Меден месец

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
И парите ќе ги лупнеш на одмор во Акапулко и кога ќе дојдеш тука ќе имаш бели ѕидови и фрижидер од кумот и микробранова од старосватицсата, ама битно во Акапулко на одмор си бил. Јуху фалење до бескрај.
Премногу гледаме амерички филмови ние и сонуваме до бескрај.

И јас си сонувам за егзотика, мене тоа ме исполнува. И точка!
Сакаш да кажеш дека со подароците ќе бидеш обезбедена и со полн стан и со се што ти треба. Ако си немаш од тебе ти да си купиш што ти треба не те раскрстуваат тие микробранови и фрижидери. Јас се шегував со тоа поклонот во плик :) зошто интересно ми е во последно време колку многу се применува. И да биде така, од свадба можеш да собереш најмногу 2-3000 евра, ништо не правиш со тие пари.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Сакаш да кажеш дека со подароците ќе бидеш обезбедена и со полн стан и со се што ти треба. Ако си немаш од тебе ти да си купиш што ти треба не те раскрстуваат тие микробранови и фрижидери. Јас се шегував со тоа поклонот во плик :) зошто интересно ми е во последно време колку многу се применува. И да биде така, од свадба можеш да собереш најмногу 2-3000 евра, ништо не правиш со тие пари.
доволни се за да те снема некаде во некоја пустелија кај што нема жив човек и да се оддадеш на активноста правење деца...

јас би сакала во некоја пустелија покрај езерце или нешто за шлапање без никаква технологија од лаптопи, мобиљки и слично
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Сакаш да кажеш дека со подароците ќе бидеш обезбедена и со полн стан и со се што ти треба. Ако си немаш од тебе ти да си купиш што ти треба не те раскрстуваат тие микробранови и фрижидери. Јас се шегував со тоа поклонот во плик :) зошто интересно ми е во последно време колку многу се применува. И да биде така, од свадба можеш да собереш најмногу 2-3000 евра, ништо не правиш со тие пари.
Некои луѓе ништо не прат без тие пари.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Аааааа сакам меден месец во Тенерифе.....ама само сонќе да е, или сепак не хаха ќе видиме:pipi:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас бев на едниот меден месец на карибите, Сент Луша и после со мало пајперче (цесна) праевме ајленд хопинг!
Вториот пат бев Египет, а последниоф пат во Шри Ланка!
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Не верувам дека има некој кој не би сакал да оди на меден месец. Според вас која е идеалната дестинација и како би изгледал вашиот меден месец од соништата?

Според мене ...
дестинација Акапулко...
а би изгледал вака некако...:)












sakam sekako meden mesec da imam posle vencavkata, ali ako nemam dovolno pari da si dozvolam eden vakov meden mesec, koj sto mi e son i mene, togas bilo kade malce sami jas i on bi mi doslo dobro :D:back:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Јас бев на едниот меден месец на карибите, Сент Луша и после со мало пајперче (цесна) праевме ајленд хопинг!
Вториот пат бев Египет, а последниоф пат во Шри Ланка!
Garfieldе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom