igrac ) :), koi sme toa nie ? :D
1-2 ne se site fanovi na inter, mada ja ne vidov nekoe letanje u oblaci posle pobedata protiv sasuolo ( lani ist bese slucajot ), toa sto sekoj fan na inter ke ti go kaze e deka sezonava na hartija imaat super tim koj e kadaren za top 3, a so poveke sreka zasto da ne i do skudeto ( ko atletiko lani ), pogotovo vo sredina i odbrana se odlicni, ali i sekoj fan na inter ke ti kaze deka najgolemiot problem sezonava e macari i negoviot zakrzlaven sistem. Zatoa i ja vikam deka se dur on ne se opravi, sto za mene licno e analogno i na cudo gledajki go kakov inat e koj standard odi so glava kroz zid, inter nema sansa za titula, a i treba 1 ton sreka da imaat za da zavrsat vo top 3.

Toa golemo Ako, ako se desi, Macari da iznenadi, cuda mozat da se slucat, do togas


Milan od druga strana imaat ocajno losa odbrana, i katastrofalna kreativnost vo sredinata, realno Galijani sezonava ne sostavi tim za top 3, kako sakate vrtete ja, a isto taka i imaat dosta neiskusen trener, neiskustvo koe na delo vcera se vide. Sezonava Milan mozat do 5to, 6to mesto, toa e realniot maksimum na ovoj tim, samo napadot im e soliden, drugovo bara shminkanje asalno. Ne mi e jasno tim koj na vremeto imase uspesi so najdobrata svetska odbrana, da dojde do ova nivo, istoto vazi i za sredinata i ogromniot nedostatok na kreativnost. A onoj Muntari ej, vcera gubi topka na sredina i dzogira a na metro do nego igrac na juve sporo si ja vodi topkata :facepalm:

p.s. I sto zaboraviv vo prethodniot post da spomnam a e klucno, Juve igraa vo tek na nedela vo LS, Milan ne, a vcera na teren odnosot na dvata tima bese ko Milan 4 utakmici u tek na nedela da igrale a Juve niedna, mnogu cudno, premnogu :eek:
Uste eden podatok sto treba da ve zagrizi, ne se samo taktiki i pristap na teren, tuku i trening metodi, ne e mozno tolku umorno da deluvaa Milan u vtoro, ko Makedonija da gi gledam.
на почеток на сезона пред да почне првенството и ја ќе речев немаме шанси за 3то место..ама после ваквиот старт и очајна игра на фиорентина и наполни на почетоков не е воопшто недостишно..во зависност од тоа милан како ќе се покаже наредни два натпревари ондак ќе се види дали има шанси за 3то место...

И пред натпреварот со јуве реков поважни се тие 2 натпревари да се добијат него ли јуве...милан тоа имаше проблем прошла сезона...такви натпревари губеше и затоа беше толку очаен.. затоа во зависност од тие 2 кола ќе се знае отприлика кој како има шанси за 3то место... али ипак мислам дека ќе е помеѓу милан, интер и Фиорентина... Рома и јуве се зацементирани на 1-2 место..само чудо некое би ги сменило од тие позиции[DOUBLEPOST=1411325455][/DOUBLEPOST]
Менез рикна против Парма, не можеше да оди од 75-80 минута, не знам точно која беше, па затоа и беше изменет. Исто и останатите играчи, како умрени беа освен Де Јонг.
пошто играат пресинг цел натпревар..т.е дур имаат сили...нешто што не беа навикнати под алегри...дури и менез кој цело време ротира де десно де лево де средина и се враќа назад да покрие...е сега доколку успеат да ги подобрат кондициони ондак може пипо да продолжи така...иначе ќе мора да смени тактика...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
jas mislam deka duri posle 10to kolo ke se znae koj kakvi mu se ambiciite za mesto vo ligata ... a ne posle 2-3 kolo ..
 
C

Castiel

Гостин
jas mislam deka duri posle 10to kolo ke se znae koj kakvi mu se ambiciite za mesto vo ligata ... a ne posle 2-3 kolo ..
не реков отприлика ќе се знае за милан пошто наредни две кола се емполи и чезена...и доколку ги победи ќе има поголеми шанси...такви натпревари од старт губеше милан лани,....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom