Мечови

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Sum cul deka vo GTC imalo nekoja pridavnica za sportska oprema kade prodavale katani po cena od 150€. Kolku e vistina neznam :/
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Sum cul deka vo GTC imalo nekoja pridavnica za sportska oprema kade prodavale katani po cena od 150€. Kolku e vistina neznam :/
Катаните се движат помеѓу 3000 и 10000 евра за солидна изработка. Другото е повеќе за украс на ѕид.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Ne veruvam u MKD da ima nekoj koj moze da si dozvoli Katana od 3000-10000evra so nasiov standart. Site ovde gledaat poevtino a ne pokvalitetno. Da imam pojaka finansiska stabilnost bi zel 2-3 katani. :)
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Ne veruvam u MKD da ima nekoj koj moze da si dozvoli Katana od 3000-10000evra so nasiov standart. Site ovde gledaat poevtino a ne pokvalitetno. Da imam pojaka finansiska stabilnost bi zel 2-3 katani. :)
Јас лично знам еден човек што има катана од 10 000 или 15 000 евра не паметам точно... Од Јапонија некој ковач му ја направил (барем како што вика) и името и презимето ми ги кажа, ама не го паметам.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Јас лично знам еден човек што има катана од 10 000 или 15 000 евра не паметам точно... Од Јапонија некој ковач му ја направил (барем како што вика) и името и презимето ми ги кажа, ама не го паметам.
Toj sto ja ima spaga u retkite. I ja znam eden sto ima dadeno 10 000 evra za 5 katane. Al toa se retki tuka.
Ja loso se izraziv :/
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Toj sto ja ima spaga u retkite. I ja znam eden sto ima dadeno 10 000 evra za 5 katane. Al toa se retki tuka.
Ja loso se izraziv :/
Абе таман е, ама типов е поврзан со високи луѓе, има инвестирано 2 милиони евра за простор и хали за да отвори нова фирма и нов бизнис, претпоставуваш за каков човек ти зборувам, нели?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Абе таман е, ама типов е поврзан со високи луѓе, има инвестирано 2 милиони евра за простор и хали за да отвори нова фирма и нов бизнис, претпоставуваш за каков човек ти зборувам, нели?
Svativme gotovo :)
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Собирам пари за вакво чудо.Колку што се распрашав,квалитетот е солиден(Колд стил е,нормално)



Hand and a half sword,претпоставувам припаѓа на италијанската школа на мечување

Цена му е 500 долари.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.764
Поени од реакции
29.026
Sum cul deka vo GTC imalo nekoja pridavnica za sportska oprema kade prodavale katani po cena od 150€. Kolku e vistina neznam :/
,,,kaj nazim kurtovikj/karatistot/dolu vo gtc, gi ima ili spored katalog po porachka,,, sinot of kaj nego zede ,,kvon,,na vremeto mislam deka ja plati okolu 500 germanski marki,,,
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
,,,kaj nazim kurtovikj/karatistot/dolu vo gtc, gi ima ili spored katalog po porachka,,, sinot of kaj nego zede ,,kvon,,na vremeto mislam deka ja plati okolu 500 germanski marki,,,
Na edna grcka stranica ima po 50€ 98 cm i 2kg tezi. Al samo za ukras toa izgleda ke dae.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.764
Поени од реакции
29.026
,,,yup ama ovaa e original katana so site specifikacii,veke naostrena,i spored seriskiot broj vtisnat na sechiloto gore kaj balkachot,po specifikaciite od podatocite na lichnata karta na katanata , vistinski majstor shot znae da rakuva so nea bi trebelo da presekuva so eden zamav trip brodski jazhinja od onie shot gi vrzuvaad za pristanishte, a imashe/ima/,dozvola za poseduvanje kako kolekcionerski
eksponat, ne e bash taka naivna rabota poseduvanjeto iI chuvanjeto na grupata na ladni oruzhja,,
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Ja bi zel za ukras doma da ja imam :) inace da. Bi trebalo dokolku seciloto i e naostreno.

Spored vas koj mec e pojak so zakriveno ili pravo secilo? :) i zosto mislite taka? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom